Webroot i Adfender - brak blokowania reklam
#1
Dzień dobry,
Mam zainstalowanego Webroota i AdFendera na kompach w Win 8.1 i Win 7
Problem polega na tym, że AdFender nie blokuje reklam w IE11 przy włączonym Webroocie.
Jeśli wyłączam Webroota to wszystkie reklamy sa blokowane.

Czy ktoś wie o co chodzi??? Mam gdzieś dodać jakiś wyjątek???

Dzięki za pomoc
Piotr
Odpowiedz
#2
Możliwe, że to konflikt z powodu ochrony przeglądarek, jaką daje WSA.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Dodaj folder AdFendera do wyjątków w Webroocie.
Odpowiedz
#4
(11.06.2015, 12:48)Eugeniusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodaj folder AdFendera do wyjątków w Webroocie.

Tylko jak mam to zrobić? Przeklikałem ustawienia zaawansowane, PC Security, Utilities i takiej opcji nie mam. Jedyne co jest podobne to Active Procesem ale tam mam adfender.exe ustawione na allow.
Mam antywirusa. Może ta opcja jest w internet Security??

Piotr
Odpowiedz
#5
No właśnie chyba nie ma takiej opcji, choć moja opinia wynika z tej dyskusji na forum WSA. Mogę się zgodzić, że wykluczanie może być przyczyną luk w bezpieczeństwie w takim modelu ochrony jak ma WSA (kontrola zachowań głównie), ale patrząc na początek wątku wynika, że problem jest nierozwiązany od 3 lat i że Webroot chce być w swoim przekonaniu bardziej "papieskim od papieża"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekaw jestem czy Asg się nam wypowie w temacie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
WSA ma ochronę Man In the Middle dla przeglądarki i być może tak traktuje Adfendera. Już dawno nie używałem WSA ale jak dobrze pamiętam to jest możliwość wyłączenia ochrony przeglądarki. Prawdopodobnie jeśli to wyłączysz to powinno ruszyć ale tak jak napisał ichito obniży to znacznie bezpieczeństwo jakie daje WSA.
Spróbuj jeszcze wyłączyć rozszerzony tryb chroniony w IE11 - może pomoże.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości