Zabezpieczenie nowego PC:)
#1
Siemanko.
Potrzebuje pomocy w wyborze programu antywirusowego.
Jutro przyjdzie do mnie nowy komputer (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)Smile, zamierzam dokupić jeszcze win 8.1 lub win 7.
Do tego zestawu przydałby się dobry antywirus.
Raczej nic nie ściągam, nie chodzę po niepewnych stronach, program jednak chce zakupić profilaktycznie
Ochrona jest dla mnie ważna, ponieważ gram profesjonalnie w Pokera online, często wykonuje przelewy online i chcę czuć się bezpiecznie

Dzięki za radySmile
Odpowiedz
#2
Tak od tematu trochę, żeś kurcze poszedł po bandzie, taki komputer a na zasilaczu żeś zaoszczędził ładnie.


Od siebie zaproponuje Emsisoft Internet Security.
Odpowiedz
#3
siemka, doradzali mi , że taki komputer ciągnie bardzo mało prądu i zasilacz będzie OK, ja się na tym kompletnie nie znam;p
OK zaraz poczytam o tym antywirusie, dziekiSmile

ma ktoś jeszcze jakieś propozycje? może być płatny
Odpowiedz
#4
Co do komputera jeszcze. Zgadza się komputer ciągnie mało prądu, i zasilacz da rade, lecz przy takiej konfiguracji można było dać coś na lepszej konstrukcji.

Poczytaj. Cena wydajność, przemawia za nim.
Odpowiedz
#5
@dolar444:
Nie zgodzę się. To nie jest zły zasilacz. Ja na BeQuiet 350 W L8 używałem i5-4460 + GTX 970 + 2x 8 GB RAM + SSD.
I działało, bez problemów. Watomierzem sprawdzałem, nie było nawet ryzyka.
Te sprzęty naprawdę niewiele biorą, a tu nawet grafy dodatkowej nie ma - ten komp to jakieś 100 W a i to w porywach.


@rafal9626:
Co się zaś tyczy antywirusa... na tym procu i SSD możesz pokusić się o każdego, będzie działał szybko.
Osobiście polecam Nortona, a także BitDefendera.
Odpowiedz
#6
(21.04.2015, 22:27)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@dolar444:
Nie zgodzę się. To nie jest zły zasilacz. Ja na BeQuiet 350 W L8 używałem i5-4460 + GTX 970 + 2x 8 GB RAM + SSD.
I działało, bez problemów. Watomierzem sprawdzałem, nie było nawet ryzyka.
Te sprzęty naprawdę niewiele biorą, a tu nawet grafy dodatkowej nie ma - ten komp to jakieś 100 W a i to w porywach.


Napisałem, ze zasilacz pod wzgledem mocy da radę spokojnie zgadza się.
Chodzi mi o konstrukcje, zasilacza. Podejrzewam, że być moze autor w przyszłosci się pokusi o dołożenie grafiki.
I dla tego jeszcze raz napisze, nie chodzi mi o jego moc, a o konstrukcję.
Odpowiedz
#7
A jesteś pewien, ze chcesz kupować? Wiele dobrych AV dział w wersji free, co można połączyć z oprogramowaniem zabezpieczającym innych producentów, przy pewnym wysiłku związanych z konfiguracją można mieć mocny pakiet/sklejkę za darmo.
Odpowiedz
#8
@dolar444
Konstrukcję, czyli co w tym konkretnym przypadku?
Za mało kabli? Jest 6+2 pin na grafę, więc wrzuci tam większość kart, przy której będzie wymagał adaptera, ale to mały pikuś. Tymczasem moc na linii 12 V starczy bez problemu nawet dla GTX 980 jeżeli chciałby zaszaleć.
Są też 3x SATA, wiec na dysk + napęd starcza, jeden jest w zapasie.
Obudowa jest typu mATX, więc dosyć krótkie przewody będą z kolei zaletą, a nie wadą.

Ja tu jakoś nie mogę znaleźć minusów... brak modularności, oplotów.. kto się tym przejmuje w komputerze, który ma działać?
Może wentyl głośny.. ale to już raczej loteria.
Odpowiedz
#9
(21.04.2015, 22:35)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@dolar444
Konstrukcję, czyli co w tym konkretnym przypadku?
Za mało kabli? Jest 6+2 pin na grafę, więc wrzuci tam większość kart, przy której będzie wymagał adaptera, ale to mały pikuś. Tymczasem moc na linii 12 V starczy bez problemu nawet dla GTX 980 jeżeli chciałby zaszaleć.
Są też 3x SATA, wiec na dysk + napęd starcza, jeden jest w zapasie.
Obudowa jest typu mATX, więc dosyć krótkie przewody będą z kolei zaletą, a nie wadą.

Ja tu jakoś nie mogę znaleźć minusów... brak modularności, oplotów.. kto się tym przejmuje w komputerze, który ma działać?
Może wentyl głośny.. ale to już raczej loteria.


Chodzi mi w tym momencie to co siedzi w środku zasilacza. Jak i zabezpieczenia.
Dosłownie za nie wiele więcej można mieć np takie cudo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I jest to konstrukcyjnie, jednak konstrukcja lepsza.

Ale może odpuśćmy sobie tutaj te wywody, bo odchodzimy trochę od tematu posta i działu w jakim jesteśmy, a rozmowę mozemy dokończyć w końcu na PW, czy w innym dziale.
Odpowiedz
#10
Witam nie wiem czy to ma być płatny zestaw czy też darmowe aplikacje ochronne..
Nie zależnie od późniejszych programów te polecam mieć te oba programy:

Piaskownice : Sandboxie dla przeglądarki i innych aplikacji będących potencjalnie narażonych na infekcje lub nośnik infekcji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Malwarebytes Anti-Malware jako opcjonalny skaner na żądanie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Darmowe:
Zapora + HIPS: Online Armor lub Privatefirewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

/

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Antywirus Avira + Kaspersky BootCD scan

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Płatne programy warte uwagi na dzisiejsze czasy...
Zapora + HIPS + Szyfrowanie treści: SpyShelterFW

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Antywirus + Behavior Bloker: Emsisoft IS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Restrykcje i ograniczenia: AppGuard

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

" HIDS"Monitorowanie usług systemowych: Winpatrol  

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Anty exploit Malwarebytes Anty Exploit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wirtualizacja Dysku/partycji Shadow Defender

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Piaskownica: Sandboxie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Anty-exe Monitor plików wykonywalnych NoVirusThanks EXE Radar Pro

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Najnowsza pełna testowa wersja do pobrania za darmo z forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



P.S. To jest dział dotyczący konfiguracji oprogramowania zabezpieczającego a nie purepc zbudujemy ci pc, proszę użytkowniku o ogładę.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
Moim zdaniem do gry w pokera i przelewów internetowych, zamiast AV spróbuj SpyShelterFirewall (płatny).
Dodatkowo jak pisze @Quassar uruchamianie przeglądarek w sandboxie (darmowy).
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#12
Jeśli działasz aż tak aktywnie w sieci i to właściwie głównie wykorzystując przeglądarkę, to wg mnie powinieneś skupić się na:
- wybraniu tej, która oferuje skuteczne dodatki blokujące niepożądane treści/skrypty...Firefox z NoScript i adblokerem np. uBlock to w tym przypadku dobre rozwiązanie
- restrykcje lub izolacja przeglądarki i wszystkich innych aplikacji korzystających z internetu oraz aplikacji podatnych (wszystkie przeglądarki internetowe, komunikatory, wspomagacze pobierania, programy pocztowe, przeglądarki PDF i multimediów, ponadto procesory tekstu, arkusze kalkulacyjne, notatnik, itp)...tu można skorzystać z systemowych mechanizmów obniżania uprawnień dla aplikacji, a przede wszystkim z konta zwykłego użytkownika, a jeśli nie to można posiłkować się funkcjami uruchamiania aplikacji w trybie ograniczonych uprawnień jak np. w Online Armor, Privatefirewall czy SpyShelter...jako samodzielna piaskownica Sandboxie będzie dobrym rozwiązaniem
- musisz wziąć pod uwagę również szyfrowanie klawiszy - konta pocztowe i gier online często są przechwytywane, ponieważ ludzie nie używają podobnych możliwości (pomijam jakość haseł, bo to podstawa...takie zwykłe do systemu też)
- ochrona anty-keyloger i anty-exploit...uzupełniają resztę...jeśli zdecydowałbyś się na płatne rozwiązanie, to uważam że SpyShelter będzie najbardziej odpowiedni, do tego NVT ExeRadar i EMET (dwa ostatnie są darmowe) i skaner na żądanie - MBAM, EEK HMPA.

Dobrze byłoby, żebyś poznał artykuł Nikity na temat bezpieczeństwa w sieci....to kopalnia przydatnej wiedzy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Polecam zestaw Emsisoft Anti-Malware + COMODO Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Emsisoft Internet Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości