Czy ZoneAlarm free to dobra zapora?
#1
Od pewnego czasu na moim kompie używam zapory ZoneAlarm Free. Ona pozytywnie mnie zaskoczyła, bo wydaje mi się być bardzo skuteczna i nie chcę wracać do poprzedniej czyli do zapory Comodo.

Zapewne uznacie, że zapora Comodo jest lepsza, ja jednak miewałam problemy z jej poprawną konfiguracją, poza tym jak w niej był włączony moduł anty- keylogger, to był konflikt ze Spy Shelter Premium i wówczas komp miał w zwyczaju przestawać reagować, zwłaszcza jak uruchamiałam jakieś gry, nie działała nawet klawiatura i pomagał tylko twardy restart.

W ZoneAlarm nie używam antywirusa, bo już mam Avasta, nie zauważyłam żadnych konfliktów z SecureAPlus, ani ZAM, ani z jakimkolwiek programem do ochrony. Uważam, że HIPS w ZoneAlarm jest w porządku, nie wchodzi w konflikt ze Spy Shelter Premium.

Jakie jest Wasze zdanie na temat zapory ZoneAlarm Free?

Ona mi daje poczucie bezpieczeństwa, mam nadzieję, że nie złudne.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Nic szczególnego ta zapora nie ma do zaoferowania. Pamiętam, że była dość ciężka. HIPS jest chyba podstawowy :/
Odpowiedz
#3
(24.06.2015, 19:16)joa17t napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oza tym jak w niej był włączony moduł anty- keylogger, to był konflikt ze Spy Shelter Premium
To tzreba było wyłączyć antyloger w Comodo i zostawić Spyshelter. Normalne, że dwa zabezpieczenia tej klasy będą się gryźć.
Odpowiedz
#4
Czy ta zapora posiada polskie tłumaczenie ? (plik)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości