Lekka ale skuteczna ochrona.
#1
System operacyjny:
Windows 7 32bit


Zastosowanie:
Przeważnie jest to internet, serfowanie po sieci, ale i też multimedia, Office i tego typu bardziej biurowe zastosowania. Dodam ze lubię rowniez instalowac mase roznego software''u. Czasem w celach testowych, a czasem do stalego użytku.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
C2D 2Ghz, RAM 2GB ddr2, dysk 1TB SATAII


Budżet tj. darmowy czy płatny (opcjonalnie):
Raczej preferowałbym darmowe rozwiązania, chyba że byłoby coś w rodzaju ALL in ONE, co pozwoliłoby uniknąć instalowania i dodatkowo zaśmiecania komputera kolejnymi programami.


Czego oczekujesz od zestawu np. automatyczne działanie (opcjonalnie):
Z racji niewygórowanych specyfikacji zależy mi na lekkości proponowanego zestawu, tak by jego wpływ na obciążenie systemu był jak najmniej odczuwalny. Oczekuje także pełnej i skutecznej ochrony o szerokim zakresie, chociaż co do automatyzacji, to chciałbym mieć ją pod niejaką kontrolą.
Nieraz już zdarzyło mi się przy pracy z włączonym firewallem, że niektóre aplikacje za nic nie mogły uzyskać dostępu do internetu, a ja głowiłem się dlaczego... Jednak grzebiąc chwilę, rozpracowałem w koncu sposób działania firewalla i wszystko wróciło do normy. Ot i taka automatyzacja.Wink
Odpowiedz
#2
Nie wiem czy to ma być darmowy czy też płatny zestaw ale polecam ci:

AppGuard + SpyShelter FW oraz Shadow Defender: tych trzech króli nie obciąży ci łącznie nawet 60 ram(chyba że ustawisz swap z SD do ram ale przy twojej ilości nie polecam tych praktyk zresztą masz 1TB HDD)
Co do skanowania to możesz robić z poziomu boot CD kilkoma AV za darmo. min Avira & Kaspersky Rescue CD

Jak lubisz instalować soft to przyda ci się na pewno Shadow Defender ew Sandboxie, a najlepiej pełna wirtualizacja systemu VMware player ale musiał byś zainstalować jakiś lekki system w nim żeby ci starczyło na wszystko ram.
I nie zapomnij o programie do kopi zapasowej dysku/systemu.

Dla systemu 32 bit można zainstalować ver darmową SpyShelter bo dużo wnosi. a szyfrowanie uzupełnić darmową alternatywą: KeyScrambler
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Z płatnych polecam AVG Is 2015 sam korzystamnie obciąża, prosty i przejrzysty w konfiguracji ma sejf na ważne dane. Co do darmowych to warto wypróbować comodo ma także piaskownicedobra sprawa Smile.

Odpowiedz
#4
ja polecę Tobie coś co sam używam czyli:

1. Panda Free Antyvirus ze względy na wysoki poziom wykrywalności (jeden z najlepszych z darmowych programów AV) + korzystanie z systemowego firewalla.

2. Mogę też polecić bezobsługowego Bitdefender Antivirus Free Edition +systemowy firewall

3. 360 Total Security +systemowy firewall
Wisevector v3,05
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości