Błąd Windows 8.1 64bit
#1
Witam , od pewnego czasu mam problem a raczej dwa problemy. Pierwszy toczasem odrazu po uruchomieniu pojawia mi się BSOD z napisem Critical Process Died.
Mam takie wrażenie że to wina zainstalowanych sterowników do grafiki bo coś tak mi się wydaje że to po tym czasie występuje. Ale może ktoś z was by to potwierdził?
Druga sprawa , mój laptop ASUS po zamknięciu systemusystem zamyka , ekran robi się czarny alekontrolki laptopa i sam laptop pracują dalej.
Myślałem by wysłać laptopa na gwarancje bo ma6 miesięcy dopiero , ale nie wiem czy by to nawet obejmowałagwarancja.Przywrócenie systemurecorvery nie gra roli bo odkąd zaktualizowałem system do windows 8.1 to partycja znikła. Bo był windows 8. W serwisie odpisali że odzyskać partycję mogąjest to raz bezpłatne ale by był windows 8 , nie 8.1.

Odpowiedz
#2
A nie dostałeś żadnej płytki do laptoka...powinny chyba być jakieś ze sterownikami producenta, płytka z systemem...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Havezek napisał(a):
ichito napisał(a):A nie dostałeś żadnej płytki do laptoka...powinny chyba być jakieś ze sterownikami producenta, płytka z systemem...

Właśnie nie bo system wraz z sterownikami był zainstalowany , a sterowniki dostałem od pomocy do windows 8.1.
Bardziej jednak mnie martwi te nie wyłączanie się laptopa. Bo tak się działo nawet przed instalacją sterowników.
A klucz jest zaszyty w płycie bodajże , bo jak instalowałem system to windows był odrazu aktywowany bez konieczności podania klucza.
Przepraszam za dwa posty , jeśli mogę prosić ten wcześniejszy proszę usunąć.

Odpowiedz
#4
Nie wiem...wydaje mi się, że powinieneś zgłosić to jako reklamację do sprzedawcy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Podaj model Laptopa.
Jakiego Masz antywira? Starsza wersji Eis powodowała taki sam problem.
W wierszu polecenia wpisz: sfc / scannow może naprawi.
Instalacja na czysto Windows 8.1, tym bardzie że recorvery nie działa (skoro nie Usunąłeś to na dysku jest):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj nie ma obawy o klucz, wszystko legalnie.

Zobacz odinstalowanie Power4Gear Hybrid Utility. Ta aplikacja powodowała podobny problem.
Na tyle że serwis Asusa kazał jej nie instalować.
Z kontrolek: Wskaźnik zasilania świeci się, gdy notebook jest
włączony i miga powoli, gdy urządzenie znajduje się
w stanie uśpienia.
Odpowiedz
#6
@ichito:
Do nowych laptopów nie dodaje się już płytek z windowsem czy sterownikami, nawet w przypadku edycji biznesowych jest to niezwykle rzadkie zjawisko. Producenci wszystko wrzucają na ukryte partycje recovery, klucz do Windowsa jest natomiast zaszyty w UEFI i aktywuje się automatycznie, o ile instalujemy... z płyty OEM producenta. Ogólnie w przypadku tego systemu polecane jest stosowanie odświeżania / przywracania, zamiast reinstalacji na czysto. Klucz da się wydobyć z UEFI jeżeli ktoś zechce, przynajmniej w niektórych przypadkach.

@Havezek:
A masz możliwość sprawdzić laptopa na jakimś live-CD/live-USB z np. Ubuntu? Chodzi o to, aby zobaczyć, czy wtedy wyłączy się normalnie. Jeżeli tak, to znaczy, że problem nie jest sprzętowy, ale coś z oprogramowaniem.
Odpowiedz
#7
Producent zawsze zaleca zrobienie kopii ukrytej partycji na Płytki DVD lub na pendrajwa. Zwykle w menu start jest do tego dedykowany program od producenta. Przynajmniej ja tak miałem (mam) w swoich laptopach. Myślę że tak jest nadal. W przypadku wymiany dysku nie mamy problemu...nie mówiąc o normalnej pełnej reinstalacji/przywróceniu ustawień fabrycznych. Choć nie dam głowy jak jest teraz z tymi windowsami ósmymi Tongue
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#8
Model laptopa, parametry podzespołów. Spróbuj na stronie producenta znaleźć starszą wersję sterownika grafiki, jak nie pomoże, można to łatwo cofać przez menedżer urządzeń -> urządzenie -> przywróć poprzednią wersję sterownika.
Słusznie radzą Ci z szukaniem problemów w programach IS, u mnie kiedyś FW Keiro powodował BSODy.
W sumie takie pytanie do kogoś mądrzejszego ode mnie, czy w logu FRST tudzież autoruns idzie znaleźć programy, które mogą komplikować sprawę.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#9
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Więc tak , co do antywirusa miałem taki sam problem gdy miałem BitDefendera , i taki sam problem mam gdy obecnie mam Pandę.

@Toruniak
Sprawdzę to o czym napisałeś , instalacje mam świeżą , ponieważ wcześniej system ładował mi się wieki więc zrobiłem świeżą instalację 8.1.
Powera nie instalowałem.
Wskażniki świecą się , nie migają.
Model Notebook :
R510LB ASUS

Co do sterowników mam z serwisu Asusa .
Sam serwis mógłby mi przywrócić partycję recorvery , jednak był by to windows 8 , nie 8.1 a gdybym chciał znowu przejść do 8.1 to napisali mi że bym miał to samo.
Bios mam najnowszy od serwisu zaktualizowany.

Odpowiedz
#10
Na stronie asusa sa stare wersje jeszcze z 2013 roku lepiej pobrać ze strony producenta sprzętu:

Np:
Chipset 03/13/2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Grafika intel 01/08/2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Grafika GF 2015.2.10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dźwięk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Zebrane w jednym miejscu linki do sterowników Asusa.
Lepiej wejść z Internet Explorera bo na Firefoxie przy wyborze systemu flash się nie chce załadować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zawsze tam są najnowsze.
Zobacz czy faktycznie Masz najnowszy bios -403. Wpisz dxdiag, wyświetli się jaka wersja jest zainstalowana.
To wygląda na problem z hibernacją, Zobacz przywrócenie w opcjach zasilania domyślnych ustawień.
Lub wyłączenie żeby sprawdzić: Włącz szybkie uruchamianie
Masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bo one też mogą być przyczyną. Tylko Upewnij się jaką Masz kartę. Sterownik Wireless Radio Control jest zainstalowany?
Czy jak nie było jeszcze Bitdefendera zainstalowanego, też się tak działo?
Od samego początku?
Co do Recovery to racja. Lepiej na czysto, nowe, bez śmieci producenta.
Wyjście niby mają: Po aktualizacji systemu do Windows 8.1, ukryta partycja została utracona. Co mogę zrobić?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do pobrania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ps. Fabryczne obrazy Asusa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
@Toruniak
co do sterowników , mam je pod właśnie windowsa 8.1 od producenta asusa ściągnięte , wszystkie.
Mam na 100% wersje Biosa 403 , bo wchodziłem do biosa i patrzałem jaka wersja bo robiłem aktualizacje go.
Właśnie przywróciłem ustawienia domyślne w zasilaniu ( i nic).
Szybkie uruchamianie jest włączone.
Zaraz pobiorę stery do karty sieciowej i dam znać.
Tak bez antywirusa czy z nim to samo.

Odpowiedz
#13
Może jakieś logi? Pobierz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i pokaż screen z analizy.
Odpowiedz
#14
Sprawdź jak będzie na czystym rozruchu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości