Potop szpiegujących KB od Microsoftu.
#1
MS chyba przesadził z tymi pseudo poprawkami.

KB 2952664 - kolejna instalująca się automatycznie aktualizacja mająca "dostosować system do aktualizacji do Windows 10 " dodaje zadanie do harmonogramu zadań które w trybie codziennym, zżerając zasoby, skanuje dysk I zbiera dane wysyłając je do Microsoftu. A to wszystko bez uzyskania jakiejkolwiek zgody użytkownika.

Oczywiście opis w Windows Update to co innego i co innego jak się wejdzie na stronę MS.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:Compatibility update dla uaktualnienia systemu Windows 7
Ta aktualizacja pomaga firmie Microsoft w udoskonaleniu bieżącego systemu operacyjnego w celu ułatwienia operacji aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows.

Tych pseudo poprawek jest więcej: KB3035583,KB2952664,KB2976978,KB3021917,KB3044374,KB2990214


Aby sprawdzić czy mamy je zainstalowane, wchodzimy w wiersz poleceń, wpisujemy
Kod:
powershell
a następnie
Kod:
get-hotfix -id KB3035583,KB2952664,KB2976978,KB3021917,KB3044374,KB2990214
Aktualizacje które są zainstalowane, pojawią się na liście. Aby je odinstalować wpisujemy
Kod:
wusa /uninstall /kb:[numer poprawki]
np.
Kod:
wusa /uninstall /kb:2952664

Aby nie zainstalowały się ponownie, należy przy kolejnym wyszukiwaniu aktualizacji ukryć te aktualizacje.



Źródła:
  • [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

  • user forsajt z db
Ciekawe kiedy naprawią aktualizację KB3038314, której się nie da zainstalować .... 
Odpowiedz
#2
Ta z tym M$ musisz być na bieżąco z aktualizacją by naprawić wszystkie luki które moją w systemie a jest ich sporo..
Jest sporo luk zgłoszonych które poprawili dopiero po 2/3 latach nadal jest sporo i jakoś m$ sie nie pali..
Kolejna sprawa że jak coś wypuszczą to zamiast poprawić destabilizuje system regularnie co miecha słysze na stronach że koleja poprawka coś tam coś miesza w systemie i nie zaleca sie jej instalować.....
I weź tu trzymaj system na auto-aktualizacji,
Ten M$ jest tak zabezpieczony że bez 3-go porządnego oprogramowania ani rusz... a praca na systemie M$ zwykłego ograniczonego konta to nie kiedy udręka.
Zamiast ogarnąć ten system LUA/UAC i inne systemowe usługi jak należy to wywalają pasek startu po czym go dodają i zachęcają to zakupu nowej leszpej platformy systemowej...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby którakolwiek aktualizacja od Microsoftu " dobiła " system. Nie wiem co Wy macie za systemy Tongue
Odpowiedz
#4
(28.04.2015, 20:04)LowcyGier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby którakolwiek aktualizacja od Microsoftu " dobiła " system. Nie wiem co Wy macie za systemy Tongue
Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu mi też sie nie zdarzyło na komputerze chociaz mam wyłączone autoamtyczne aktualizowanie i robie to raz za czasu
Ale robiąc przy kkilkudziesieciu komputerach nie raz mi sie zdarzyło po odinstalowaniu aktualizacji jak ręką odjął system znów śmigał...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
(28.04.2015, 20:04)LowcyGier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby którakolwiek aktualizacja od Microsoftu " dobiła " system. Nie wiem co Wy macie za systemy Tongue

Wiesz, pracowałem w firmie gdzie było ~ 500 stanowisk. Ważne dane, przy większej ilości poprawek miny adminów srogie były Grin
Odpowiedz
#6
Wielkie dzięki za informacje.Oby więcej takich wiadomości...
Ja osobiście już parę miesięcy zaprzestałem korzystać z automatycznej aktualizacji,a nawet ją całkiem wyłączyłem.
A dlaczego posunąłem się do takiego stopnia? A to dlatego,że ostatnimi czasami coś jakaś aktualizacja mi się zainstalowała i nagle buszując po necie szukając ciekawych informacji w tym o zabezpieczeniach itp. nagle większość stron nie chciała działać po dłuższym czasie stwierdziłem może to taki przypadek i te strony już nie działają lub coś padło.A jeszcze żeby to było mało na kolejny dzień chciałem skorzystać z lupy (chociaż mało z niej korzystam )nie działa pojawia się komunikat w postaci error/a(nie pamiętam jaki już dokładnie to był komunikat) no i do tego jeszcze kilka godzin później chciałem skorzystać z wirtualnej klawiatury (OSK) i bach to samo się dzieję co przy lupie.
Już nawet zastanawiałem się ,że może to jakiś wirus ... dopiero po jakimś czasie wpadłem ,że to może ostatnia aktualizacja i odinstalowując kilka aktualizacji wszystko wróciło do normy.

Jak przez dobre kilka ładnych lat nie miałem żadnych problemów z MS i ich aktualizacjami tak później znów kolejna aktualizacja ponownie dawała o sobie znać miałem gorsze wyszukiwanie po plikach itp.Gdy chciałem coś odnaleźć,bo nie byłem pewny w którym folderze mam daną rzecz tak nic nie chciało odnaleźć.Nie mówiąc już o aktualizacji na Viście,która popsuła czcionki i były takie mniej wyraźne.

Także po tych ostatnich kwiatkach ich aktualizacji mówię stanowczo nie,bo nie jestem ich jakimś królikiem doświadczalnym za free.

Tak samo mam oryginalny win7 bez service packa i powiem ,że bez tego sp system o wiele żwawiej pracuje i to naprawdę o wiele szybciej jakby całkiem inny komp człowiek miał czy coś podkręcił,ale cóż niestety chcąc nie chcąc muszę mieć tego sp,bo inaczej niektóre programy nie działają czy np.nie zainstaluje antywirusa itp.
Odpowiedz
#7
Ja sobie jeszcze przypominam ostatnią aktualkę do POSready 2009/Windows Server 2003, która psuła wygładzanie czcionek, oraz aktualkę do Visty i Siódemki sprzed 2 lat, która uniemożliwiała korzystanie z formatu .gdb (geodatabase).
Odpowiedz
#8
(28.04.2015, 20:04)LowcyGier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby którakolwiek aktualizacja od Microsoftu " dobiła " system. Nie wiem co Wy macie za systemy
(28.04.2015, 20:31)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu

Niekoniecznie tak bym to widział, że nic nie wnosi, bo ja również nie miałem problemów ze swoim sprzętem i systemem i aktualizacji. Żebyś nia miał wątpliwości, czy moja wypowiedź wnosi coś do tematu, to trochę ją rozwinę.

Owszem, komputery znajomych i zapętlenia aktualizacji przy uruchamianiu, itp., jak najbardziej miały/mają miejsce, ale nie jestem w stanie przewidzieć wcześniejszych ruchów użytkownika, więc nie mogę wykluczyć, że to on coś namieszał, czy namodyfikował... Owszem, Łukasz też informował w pewnych publikacjach, że potwierdzono niestabilne działanie systemów po aktualizacji, więc zapewne nie jest to jakiś wymysł, ale:

(28.04.2015, 19:35)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten M$ jest tak zabezpieczony że bez 3-go porządnego oprogramowania ani rusz... a praca na systemie M$ zwykłego ograniczonego konta to nie kiedy udręka.

uważam za bzdurę, bo jestem przekonany i nauczony doświadczeniem, że niemalże goły system może być używany do codziennej pracy w domu, a przecież o takim czymś tutaj mówimy. No ok... Ochrona USB jest przydatna.

(28.04.2015, 21:10)slitzer napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiesz, pracowałem w firmie gdzie było ~ 500 stanowisk. Ważne dane, przy większej ilości poprawek miny adminów srogie były

W takich z kolei środowiskach, to, że administratorzy dają ciała i puszczają z buta aktualizacje na produkcję bez wcześniejszego sprawdzenia stabilności w środowisku testowym, to już nie wina Microsoftu, a zwykła nieświadomość/nieodpowiedzialność, czy też po prostu ryzyko, którego efektami są "srogie miny". Przecież niewielkie aktualizacje baz sygnatur w komercyjnych rozwiązaniach antywirusowych mogą być z opóźnieniem "wdrażane" z serwera-repozytorium - właśnie w celu sprawdzenia, czy nie wchodzą w niechcianą interakcję z oprogramowaniem firm trzecich, czy z samym systemem Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9
Witam. Pojawiły się nowe "łatki" (u mnie to: KB3045645 i KB3020369- obie wyglądają na zasadne). Czy idzie gdzieś sprawdzić przed instalacją wiarygodność takiego patcha żeby nie instalować podobnego dziadostwa o jakim Panowie pisaliście? Microsoft Knowledge Base pisze prawde jak sie pomyli.
Ewangelia Jana 3:16
Odpowiedz
#10
Na razie nic nie ma o tych KB.
Odpowiedz
#11
Dzięki za informacje Usunąłem te aktualizacje
(28.04.2015, 20:04)LowcyGier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby którakolwiek aktualizacja od Microsoftu " dobiła " system. Nie wiem co Wy macie za systemy Tongue

Nie chwal dnia przed zachodem słońca Smile
Odpowiedz
#12
(02.05.2015, 13:18)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie chwal dnia przed zachodem słońca Smile

Tak sądzisz? Wink
Odpowiedz
#13
(02.05.2015, 17:42)LowcyGier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(02.05.2015, 13:18)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie chwal dnia przed zachodem słońca Smile

Tak sądzisz? Wink

Jeśli używa się "okienek" zawsze coś się rypnie... Prędzej czy później
Na przykład XP miał taką tendencję że czasem po instalacji Frimework'a tworzył jakieś fikcyjne konto użytkownika Smile
Więc nigdy nic nie wiadomo
Odpowiedz
#14
(02.05.2015, 18:08)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(02.05.2015, 17:42)LowcyGier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(02.05.2015, 13:18)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie chwal dnia przed zachodem słońca Smile

Tak sądzisz? Wink

Jeśli używa się "okienek" zawsze coś się rypnie... Prędzej czy później
Na przykład XP miał taką tendencję że czasem po instalacji Frimework'a tworzył jakieś fikcyjne konto użytkownika Smile
Więc nigdy nic nie wiadomo

Tutaj nie chodzi tylko o samego Windowsa, ale o każdy system - nawet mobilny. Jak nie wysypie się po aktualizacji, to straszą kilkuletnie luki Wink Ot ludzki wymysł. To co człowiek stworzył, nie może być idealne. 
Odpowiedz
#15
Zgadza się niestety jest to broń obusieczna(mając aktualizowany i nie aktualizowany) i tak źle i tak nie dobrze :/
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#16
Z związku z takim potopem szpiegujących aktualizacji czy ktoś się może orientuje oprócz wymienionych tutaj aktualizacjach dla win7 są takie wypuszczone w systemie Vista ?

A także jeśli człowiek już nie będzie miał wyjścia i będzie musiał przejść i korzystać z systemu win10 znacie jakieś tweaki zapobiegających szpiegowaniu nas ? Jakieś porady co wyłączyć co usunąć itd...

I proszę nie pisać komentarzy w stylu najlepiej nie korzystać z win10 tylko przejść kompletnie na win7 i wyłącznie,bo obecnie win10 to ma same furtki i system nas będzie szpiegował itp. Z tym,że trzeba wziąć pod uwagę ,że win7 nie ma furtek i rzeczy szpiegujących to wcale nie byłbym taki sceptyczny.Bo zauważyłem kiedy tylko jest wypuszczany co nowy windows pojawiają się posty/komentarze/artykuły typu nie korzystać z win7 ,bo ten system jest cały w furtkach i rzeczach szpiegujących...Nagle wychodzi win8 i pojawiają się informacje jaki to ten nowy system jest be i zły i ile to furtek nie posiada do tego wszystko szpieguje. I nagle inni zachwalają win7 jaki to jest cacy.I wszystko co było wysmarowane na temat win7 wychodzi na to ,że system jest widocznie czyściutki i tak koło fortuny się kręci.

Nawet podaje taki przykład,że Chiny nie chcą mieć win8 z obawy gdyż zawiera wbudowane w system furtki, pozwalające na szpiegowanie jego użytkowników.Zaś win7 system ten nie zawiera żadnych furtek.Tylko jeszcze za kim 7 była bardziej popularna i nie było to właśnie 8.To właśnie dużo o takich rzeczach było smarowanych o tej 7.I nagle gdy wychodzą kolejne systemy win7 staje się systemem czystym.

Ja tam jestem tego zdania,że każdy system coś ma.I nie ważne czy to windows czy to linux czy też mac.Ważna jest tylko wiedza co i jak wyłączyć/odinstalować ,aby część rzeczy przy blokować/usunąć.

Do tego właśnie za obserwowałem odinstalowując kilka aktualizacji na win7,które tu były wymienione zauważyłem ,że system bardziej żwawiej mi chodzi.
Odpowiedz
#17
Te "furtki" mają rzekomo pomóc w późniejszej auto-aktualizacji 7, 8, i 8.1 do 10, więc Visty nie dotyczą, ew. dla pewności możesz zobaczyć czy na liście aktualizacji dla Visty nie ma tych KB.
Każdy Windows, od kiedy zostały one powiązane z internetem, ma jakieś backdoory w pakiecie i, ehem, telemetrię, czyli bardziej zautomatyzowane szpiegowanie, oficjalnie nie chwalą się, co to dokładnie zawiera, nieoficjalnie nie doszedłem do tych informacji Suspicious
Odpowiedz
#18
Na Vistę chyba nic na razie nie ma aktualnego, bo...mam Vistę i niczego nie zauważyłem Smile Pozostaje być czujnym i na bieżąco śledzić informacje, co może być szkodliwe i niepożądane.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości