Internet Security w rozsądnej cenie
#1
System operacyjny: Windows 8.1 64-bit
Tutaj wpisz używany system operacyjny


Zastosowanie: Przeglądanie internetu, gry, multimedia itp.
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe


Specyfikacja komputera (opcjonalne): I5-4460 8 GB RAM
Podzespoły bazowe komputera

Cześć,
poszukuję porządnego pakietu Internet Security w rozsądnej cenie. W tej chwili testuję G-Data IS i podoba mi się. Czy to będzie dobry wybór, czy może polecicie mi coś innego?
Odpowiedz
#2
Hmm ja tam wole sklejanke z kilku produktów ale jak chcesz mieć kompleksowy pakiet z jednej firmy to polecam Emsisoft
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Ze swojej strony mogę Ci śmiało polecić pakiet od firmy Emsisoft:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program z wersji na wersję coraz to lepiej sobie radzi z zasobami systemu; jest bardzo skutecznym i przyjaznym dla zwykłego użytkownika pakietem; szybki, polski support, no i przede wszystkim bezkonkurencyjna cena Smile
Odpowiedz
#4
Quassar napisał(a):Hmm ja tam wole sklejanke z kilku produktów ale jak chcesz mieć kompleksowy pakiet z jednej firmy to polecam Emsisoft
Co proponujesz, jeśli chodzi o sklejankę?
Odpowiedz
#5
Myślę że możesz za darmo mieć na bardzo wysokim poziomie ochronę systemu.
1) Zapora: Online Armor
2) Co prawda OA ma hipsa ale możesz dodać anty-exec czyli NoVirusThanks EXE Radar Pro, czasem komunikaty w obu programach mogą się dublować nie mnie jednak pozory mogą mylić bo NVT chroni system nieco w innym zakresie systemu i programy znakomicie sie uzupełniają.
3) Sandboxie (darmowe) dla przeglądarki ja sugeruje Firefoxa z dodatkami FlashBlock NoScript Adblock Plus (EasyList+Privacy oraz MalwareDomain)opcjonalnie dodać Request Policy
4) AV i skanery to polecam Zemane AntiMalware (beta) i do tego Malwarebytes

Po za samą zaporą OA pakiet jest na prawdę lekki

Jeśli chcesz na coś wydać pieniążki to proponuje 1 pierwszej kolejności zakupić AppGaurd
Pozostałe produkty warte uwagi to:
- SpyShelterFW (dożywotnia) zamiast OA do tego dochodzi szyfrowanie tekstu Grin
- ShadowDefender (dożywotnia) mając odpowiednio skonfigurowany program można porzucić av w czasie rzeczywistym i korzystać tylko do skanowania na żądnie okresowo.
- WinPatrol Plus(dożywotnia) - Takie uzupełnienie do kontroli systemu nie monitoruje procesy a raczej usługi i funkcje systemowe i jej zmiany czyli "HIDS"
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
To i ja dorzucę 3 grosze:

Kolega polecił Ci kombo bardzo wydajne, pytanie, na ile chcesz korzystać z komputera i czuć się bezpiecznie, a na ile wgryzać w programy ochronne i zgadzać się na utrudnienia w korzystaniu z komputera. Weź pod uwagę, że co dzień patrzymy na te tematy i co niektórzy mogą popadać w lekką paranoję Wink
Shadow defender odradzam, nie, żeby program był zły, ale poziom ochrony, który oferuje, uniemożliwi nie tylko infekcję, ale i korzystanie z komputera. Chyba, że czujesz się zaawansowany i nie boisz się wyzwań.
OA możesz spróbować, program ma sporo funkcji i dobre opinie. U mnie powodował niezrozumiały konflikt z jednym programem.
Sandboxie ok, jak do zwykłego korzystania z internetu, Adblock jak najbardziej, flashblock i noscript to już spore utrudnienie przy codziennym korzystaniu dla niedoświadczonego.

Jeśli górę bierze wygoda nad portfelem, wyżej polecany Emsisoft bardziej Ci się przyda.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#7
NoScript nie jest aż tak utrudniający życie 2-3 dni i użytkownik powinien już sie spokojnie przystosować gorzej sprawa m sie z request policy ta gadzina jest naprawdę uciążliwa dla nowych Smile
Co do OA to ma dużo programów zaufanych w bazie danych więc naprawdę będzie sporadycznie pytał nvt exe radar pro może częściej ale dodajesz raz do zaufanych i zapominasz chyba że coś sie zmieni ale to już zależy od ustawień, reszta programów ma znikomą interwencja więc nie widzę powodu wyolbrzymiania problemu...

@M''cin
najlepiej to nie korzystać z kompa bo klawiatura ma tyle przycisków no i ta myszka jeszcze ciągle patrzeć za kursorem.... CrazeDD
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
No dobra, najpierw przetestuję te darmowe programy. Jeżeli nie będzie mi pasować, to kupię sobie Emsisoft IS. Zestaw z Spyshelterem i Shadow Defenderem jest dla mnie za drogi.
Odpowiedz
#9
No fakt jak byś chciał mieć wszystkie te płatne programy to cena troche powala....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10
Zauważyłem, że Zemana nie daje już darmowych dożywotnich licencji. Po podaniu swojego konta Google dostałem klucz na 90 dni.
Odpowiedz
#11
Kurde ja wczoraj przed pisanie posta jeszcze specjalnie sprawdzałem czy działa i wyrobiłem na brata pc 3 klucz i teraz jak patrze to jest dożywotnia musiałeś sie minimalnie spóźnić :S

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Skoro Zemana już nie aktualna to proponuje alternatywny wariant korzystać na żądanie raz na 2 tygodnie skanować kompa z BootCD/pendrive Avira i Kaspersky sam tak jechałem przez 1-2 lata.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ale nie wiem czy ci takie rozwiązanie leży ja tam zawsze byłem nastawiony na zabpobieganie, a co podejście av to raczej jako ostatnia "prawie" nie potrzebna warstwa ochrony, ale to już w zależności od potrzeb/wiedzy/korzystania komputera przez daną osobę.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
Akurat jedną, wolną, dożywotnią licencję posiadam do programu Zemana Anti-Malware, więc chętnie odstąpię użytkownikowi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Odpowiedz
#13
Dzięki wielkie Smile
Jak myślicie: warto do Zemana dorzucić jakiś AV posiadający ochronę w czasie rzeczywistym?
Odpowiedz
#14
Witaj MR. Bean.

Jeżeli, będziesz zainteresowany dowolnym produktem firmy Emsisoft to zapraszam, po odbiór 50% zniżki na nasze produkty, w podziękowaniu za rejestrację na naszym forum SG. Smile
Odpowiedz
#15
Kaspersky Internet Security 2015(posiadam w przystępnej cenie, tak się składa), Bitdefender Internet Security
I lekki F-Secure Internet Security jest bardzo dobry.
Odpowiedz
#16
Witam, zajrzyj tam --->>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub luknij na czasopisma komputerowe w kioskach bo czesto zdarza sie ze są darmowe key na rok np na całego Bitka.
Odpowiedz
#17
Owszem, owszem, ale zupełnie darmowe AV w czasie rzeczywistym też dają radę. pod koniec tego artykułu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Masz opis 5ciu AV (bitdefender, avira, avast, panda, 360 ts), jak się nie uda zdobyć klucza tej Zemany to możesz zainteresować się którymś z nich

@Quassar mam wrażenie (i sądząc po komentach w innych tematach nie tylko ja), że po prostu nie czujesz, jakim kosmosem dla podstawowego użytkownika komputera są twoje konfiguracje Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#18
M''cin napisał(a):jak się nie uda zdobyć klucza tej Zemany to możesz zainteresować się którymś z nich

Przecież dałem już mu dożywotnią licencję do Zemany.
Odpowiedz
#19
M''cin napisał(a):@Quassar mam wrażenie (i sądząc po komentach w innych tematach nie tylko ja), że po prostu nie czujesz, jakim kosmosem dla podstawowego użytkownika komputera są twoje konfiguracje Smile
Nie jest do dla mnie kosmos, wręcz bardzo podoba mi się ta konfiguracja Tongue
Odpowiedz
#20
Okej, może Ciebie nie doceniłem - nie znam Cię, zdarza się Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości