zainfekowany start.exe na pendrive'ie
#1
Witam!

Ostatnio pożyczyłem mojego pendrive''a znajomej i po tym jak mi go oddała i podłączyłem go do swojego komputera Avira wykryła mi tam jakieś start.exe które zaklasyfikowała jako TR/Agent.azfm.

Pendirve jest "zaszczepiony" Pandą tyle, że plik ten ma rozszerzenie .exe, mam wyłączone autoodtwarzanie i ogólnie HIPS nie wskazał aby to coś się chciało zainstalować, jednak ciekawi mnie czy ktoś się spotkał z czymś takim.

A i VT tego nie dałem bo jakoś nie bardzo chce mi się tego z kwarantanny wyjmować Wink.
Odpowiedz
#2
No cóż - wrzuć go jednak na jakiś serwis (np. odsiebie) i wtedy go sprawdzimy Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Może głupie pytanie, ale jak skoro kopia siedzi w kwarantannie a Avira skasowała oryginał?
Odpowiedz
#4
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Avira\AntiVir Desktop\INFECTED - pod tą ścieżką masz pliki które siedzą w kwarantannie.
Odpowiedz
#5
Gnome napisał(a):Może głupie pytanie, ale jak skoro kopia siedzi w kwarantannie a Avira skasowała oryginał?


wyłącz na chwile guarda i zrób restore z kwarantanny
potem włącz guarda jak wyślesz
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Okej robię taj jak poradził Pabloss oto rezeltat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


O to chodziło?
Odpowiedz
#7
wyślij nam prawdziwy plik nie ten zmieniony przez avirę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Przecież pisałem, że jego już nie ma, jest tylko ten.
Odpowiedz
#9
już sobie odzyskałem z tego czary mary
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
No to działaj, może to zainstalujesz i wtedy dowiemy się co to zacz.
Odpowiedz
#11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


link z plikiem gnome
uruchomiłem ten start exe normalnie na swojej wirtualnej maszynie
i o dziwo nic się nie dzieje jedynie w dw pojwił się plik start.exe
po wywaleniu uruchomiłem w trybie admina ten sam plik i tu już było ciekawiej
uruchomił sie start.exe i zaraz po nim svchost - który zapisał się w katalogu windows
po zastosowaniu funkcji rollback wszystko wraca do normy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
Ciekawy okaz Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pendriva zaszczepiłeś Pandą czyli nie nagrał się sam "wyzwalacz" pliku, znaczy się plik autorun.ini który zawierałby w sobie właśnie adres pliku start.exe i przy włączonej funkcji autorun sam załadowałby się w system bez ochrony Grin

--edit: swoją drogą ciekawe rezultaty z virustotal...
Wysłałem plik odrębnie i mimo że na virustotal skaner DrWeb nic nie wykazuje to już na stronie programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

hmmm...
360 TSE
Odpowiedz
#13
No i jak to dobrze, że swego czasu dokładnie przeczytałem porady Picasso, cóż by czek zrobił bez jej bezcennych rad Wink.

Dzięki Panowie za pomoc w rozwiązaniu tej "zagadki".
Odpowiedz
#14
Gnome napisał(a):No i jak to dobrze, że swego czasu dokładnie przeczytałem porady Picasso, cóż by czek zrobił bez jej bezcennych rad Wink.

Dzięki Panowie za pomoc w rozwiązaniu tej "zagadki".


trzeba sobie w miarę możliwości pomagać nie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
polak900 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


link z plikiem gnome
uruchomiłem ten start exe normalnie na swojej wirtualnej maszynie
i o dziwo nic się nie dzieje jedynie w dw pojwił się plik start.exe
po wywaleniu uruchomiłem w trybie admina ten sam plik i tu już było ciekawiej
uruchomił sie start.exe i zaraz po nim svchost - który zapisał się w katalogu windows
po zastosowaniu funkcji rollback wszystko wraca do normy


Avira Personal wykrywa wirusa w momencie włączenia pobierania pliku "start.exe".
Odpowiedz
#16
tak wiemy jurek że wykrywa
ale ja miałem wyłączony av
uruchamiałem na działającym DW i CIS
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#17
Polak a w CIS masz tylko wlaczone funkcje firewall czy cos jeszcze?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
Plati napisał(a):Polak a w CIS masz tylko wlaczone funkcje firewall czy cos jeszcze?


tylko Fw
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości