Informacje o sieci w Windows 7 przy używaniu VPN
#1
Chciałem was zapytać co znaczy ikonka krzyżyka na rysunku wyświetlającym podstawowe informacje o sieci.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pojawia się zawsze gdy włączę CyberGhost'a lub innego klienta VPN więc zawsze myślałem że sygnalizuje ona że połączenie jest zabezpieczone/szyfrowane.
Jednak teraz gdy testowałem Hide My IP 6.0 Premium z ostatniej promocji, tej ikony nie było choć wybrałem w opcjach aby połaczenie było szyfrowane za pomocą SSL.
W związku z tym co oznacza faktycznie ta ikonka?
Odpowiedz
#2
Sygnalizuje raczej, że nie ma połączenia z internetem. Normalnie tak pokazuje przy użyciu VPN np.Cyberghosta.
Odpowiedz
#3
(03.05.2015, 15:08)Zamber napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sygnalizuje raczej, że nie ma połączenia z internetem. Normalnie tak pokazuje przy użyciu VPN np.Cyberghosta.
No dobrze ale skoro jest połączenie to czy to jest jakiś błąd programu CyberGhost? Bo gdy testowałem Hide MY IP 6 Premium to tej ikonki nie było.
Odpowiedz
#4
A to ciekawe mi pokazuje normalnie gdy łącze sie przez CyberGhost.

Bump.
Pogrzebałem trochę w CG i teraz też mi pokazuje że nie widzi połączenia.
Pewnie przez to że Windows nie rozpoznaje karty sieciowej którą tworzy CG do łączenia się z własną siecią.

Jednak skoro wszystko ci działa prawidłowo to nie ma zbytnio co zawracać sobie głowę.

Pozdrawiam Quassar Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
(03.05.2015, 16:05)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Pewnie przez to że Windows nie rozpoznaje karty sieciowej którą tworzy CG do łączenia się z własną siecią.
...
Jednak skoro wszystko ci działa prawidłowo to nie ma zbytnio co zawracać sobie głowę.
...

Tak wszystko działa prawidłowo. I właśnie dlatego myślałem że to właśnie Hide MY IP 6 Premium nie zabezpiecza poprawnie połączenia bo nie ma tej ikonki z czerwonym krzyżykiem.
Ale jak mówisz że pojawia się ona przez to że Windows nie rozpoznaje karty sieciowej którą tworzy CG do łączenia się z własną siecią to znaczy że w przypadku Hide MY IP 6 Premium, Windows 7 wszystko rozpoznaje poprawnie i wszystko działa jak należy Smile

A przy okazji, który z tych dwóch klientów VPN jest lepszy według was. Ma ktoś dłuższe doświadczenie z Hide MY IP 6 Premium?
W przypadku zakupu licencji na który lepiej wydać pieniążki? Chodzi mi głównie o stabilność i szybkość połączenia oraz jakość stosowanych zabezpieczeń. Minusem CyberGhosta jest brak możliwość wysyłanie emaili z poziomu programów pocztowych, choć z drugiej strony jak piszą w ich FAQ jest to zabezpieczenie przed wysyłaniem spamu.
Odpowiedz
#6
Nie powiem ci zobacz po opisie producenta co wnosi soft ja mam CG z promo na 3 lata w sumie zostało mi jeszcze pół roku i sobie chwale jak sie skończy to sobie dokupię.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
Bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Co do Hide My IP 6 Premium to przetestuję tą wersję z promocji by ocenić program.
Jednak już na samym początku ma minus za to że nie ma wersji na Linuksa, chyba że jest możliwość ręcznej konfiguracji jak w przypadku CyberGhost ale jeszcze nie znalazłem informacji o tym na ich stronie.
Odpowiedz
#8
To napisz do producenta... może coś poradzi od tego jest suport.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
(03.05.2015, 16:29)Andy napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A przy okazji, który z tych dwóch klientów VPN jest lepszy według was. Ma ktoś dłuższe doświadczenie z Hide MY IP 6 Premium?

Ten Hide My IP, to w ogóle jest VPN, czy tylko zwykła zmieniarka proxy?
Odpowiedz
#10
Hide My IP to tylko proxy, korzystają z list dostępnym w internecie, lepiej tego nie używać.
Odpowiedz
#11
dokładnie, ponoć wzorem rybki podmienia certyfikaty w przeglądarce.
Odpowiedz
#12
(04.05.2015, 09:58)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hide My IP to tylko proxy, korzystają z list dostępnym w internecie, lepiej tego nie używać.

Wow to tego nie wiedziałem myślałem że to działa jak każdy klient VPN. Dzięki za info.

(04.05.2015, 12:52)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... ponoć wzorem rybki ...

Zadam może głupie pytanie ale jaki program masz na myśli?

Jeszcze raz dzięki za informacje.
Odpowiedz
#13
(04.05.2015, 23:12)Andy napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(04.05.2015, 12:52)M napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... ponoć wzorem rybki ...

Zadam może głupie pytanie ale jaki program masz na myśli?

Jest takie powiedzenie: " Głupie pytanie - głupia odpowiedź ".

Chodzi o Superfish! Smile

Niedawno było o tym głośno.
Odpowiedz
#14
(04.05.2015, 12:52)M napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dokładnie, ponoć wzorem rybki podmienia certyfikaty w przeglądarce.

Dzięki teraz wiem już o co chodzi.  W takim razie zaraz przeprowadzam deinstalację Hide My IP 6 Premium.

Tylko jak sprawdzić czy certyfikaty w przeglądarkach nie zostały pozmieniane?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości