Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie
Wkurzające w Zemanie AM jest to, że po każdym update przywraca ikonkę na pulpicie i po starcie kompa wita nas otwartym oknem.
Wolałbym w pełni ciche aktualki, ważne, że siedzi w trayu Smile
Odpowiedz
(04.12.2015, 10:05)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wkurzające w Zemanie AM jest to, że po każdym update przywraca ikonkę na pulpicie i po starcie kompa wita nas otwartym oknem.
Wolałbym w pełni ciche aktualki, ważne, że siedzi w trayu Smile

no ja nie mam tego problemu, mnie przy starcie systemu "nie wita otwartym oknem" siedzi cicho w trayu, ikony na pulpicie też nie mam po aktualizacji, może dlatego że podczas instalacji nie zaznaczyłem tworzenia skrótu na pulpicie.
Wisevector v3,05
Odpowiedz
Ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość. Po pobraniu instalatora (z asystentem pobierania od np. komputerświat) i uruchomieniu, ZAM blokuje dostęp (i daje plik do kwarantanny), bo plik jest nieznany. To jest prawidłowe działanie. Natomiast gdy ponownie pobierzemy ten sam instalator i go uruchomimy, to ZAM nie reaguje. Czy to jest normalne zachowanie?
Odpowiedz
A czy nie przypadkiem za 1 razem dodałeś do ignorowanej listy ?
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Nie dodałem go do listy ignorowanych. Nagranie jak program się zachowuje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Sprawdzałeś ostatnią wersję BETA?

Ciągle coś poprawiają, może już poprawili.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
(14.12.2015, 11:28)konti napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość. Po pobraniu instalatora (z asystentem pobierania od np. komputerświat) i uruchomieniu, ZAM blokuje dostęp (i daje plik do kwarantanny), bo plik jest nieznany. To jest prawidłowe działanie. Natomiast gdy ponownie pobierzemy ten sam instalator i go uruchomimy, to ZAM nie reaguje. Czy to jest normalne zachowanie?

ja mam z koleji inny dziwny przypadek z Zemaną przez który przestaje jej ufać coraz bardziej, mianowicie:

Lubię programy w wersji portable i takie ściągnąłem (znane aplikacje - popularne) teraz już nie pamiętam jakie to były ale do sedna uruchamiając program plikiem exe zero reakcji programu, później uruchomiłem skanowanie i w pliku znajduje zagrożenie.... brak reakcji przy odpaleniu potencjalnie zawirusowanego pliku, a właśnie tak miała wyglądać ochrona realtime w Zemanie. Trochę lipa co? miał ktoś coś podobnego? Może to coś z tą wersją nie tak - mam v. 2.19.2.797
Wisevector v3,05
Odpowiedz
To był plik zero-day? Widocznie przy odpalaniu przeszedł przez zabezpieczenia (nie został wykryty, nie był w bazie), dopiero za chwilę reakcja ze strony chmury Zemany.

A przed uruchomieniem tego pliku skanowałeś go Zemaną?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
(15.01.2016, 18:41)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To był plik zero-day? Widocznie przy odpalaniu przeszedł przez zabezpieczenia (nie został wykryty, nie był w bazie), dopiero za chwilę reakcja ze strony chmury Zemany.

A przed uruchomieniem tego pliku skanowałeś go Zemaną?
to nawet nie był virus tylko aplikacja portable, przed uruchomieniem nie skasowałem, szkoda ze Zemana nie sprawdza z chmurą uruchamianych exe -słabo to wymyslili, raz działa a raz nie
Wisevector v3,05
Odpowiedz
Dla aktywnych beta testerów jest już od paru dni Zemana 3.0 dostępna.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


P.S. z 2-3 miechy mnie nie było to dlatego że ostatnio bardziej ide w grafike komputerową i coś tam sobie pomału szkrobie za pomocą rysika - jeszcze nie przywykłem do tego intousa - tzn sie rysika
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Dla nieaktywnych beta testerów też jest dostępna 3.0 Wink
Odpowiedz
(18.12.2018, 14:39)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dla nieaktywnych beta testerów też jest dostępna 3.0 Wink

Zgadza się Smile
A mi wysłali wiadomość na @ Grin
Odpowiedz
Bo wysyłają jak sie ma subskrypcje w SAP też mam i Sophos nie dawno też nowe dzieło wypuszcza pod koniec roku zawsze mam wrażenie że jest największa presja na bety, aby w nowym roku wypuścić nową stabilną wersje danych oprogramowań by przykuć uwage nowych klientów, jak i utrzymać starych żeby nie było że program stoi w miejscu i sie nie rozwija.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(18.12.2018, 16:47)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bo wysyłają jak sie ma subskrypcje w SAP też mam i Sophos nie dawno też nowe dzieło wypuszcza pod koniec roku zawsze mam wrażenie że jest największa presja na bety, aby w nowym roku wypuścić nową stabilną wersje danych oprogramowań by przykuć uwage nowych klientów, jak i utrzymać starych żeby nie było że program stoi w miejscu i sie nie rozwija.

To od lat znane zjawisko...nagły wysyp programów, ich kolejnych wersji i zajawek o nowościach planowanych czy właśnie wrażanych. A diagnoza chyba prawdziwa Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
v3.0.790 Beta (2019-02-15)

Browser extension logic is migrated
Fixed network connection problems
DebugMode modifications are done
Updated SSL libraries
Build stage improvements
Other fixes and improvements

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Nie wiem czy ktoś z was jeszcze korzysta, ale teraz zemane antimalware beta można używać za darmo Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zemana AntiMalware 3.1.10 Beta


Monday, March 18, 2019 3:10 PM
  • Malicious registry settings detection and cleaning
  • Fixed a bug in Task enumeration
  • An issue affecting settings module is fixed
  • Crashes related to gif loading on notification bar is fixed
  • Other minor bug fixes and improvements
Show ContentStarsze zmiany:
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Po raz kolejny robią akcję darmowej bety...raz, że zyskują darmową grupę testerów, dwa - mają darmowe próbki zgłaszanych szkodników, trzy - pozwalają odświeżyć pamięć o programie i zyskać ewentualnych nowych klientów. Ale nie widzę w tym nic złego chyba Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
To zdecydowanie nie ta zemana co kiedyś w sensie pozytywnym jedni stoją w miejscu inni się rozwijają czas pokażę.... im na razie wyszło to w pozytywnym sensie i trzymam za nich kciuki.

Co do licek to prawda każda firma kupi u nich licencjonowanie i inni mniejszy konsumenci, a reszta to albo wgl. nie będzie z nich na bank korzystać bo nie stać albo inny czynnik, a tak to nawet oni dostaną i będą robić jako niejawni testerzy jak to opisałeś powyżej.
I podejście jak najbardziej słuszne.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Pytanie czy testujecie wersje beta Zemany u siebie , czy warto ją pobrać i też testować i czy wersja beta też jest po Polsku ?
Odpowiedz
Ty tak na poważnie ?! z tym Polski.. tam jest parę wyrazów na krzyż poziom eng wymagany mniejszy niż gimbaza...
Tutaj masz moje screeny z programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości