Raport AV-TEST - w jakim stopniu programy AV spowalniają komputer
#1
Interesujący test wydajności programów AV pod kątem oceny, w jakim stopniu spowalniają działanie komputerów. Test trwał 14 miesięcy i wydaje się być dobrym wyznacznikiem wydajności, choć z oczywistych względów uwzględniał testową konfiguracje sprzętową.
Testowano w 5 kategoriach
- pobieranie plików z sieci
- uruchamianie stron internetowych
- instalowanie aplikacji
- uruchamianie aplikacji poprzez skojarzone z nią pliki
- kopiowanie plików.

Najważniejsze informacje poniżej na grafikach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opis i link do raportu w formie PDF

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
No jakoś nie chce mi się wierzyć ze Kasperski na szczycie..., swoja drogą panda coś za nisko..., szkoda ze nie było w zestawieniu Baidu Antyvirus.
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#3
Aktualnie testuję nową wersję Kasperskyego i nie powiem, jak na razie wydaje się dosyć lekki, ale żeby aż tak, aby wypadał najlepiej? Tutaj bym jednak polemizował, acz to oczywiście tylko moja ocena podparta własnymi obserwacjami.
Odpowiedz
#4
Testy AV-Test już od dawna nie są wiarygodne.

Płacisz = Masz dobre miejsce.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#5
Jest to całkiem możliwe z racji że firmy sie rozwijają i pakiet już nie jest taki sam jak kiedyś i pewna zmiana/aktualizacja może zmienić wiele w systemie/programie weźmy na to pakiet Emsisoft który wyzbył sie Zapory jak że chwalonej i zaczyna mnie to dziwić czemu dalej jest to nazywane pakietem IS..

ESET pomału robi sie kobyłą i ta całą reputacja za czasów słynnego starego noda pomału ma niewiele wspólnego..
Pamiętam starego Bitdefendera to była dopiero zamuła aż mi sie nie chce wierzyć że teraz tak lekko chodzi wiem bo miałem 1 licencje roczną na starym kompie a on do demonów szybkości nie należał..

A teraz Kaspersky.. fajny soft ale dość ostro gryzł mi sie z innymi programami i pomimo wykluczeń dalej sprawiał problemy od długiego czasu z nim nie mam kompletnie do czynienia więc nie mogę wypowiedzieć sie ani pozytywnie ani negatywnie na ten produkt.

Co do testów AV-TEST to pewnie nie robili suchara i nie walą kitu nie mniej jednak mogli by opublikować chodź cześć zasobów i sposobu testu jak to robi AV-Comparatives inaczej takie testy robią sie troche nie smaczne...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Najlżejszy jest ten kto najwięcej posmarował. Tyle w temacie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości