Co dorzucić do defendera? W laptopie Toshiby?
#1
Cześć. Mam taki pomysł, żeby w zestawie dla osoby mało doświadczonej ale za to nie wchodzącej na jakieś dziwne strony przeglądającą tylko pocztę. I znaną nam wszystkim wyszukiwarkę. Smile Wrzucić tylko Windows Defendera i ewentualnie jakieś skanery. Myślałem o firewall jakimś ale nie wiem czy wrzucić czy zostawić systemowy? Co myślicie?

Jest to laptop:
Toshiba Satellite c855-113 z Windows 7 Home premium x64 bit. Ma on 4GB ramu, zintegrowaną grafikę Intel i dwu rdzeniowy procesor Intel.

Mógłbyś się wypowiedzieć także Ty @lukasamd bo Ty zachwalałeś Defendera co o nim myślisz na tę chwilę?
Odpowiedz
#2
Jeżeli nie łączysz się z netem po jakichś nieznanych hostach tj. korzystasz tylko z własnej domowej sieci, to zostawiłbym zaporę systemową.
Skoro masz Windows 7, to Windows Defender jest u Ciebie tylko programem antyspyware, do tego kiepskim - to nie jest antywirus jak w W8 i zdecydowanie powinieneś go czymś zastąpić. Jeżeli chcesz pozostać przy Microsofcie, to na W7 możesz zainstalować Security Essentials - jest całkiem ok, bywa jednak ciężki przy instalowaniu aplikacji.
Odpowiedz
#3
Avira Free + MBAM. Z zaporami to jednak trochę trudno dobrać coś, co by nie dawało komunikatu... OA miał pokaźną listę sum kontrolnych, więc rzadko pytał, ale czy taki Janek sobie z nim poradzi...

Można dać piaskownicę bez nawet tych zaawansowanych ustawień - nie powinien mieć problemu z obsługą, a zawsze to jakieś zabezpieczenie dodatkowe.

Notatka od nikita, 16.06.2015 08:03:

Poprawiam język i interpunkcję. Po raz kolejny...

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości