Moje Konto - nowy panel od Google do zarządzania prywatnością
#1
1 czerwca Google wprowadziło do użytku nowy panel do zarządzania prywatnością pod nazwą "Moje Konto". To osobna strona przeznaczona nie tylko dla zalogowanych użytkowników (choć dla nich możliwości są ograniczone), niemniej najwięcej skorzystają z niej ci, którzy mają swoje konta na Google.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ponadto użytkownicy Google otrzymali stronę z istotnymi pytaniami (trudno mi ocenić odpowiedzi) na temat ich polityki prywatności i zasad bezpieczeństwa, które zapewniają

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Większy opis i screeny za artykułem Sppider's Web


Cytat:Od teraz przekazanie informacji Google, że nie życzymy, sobie zbierania danych na nasz temat, będzie jeszcze łatwiejsze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W ramach nowej podstrony Konto Google będzie można nie tylko sprawdzić zebrane informacje na nasz temat, ale też usunąć wybrane rekordy i jednym kliknięciem zablokować przechowywanie wybranego zestawu danych w przyszłości.


Nowa strona Konto Google ma też charakter informacyjny, a Google chce w jej ramach w prostych słowach wyjaśnić, po co i jak są zbierane dane oraz jakie korzyści płyną dla użytkownika z tytułu ich udostępnienia gigantowi.
(...)
Moje Konto to jednak znacznie więcej opcji i ustawień dla osób, które mają konto Google – czyli wszystkich zarejestrowanych użytkowników Gmaila, Dokumentów, Google Plus lub YouTube’a. Strona podzielona została na trzy główne sekcje: Logowanie i bezpieczeństwo, Informacje osobowe i prywatność oraz Ustawienia konta.

W pierwszej kolejności warto udać się do samouczka o nazwie Sprawdzanie zabezpieczeń. W sekcji Logowanie i bezpieczeństwo od razu rzuca się w oczy odnośnik do rozpoczęcia kwestionariusza, który zdecydowanie warto uruchomić. Po zalogowaniu się można sprawdzić dane o odzyskiwaniu konta – pomocniczy numer telefonu, alternatywny adres e-mail, pytanie zabezpieczające.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Kurde trza im przyznać, że podoba mi się ten panel. Pierwszą rzeczą było sprawdzenie czy czegoś czasem nie włączyli bez mojej wiedzy, a drugą skasowanie profilu Google+. Schludnie, przejrzyście i dobrze wytłumaczone wszystko. Korzystam tylko z emaila oraz trochę yt więc cała reszta to dla mnie zbędny szrot Grin
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości