Optymalna konfiguracja COMODO Internet Security dla przeciętnego użytkownika.
#81
(03.05.2019, 17:36)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@moriattipl  Aktualizacja CIS do najnowszej wersji jest już dostępna z poziomu programu..
Także "no stress".


Godzinę temu jak włączyłem PC CIS sam się zaktualizował do najnowszej wersji Smile
"no stress"  Cool
MD + WHHL
Odpowiedz
#82
W ustawieniach Firewalla odznaczyłbym "Utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji" - jeśli nie chcesz ich później szczegółowo modyfikować to ta opcja nie jest potrzebna. Będzie tylko muliło.
Ustawienia izolacji -> "NIE wyświetlaj powiadomień o podniesieniu uprawnień" - może powodować konflikty. Ja bym to odznaczył.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#83
Czy Comodo ma w planie wydać piaskownicę bez firewalla i av ?
Odpowiedz
#84
(07.05.2019, 14:48)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy Comodo ma w planie wydać piaskownicę bez firewalla i av ?

Dawno do comodo nie zaglądałem, ale chyba można wyłączyć całkowicie lub nie zainstalować pewnego modułu w trakcie instalacji ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#85
Cytat:,, ... lub nie zainstalować pewnego modułu w trakcie instalacji ?! ,,
chodzi o instalke firewall czy av ?
Odpowiedz
#86
Widzę że się fajnie dogadujecie.

(07.05.2019, 14:48)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy Comodo ma w planie wydać piaskownicę bez firewalla i av ?

Nie mieli w planach i nie mają na chwilę obecną wydać osobno piaskownicy.
Odpowiedz
#87
Korzystam z CIS od dłuższego czasu, konfigurowałem go posiłkując się m.in. tym wątkiem, ale cały czas mam problem z automatycznym przenoszeniem plików do kwarantanny. Mimo, że w ustawieniach "Skaner rezydentny" opcja "Nie wyświetlaj powiadomień antywirusa" jest ODZNACZONA, to CIS potrafi sam przenieść plik do kwarantanny, nie dając mi możliwości np. zignorowania alarmu.

Ma to miejsce rzadko, ale np. ostatnio instalowałem sterowniki do monitora i CIS przeniósł jeden z plików instalatora do kwarantanny, a odkręcanie tego było potem czasochłonne i wkurzające.

Przeoczyłem jakieś dodatkowe ustawienie?
Odpowiedz
#88
Hmm nie masz tej opcji zaznaczonej dodatkowo:

[Obrazek: DvTRPy2.png]

Sprawdzałeś czy instalator był zaufany ? I czy ze strony producenta ?
Odpowiedz
#89
Moje ustawienia są dokładnie takie same jak na załączonym przez Ciebie zrzucie ekranu. Do kwarantanny wywaliło plik mi2c.sys, a pod nazwą zagrożenia było napisane "Unknown Autorun".

O ile instalator pobrałem ze strony producenta (Phillips), to nie był on zaufany. Zmieniłem to dopiero ręcznie po nieudanej instalacji.

Mam w takim razie pytanie, pobrałem np. sterowniki (plik niezaufany) i chcę je na własną odpowiedzialność zainstalować - czy jedyna opcja to dodać instalator do wykluczeń przed instalacją?


Swoją drogą, dopiero teraz zauważyłem błąd w tłumaczeniu "(...) monitorowany pod kontem (...)", trzeba to zgłosić Smile
Odpowiedz
#90
Tak dodać do wykluczeń, i w opcji blokowane aplikacje dodatkowo - Odblokuj dla wszystkich modułów zabezp. jeśli oczywiście ufasz stronie producenta. Można też oczywiście to zgłosić.

No i w sumie masz odp. przy zaznaczonej opcji którą podałem, niezaufane wpisy w autostarcie lub te które próbują zmodyfikować klucz będą z automatu dodawane do kwarantanny, czyli np. elementy które są wykonywane przez dane skrypty programów np. z poziomu wiersza poleceń, cmd, powershell i inne typy.
Odpowiedz
#91
A teraz przynajmniej nie ma takiej opcji jak PPM->Comodo->Uruchom jaki zaufany? (Czy coś takiego)

No i masz tutaj przykład zadziałania nowej funkcji - automatycznie umieszczenie nieznanego pliku autostartu w kwarantannie. Nie da się tam zmienić opcji na „Pytaj” lub coś podobnego?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#92
Bynajmniej w wersji CF nie widzę takiej opcji żeby szło ustawić na pytaj.
Odpowiedz
#93
Witam,
Używam Comodo Internet Security Premium. Skonfigurowałem zgodnie z zalecanymi tu ustawieniami. Niemniej mam jeden problem.
Czy ktoś może podpowiedzieć mi, jakie powinny być ustawienia, abym było możliwe korzystanie z wykresów na stornie stooq.pl w analizie technicznej np. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zainstalowałem najnowszą wersję Java i zezwoliłem na ActiveX, ale mimo to pojawiają się na przemian komunikaty, aby zainstalować Java lub ActiveX.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie,
Odpowiedz
#94
Java nie jest wspierana w najnowszych przeglądarkach i Comodo nie ma tu nic do gadania. Musisz a) zainstalować starsza wersję przeglądarki, np. Firefoxa 52 ESR b) przejść na niszową przeglądarkę bazującą na starszym silniku Chromium lub Firefoxa. Taka przeglądarka POWINNA wspierać Javę i mieć trochę więcej poprawek bezpieczeństwa niż Firefox w wersji sprzed 2 lat Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#95
(06.12.2019, 17:15)nchand napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam,
Używam Comodo Internet Security Premium. Skonfigurowałem zgodnie z zalecanymi tu ustawieniami. Niemniej mam jeden problem.
Czy ktoś może podpowiedzieć mi, jakie powinny być ustawienia, abym było możliwe korzystanie z wykresów na stornie stooq.pl w analizie technicznej np. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zainstalowałem najnowszą wersję Java i zezwoliłem na ActiveX, ale mimo to pojawiają się na przemian komunikaty, aby zainstalować Java lub ActiveX.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie,

Użyj IE11 i zaakceptuj dodatki java. Uruchomi się wtedy program FnCharts Pro który te wykresy wyświetli. W CIS też zaakceptuj połączenie.
Odpowiedz
#96
Fakt, zapomniałem, że IE11 istnieje Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#97
Hej,
Comodo zainstalowałem korzystając z jednej z przewijających się w tym wątków konfiguracji (z jednym wyjątkiem - firewalla ustawiłem w tryb własnych reguł i wszystko co łączy się z internetem pierwszy raz pyta o regułę).
Od początku miałem problem z mulącym dyskiem a przynajmniej tak to wyglądało.
Raz na jakiś nie mogłem odpalić programów przez kilkanaście i więcej sekund. Ikony programów zastępowane były ikoną exe. Gdy po kilkunastu+ sekundach, zamulenie ustępowało, ikony się pojawiały a programy odpalały w ilości kilku na raz jeśli wcześniej próbowałem odpalić kilka.
Wyłączyłem HISP i wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Jednak od Jakiegoś czasu znów mam podobny problem. Głównie programy z portable Apps czasami nie odpalają się, dopiero po 30+ sekundach. Zauważyłem jednak pewną zależność gdy zamulenie następuje.
W katalogu CisDumps, podczas odpalania programu, który się freezuje, tworzony jest plik cavwp.exe.13000.dmp lub podobny o wielkości 0kb. Gdy zwiecha ustępuje, program się odpala a plik cavwp.exe.13000.dmp osiąga wartość 330mb. Dziennik zdarzeń windowsa również wskazuje na cavwp.exe.
Jakieś pomysły co może być przyczyną?
Odpowiedz
#98
masz automatyczną wirtualizację włączoną?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#99
Wypróbował bym na chwilę obecną na twoim miejscu wersję beta 2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Comodo Internet Security v12.2.1.6950 Beta 2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Comodo Firewall v12.2.1.6950 Beta 2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Większość problemów została w tej wersji naprawiona, a w najbliższym czasie być może jeszcze w tym miesiącu ma wyjść wersja stabilna z kolejnymi istotnymi poprawkami.

Jeżeli zdecydowałbyś się na tą wersję beta 2, to tą wersję odinstaluj, następnie w lokalizacji C:\Windows\System32\drivers\etc kopiuj plik hosts np. na pulpit, edytuj go w notatniku i wbij adresy:
178.255.86.194 download.comodo.com
178.255.86.194

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zapisz i skopiuj ponownie w lokalizacje którą podałem zastępując hosts

Następnie pobierz po odinstalowaniu oficjalny deinstalator

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i wykonaj nim działania czyszczące resztki po programie i zainstaluj wersję beta 2.
Odpowiedz
Co się tyczy też samego HIPS, błędem jest też zaznaczanie opcji utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji - przekłada się to właśnie na jego wydajność względem aplikacji.

A firewall jest dobrze ustawiony, bo i taki tryb jest najbezpieczniejszy co w sumie powoduje też więcej alertów od strony firewalla, częstotliwość danych alertów też zależy od paru innych czynników.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości