Jaki firewall dobrać do Eseta? Darmowy czy płatny?
#1
Cześć. Jaki firewall dobrać do Eseta? Darmowy czy płatny? Sprzęt na którym pracuję to Lenovo y510p: Intel Core i7 4700MQ, SLI Nvidia Gevorce GT 755M, 16GB Ram. Windows 8.1 x64. Korzystam z bankowości elektronicznej, gram, oglądam filmy, słucham muzyki, używam pakietu Ofiice 365 personal. Co byście dobrali więc pod tą konfigurację? Zastanawiam się nad Outpostem albo Spyshelterem czy może jednak coś innego?
Odpowiedz
#2
Ten eset rozumiem że to sam antywirus nie pakiet ??
Dopytuje sie dla jasności.

Jak chcesz darmowy to może OA, juz nie rozwijany, Comodo, Privatefirewall.
Z płatnych jak chcesz może być i Spyshelter.
Odpowiedz
#3
Przyznam się, ze Eseta mam Smart Security ale spoko kupie samego Eseta a tego oddam komuś w rodzinie na pewno się przyda. Smile Bo korzystają z darmowych..... Smile
Odpowiedz
#4
Ale po co chcesz kupować ??
Jak masz Eseta Smart Security, to zostań przy nim, on ma też Firewall, wiec nie ma co dokładać wiecej.
Odpowiedz
#5
Tak uważasz? Że nie ma potrzeby? Outpost czy Spyshelter nie są lepsze? Od tego w Esecie?
Odpowiedz
#6
Tak tak uważam. Jest to cały pakiet i spokojnie starczy.

Outpost, osobiście bym odpuścił, Spyshelter to nie do końca Firewall.

Jak chcesz więcej komunikatów w Esecie, ustaw w ustawieniach sobie Tryb Interaktywny, tylko nie wiem czy wytrzymasz z jego komunikatami. W tedy pyta się o wszystko.
Odpowiedz
#7
No właśnie kiedyś ustawiłem sobie tryb Interaktywny no i nie wytrzymałem Grin Chociaż lubie jak mam kontrolę no ale bez przesady.... Smile To może ustawić tryb oparty na regułach?
Odpowiedz
#8
Co do ustawień, ustaw potestuj i zobacz.
Odpowiedz
#9
Okej dzięki za info. Hmm wiesz co fajny jest ten tryb oparty na regułach tylko trzeba się naustawiać, żeby to chodziło.... W sensie trzeba reguły ustawić ale jak już ustawisz to jest ok. Smile
Odpowiedz
#10
Tak zazwycaj ustawiasz i zapominasz chyba że coś bee sie dzieje albo coś nowego dodajesz do systemu...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
Hmm głupio mi było zakładać kolejny temat więc napiszę w tym w sumie podobne pytanie tyle ,że zmieniamy system na Windows 10. x64. Zaktualizowałem do najnowszego buildu 10-kę i Eset przestał działać. A 10-kę mam z Windows update dzięki któremu mogłem zupgraedować Windows 8.1 x64 do Windows 10. Jaki wybrać antywirus pod Windows 10 x64? Hmm obawiam się ,że nie ma takich. Smile Mylę się? Tongue Ewentualnie może pomożecie mi z Esetem ale wątpię ponieważ wyskakuje mi info: inicjacja zapory osobistej nie powiodła się szukałem w google i robiłem wszystko ze strony Eset nie pomogło niestety.
Odpowiedz
#12
Eset na W10 ma problem ze sterownikiem HIPSU.

Na W10 na pewno działają :

Baidu i ASC (z silnikiem od bitka) dobrze działa. Kaspersky nie zainstaluję się. Co do innych av to nie wiem ...

(W10) Z zapór sieciowych to działa tylko zapora od Comodo , bo inne robią ,,wysypkę systemu,,
Odpowiedz
#13
Na 8.1 jeszcze nie dopracowali większość producentów soft a wy już na w10 sie pchacie ^^
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości