Power Banki - pytania, opinie, porady, propozycje
#1
Cóż... Nie każdy sprzęt pozwala na podróżowanie bez zmartwień o stan baterii w naszych smartfonach, czy tabletach. A wiadomo - bez telefonu jak bez ręki i nawet bezcelowo fajnie sięgnąć do kieszeni, to sprawdzić godzinę, a może ktoś napisał coś ważnego... Power Banki cieszą się chyba dosyć sporym zainteresowaniem, więc dobrze byłoby zgromadzić kilka informacji w jednym miejscu. Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to posiadam jedną sztukę niemalże identyczną jak model Trust

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. W pełni naładowany power bank pozwala na doładowanie mojej Lumii 735 z ~10% do ~85% przy dobrych wiatrach. Sprzęt spełnia więc swoją funkcję i jest w stanie uratować mnie w potrzebie, oferując co najmniej kilka godzin dodatkowej pracy. Na baterię w mojej Lumii nie mogę narzekać (wspominałem o tym w temacie Windows Phone, gdzie porównałem ją do baterii w Lumii 925 - aktualnie jest i wiele lepiej), ale nie wszyscy mogą cieszyć się z 2-3 dniowej "sesji pracy" na jednym naładowaniu smartfona.

Wiadomo, że nie powinniśmy sugerować się pojemnością power banku w stosunku do pojemności swojej baterii, bo rozpatrując jednorazowe ładowanie, istnieje raczej niewielka szansa, że 2200 mAh zgromadzone w przenośnej ładowarce zostanie umieszczone w naszej baterii o pojemności również 2200 mAh. W w/w wypadku można być bliżej założenia, że bank o pojemności 2600 mAh będzie w stanie naładować naszą baterię do 100%, co również nie zawsze się potwierdzi. Aktualnie jestem na etapie zakupu nowego PB (nie dla mnie) i chciałbym dobrze wybrać - lubię porządne prezenty Smile Zrobiłem szybkie rozeznanie co można kupić w w jakiej mniej więcej cenie. Idąc od opcji najtańszych, które jednak spełniają moje wymagania względem designu i pojemności, mogę wyróżnić kilka pozycji w cenie do około 70,00 zł:

1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

4.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli zdecydowałbym się wydać jednak więcej pieniędzy na bank o większej pojemności (co niekoniecznie pójdzie w moim przypadku z użytecznością), to najprawdopodobniej rozpatrywałbym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, na który jednak trzeba uważać - z szybkiego przeglądu Allegro wynika, że łatwo trafić na tańszą prawię o połowę, nieoryginalną kopię... Skoro oryginał, który ciężko znaleźć w sklepie kosztuje na Allegro około 100-130+ zł, to może istnieje ryzyko kupienia klona nawet w tej samej cenie.

Najbardziej podoba mi się opcja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ale zastanawiam się gdzie go znajdę. Zapraszam do dzielenia się opiniami, szczególnie w kwestiach technicznych, bo wiadomo, że obudowa, design, czy wygoda przenoszenia w porównaniu do cen, to pojęcia względne. Chętnie dowiem się gdzie dobrze kupić ten Mi Power Bank 5000 Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
A te PBz saturna? 4500m-6000Ah? te takie kolorowe płaskie one kosztują w okolicach 70zł one są ok? jeszcze są takie z 2500 i więcej w formie przypominającej latarkę
Odpowiedz
#3
Proszę państwa, król jest tylko jeden Cool
Za ok. 50zł można kupić power bank Xiaomi o pojemności 10 400mAh a przy dobrej promocji za nawet 80zł (w trakcie promocji) można znaleźć PB tej samej firmy o pojemności aż 16000 mAh.
Z tego co wyczytałem to pojemność jest realna.
Do zakupienia tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kod:
Kod rabatowy na mniejszy PB bez paczki z trackingiem:
acc75a
Oczywiście paczka leci z Chin Wink
Odpowiedz
#4
O tak, to faktycznie dobra okazja i dobre info Smile mój temat zakończył się na zamówieniu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ze względu na dość niewielkie rozmiary i "kobiecy" design. Mam nadzieję, że wykonanie jest solidne.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Ja również polecam powerbanki od Xiaomi. Zamówiłem nie tak dawno dwie sztuki, kupowałem na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

This is a War, And We Are Soldiers !
Odpowiedz
#6
Szczególnie, że opcja 10400 mAh kosztuje u nas ponad 100 zł. Gdyby ten Mi Power Bank był bardziej płaski, to bym go zamówił.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Wydaje mi się,że lepiej kupić Power Bank z wbudowanym kablem USB. Po co mi mała bateria jak muszę nosić z nią kabel.
np.:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
W wakacje zakupiłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Sprawuje się bardzo dobrze, wystarcza na jakieś 5 ładowań Moto G. W zestawie jest też kabel USB i woreczek etui. Ogólnie jest całkiem spory, ale pojemność robi swoje Smile
Webroot SA Antivirus & SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości