Zestaw zabezpieczający - komputer stacjonarny i laptop.
#1
Witam,

System operacyjny:
W obydwu komputerach Windows 8.1

Zastosowanie:
- komputer stacjonarny: gry, filmy, programowanie, przeglądanie sieci, zarządzanie kontem bankowym, wymiana plików przez pendrive
- laptop: programowanie, przeglądanie sieci(korzystając tylko z Wi-Fi), wymiana plików przez pendrive

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
- komputer stacjonarny: procesor - i5-4670K 4.2 GHz, karta graficzna - NVIDIA GeForce GTX 780, RAM - 16 GB
- laptop: procesor - i3-4000M 2.4 GHz, karta graficzna - NVIDIA GeForce 840M + Intel HD Graphics 4600, RAM - 4GB


Obecnie używam na komputerze stacjonarnym 360 Internet Security + Windowsowy firewall, a na laptopie 360 Total Security + Windowsowy firewall. Proszę o propozycje darmowego oprogramowania.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Zajrzyj tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to podobne zapytanie, jak Twoje.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Proszę o potwierdzenie czy dobrze wybrałem: Baidu Antyvirus 2015 + Online Armor Free. Czy to połączenie nie będzie obciążać laptopa?
Odpowiedz
#4
Witam

Cytat:komputer stacjonarny: gry, filmy, programowanie, przeglądanie sieci, zarządzanie kontem bankowym, wymiana plików przez pendrive
Dał bym 360 internet security + Privatefirewall ( lub Online Armor Free)


Cytat:laptop: programowanie, przeglądanie sieci(korzystając tylko z Wi-Fi), wymiana plików przez pendrive
Baidu Antyvirus 2015 + Privatefirewall ( lub Online Armor Free)


Cytat:Proszę o potwierdzenie czy dobrze wybrałem: Baidu Antyvirus 2015 + Online Armor Free. Czy to połączenie nie będzie obciążać laptopa?
Oczywiście że nie będzie widać obciążenia , ja osobiście mam Baidu Antyvirus 2015 + Privatefirewall a mam bardzo stary laptop widać male obciążenie,a przy skanie to na moim lapku niestety widać większe obciążenie.
Odpowiedz
#5
Online Armor Free - Za każdym razem gdy instalujemy np grę czy aplikacje czy nawet odinstalujemy to się pyta ...

Privatefirewall - Zero pytań , jako zaporarobi swoje.
Odpowiedz
#6
Zmieniłem kolorystykę wpisów...proszę o stosowanie regulaminu Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Oj przepraszam , wiedziałem żeby nie używać czerwonego.


Cytat:Zabrania się nadmiernego koloryzowania postów oraz podpisów - użycie kolorów jest dopuszczalne o ile nie są one zbyt kontrastowe
aha (będe korzystał tylko z zielonego )
Odpowiedz
#8
W Windows 8.1 masz już zarówno firewall jak i w miarę dobrego antywirusa. Czego chcesz więcej? Antywirusy firm trzecich to tylko kłopoty.
Odpowiedz
#9
Geniusz no 360 is spowalnia w jakimś tam stopniu komputer , dlatego ja bym nie polecał go do komputera gdzie się gra w gry. Jest to odczuwalne szczególnie przy graniu w necie. Baiduno niby dobry , ale ja bym się bardziej skłonił w kierunku comodo. Smile

Odpowiedz
#10
Myślę że najwiecej gra na lapku. Daję sobie rękę uciąć że Baidu wykrywa więcej nowych wirusów niż Comodo.
Odpowiedz
#11
Siła Comodo nie tkwi w antywirusie, porównywanie go do programów wyspecjalizowanych w tej dziedzinie nieco nie ma sensu Smile
Co do wpływu antywirusa na gry... nie przesadzajmy. To program, który skanuje pliki, a obecnie większość z nich rozpoznaje aplikacje pełnoekranowe i działa wtedy znacznie lżej.
Odpowiedz
#12
Cytat:Notatka od moderatora Geniusz, 10 sty 2015, 17:30:

Nie pisz złośliwie i bez sensu. Trzymaj się tematu, bo zaraz posty skończą w koszu.

Kur... mać !!!! To nie było żłośliwie napisane ( z ręką na sercu) - co Ty ... jesteś wróżbitą , co jest bez sensu ?

Nie chcę robić rozróby ale widać że Ty chcesz za każda cene mnie sprowokować.

Widzę że jesteś super moderatorem ze względu na to że nie chcesz się podpisać ,,od kogo,, (ale domyślam się który)
Nie będę więcej pisał bo nie chcę mieć problemów , ale po hu** mnie prowokujesz !!!!
Odpowiedz
#13
Geniusz to jest błąd.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Cytat:Siła Comodo nie tkwi w antywirusie, porównywanie go do programów wyspecjalizowanych w tej dziedzinie nieco nie ma sensu

porównałem sam av od comodo (a nie cały pakiet)z Baidu
Odpowiedz
#15
Powiem jeszcze tylko tyle i zamykam to nieporozumienie.

Jeżeli ktoś mi zwraca UWAGĘ to zazwyczaj PRZEPRASZAM- nigdy nie mówię z łaską czy jak Ty powiedziałeś ,,Nie pisz złośliwie,,

Zastanawiam się co ty mówisz gdy Tobie ktoś zwraca uwagę - mówisz : wybie..., spier, atakujesz tą osobeczy mówisz przepraszam ?? To jest dobre pytanie. Dzień miałem udany do pory gdy przeczytałem te komentarze ( 4 od Ciebie)
Odpowiedz
#16
Geniusz, Geniusz... Nie krzycz, bo nie chciałem Cię w żadnym wypadku sprowokować ani zdenerwować. Błąd dotyczący tego, kto edytuje temat jest nam znany i wnioskuję o jego naprawienie w najbliższym czasie. Dostałeś kilka wiadomości, bo sprawdzałem pełną edycje po zatwierdzeniu komentarza. Jeśli uważasz, że było to zamierzone, to zwyczajnie się mylisz. Napisałem Ci komentarz, bo widzę, że to już druga sytuacja ostatnio, kiedy podejmujesz się pisania dziwnymi kolorami, co nie ma większego sensu. Nie chodzi o to, żeby wszystkich "trzymać za pysk" i czepiać się każdego przejawu kreatywności, ale jak to ująłem - starajmy się zachować higienę pisania. Dotyczy to również pisania czcionką o większym rozmiarze w momencie, kiedy jest to zupełnie niepotrzebne. Rozumiem, że chciałeś przekazać jak bardzo Ci przykro, ale sądzę, że zwykła czcionka by wystarczyła i każdy przyjąłby Twoją skruchę Smile Skoro uważasz, że nie pisałeś nic złośliwie, czy bez sensu, to następnym razem po prostu staraj się pisać posty w sposób niedwuznaczny. Ichito zacytował Ci regulamin, w którym wyraźnie jest napisane, żeby nie korzystać z kolorów nadmiernie kontrastowych, a i tak wybrałeś chyba najbardziej zielony jaki jest w palecie. Nie dziw się więc, że Twoje intencje mogą zostać odebrane jako złośliwe.

Geniusz napisał(a):Zastanawiam się co ty mówisz gdy Tobie ktoś zwraca uwagę - mówisz : wybie... , spier, atakujesz tą osobe czy mówisz przepraszam ?? To jest dobre pytanie. Dzień miałem udany do pory gdy przeczytałem te komentarze ( 4 od Ciebie)
Wszystko zależy od sytuacji, ale na pewno nie reaguję tak impulsywnie jak Ty. Wiem, że klawiatura wszystko przyjmie, ale bez przesady...

PS
Jeśli te komentarze naprawdę zepsuły Ci dzień, to bardzo mi przykro, że bierzesz to wszystko nadmiernie poważnie i wpływa to na Twoje życie prywatne. Mam nadzieję, że takie nieporozumienia nie będą się powtarzały.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#17
Dobra wole zakończyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości