Powietrze w sprayu
#1
Szybkie pytanko - jak każdy wie w przypadku czyszczenia sprzętu powietrzem w sprayu po przechyleniu puszki wydobywa się woda. Pech chciał że przypadkiem psiknąłem sobie w taki sposób w rób klawiatury od laptopa, dokładniej lewy CTRL. Nie jestem pewien czy pod przycisk dostała się woda, jednakże na obudowie został ślad (taki jakby zaciek) który musiałem przetrzeć. Zapewne pod przyciskiem, o ile doszła tam woda został podobny ślad. Czy nie spowoduje to, w przypadku jakiejś naprawy gwarancyjnej, uznania przez serwis że doszło do kontaktu sprzętu z wodą? Czy musi to być jakaś konkretna, znaczna ilość żeby mi ją odrzucili?
Odpowiedz
#2
Myśle że nie powinno być problemu gwarancja raczej jest bardziej nastawiona na typowe zalanie sprzętu przez wywalenie połowy herbaty na klawiaturę itp. taka znikoma ilość nie powinna mieć wpływu na sprzęt; w razie czego odwróć sprzęt do góry nogami by te przysłowiowe krople wody wypłynęły na zewnątrz albo wsuń delikatnie chusteczkę by materiał ładnie wchłoną resztki wody...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Nic nie powinno być. Przecierać bym nie przecierał. Najlepiej jest zostawić by wysuszyło się to w temperaturze pokojowej.
Odpowiedz
#4
Poza tym klawisze powinny być wyjmowalne (chyba, że przeoczyłem ten etap rozwoju techniki, gdzie twórcy uznali usera na za głupiego na to Tongue ).
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#5
A to jest woda, czy wyciekający gaz propan-butan. Bo mi się wydaje , że to tzw. gaz nośny. Przy wycieku bardzo zimny.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#6
Nie mam pojęcia, możliwe że to gaz. Nie wiem co siedzi w środku tej puszki. Wyparowało dość szybko więc bardzo możliwe.
Odpowiedz
#7
To gaz Smile Nic się nie powinno stać.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#8
No z tymi przyciskami to fakt można wyjmować, ale niektóre mają takie beznadziejne zaczepy że można bardzo łatwo wyłamać mocowanie nawet podczas umiejętnego wyciągania przycisków :/
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
Wiem, zdawałem sobie mniej więcej sprawę co to było, zastanawia mnie tylko czy jeśli zobaczą pod obudową podobny zaciek jaki zostawił ten gaz po wyparowaniu z obudowy to czy nie uznają tego jako kontaktu z wodą. Laptop ma już ponad rok i dla świętego spokoju zamierzam przedłużyć gwarancję o kolejne dwa lata, zaskoczył mnie tylko taki obrót sytuacji i zastanawiałem się czy warto dopłacać. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#10
Raczej przy serwisowaniu nie będą ściągać na chybił trafił dowolnych klawiszy. Stąd nie przywiązywał bym do tego większej wagi.
A ślad nie powinien zostać żaden, to że został zaciek to wrażenie - różnica temperatur, stąd wygląd klawisza się zmienił. Za chwilę by odparowało, nic nie było by widać.
Zresztą logicznie biorąc.
Na opakowaniu z reguły pisze: sprężony gaz przeznaczony do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Robiono by produkt do czyszczenia, gdzie jest duże prawdopodobieństwo trafienia w jakiś mechanizm, układ elektroniczny.
nie przewidując skutków takiego działania?
Z przedłużeniem gwarancji warto się upewnić co obejmuje.
U różnych producentów bywa różnie.
Np bateria nie jest obejmowana, ekran - wymiana dopiero wtedy kiedy jest wypalonych 5 miejsc itp.
Odpowiedz
#11
Planuję wykupić przedłużenie gwarancji w x-kom i to tylko dlatego by mieć spokój z częściami które są zbyt drogie by opłacało się samemu wymieniać (jak płyta główna czy podzespoły w nią wlutowane). Nie będę przecież oddawać laptopa w przypadku zepsutej baterii - wolę zapłacić te kilkadziesiąt złotych i kupić nową niż latać po sklepach i czekać 2-3 tygodnie na oddanie sprzętu.
Odpowiedz
#12
Cytat:"Planuję wykupić przedłużenie gwarancji"

Sam nie raz przedłużałem gwarancje i w większości wypadków taki zabieg jest dopuszczany tylko i wyłącznie podczas 1 zakupu sprzętu..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#13
W sklepie powiedzieli mi że gwarancję mogę przedłużyć najpóźniej do miesiąca/dwóch przed jej końcem. Na początku roku dopytywałem się też na maila i odpisali to samo.
Odpowiedz
#14
A to bardzo fajnie.. No ja w większości wypadków musiałem bulić już tuż przy zakupie Sad
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości