Alert od Comodo FW - jaką wybrać opcję?
#1
Właśnie testuję sobie Comodo Firewall aby przekonać się czy faktycznie ta aplikacja jest taka zła jak opisują jej przeciwnicy czy też taka dobra jak opisują jej zwolennicy.
Dla jasności sam nie należę ani do jednych ani do drugich Smile

Z racji że nie znam się na Comodo FW mam do was pytanie co należy wybrać w sytuacji jak na załączonych screenach. I czy faktycznie zachowanie tego programu jest niebezpieczne, że pojawia się alert Comodo FW?

Alert Comodo FW

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opcje Comodo FW dla funkcji Blokuj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opcje Comodo FW dla funkcji Traktuj jako

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na chwilę obecną nie włączyłem opcji " Zapamiętaj wybraną opcję" i wybrałem z Funkcji Blokuj opcję "Tylko blokuj"
Odpowiedz
#2
Ja osobiście bym zezwolił.
Program należy do zaufanych, gdyż się instaluje z Kodekami audio, nie wiem z czym akurat ty go zainstalowałeś.
Odpowiedz
#3
Zaznaczył bym : ,,zaufana aplikacja,, + zapamiętaj wybraną opcje.

Comodo czasami się pyta o zdarzenia ponieważ ta aplikacja (jak widać- ... nie został rozpoznany) nie należy do zbioru rozpoznanych -zaufanych aplikacji przez Comodo.
Comodo jak twierdzi ma 10 000 zaufanych aplikacji.
Odpowiedz
#4
@Andy
Oczywiście, że zezwól i zaznacz zapamiętanie opcji. Rozumiem, że HIPS jest na ustawieniu "Tryb bezpieczny". Prześlij mi oficialną stronę tego programu, to wyślę, żeby dodali ten program do białej listy.
Jeżeli masz jakieś uwagi/pytania, to pisz.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Proszę oficjalna strona dla ciebie zbc:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I strona kodeków z którymi się ten odtwarzacz instaluje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
dolar444 napisał(a):Proszę oficjalna strona dla ciebie zbc:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I strona kodeków z którymi się ten odtwarzacz instaluje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki dolar444. Smile
Wysłane.
Dam znać, gdy plik znajdzie się na białej liście.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Ten klucz rejestru bywa często modyfikowany przez znane aplikacje i osobiście bym nie blokował, zwłaszcza kiedy wiem skąd program został pobrany i że to zaufane/czyste źródło. Ale jak wszystkie programy do przeglądania/odtwarzania mediów ustawiłbym w trybie "ograniczonym" (rozumiem, że mechanizm podobny do systemowych ograniczeń konta zwykłego użytkownika, trybu Run Safer w OA czy DropMyRhights) lubjako "izolowany" (pewnie jakiś typ piaskownicy własnej Comodo).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Dzięki za odpowiedzi i pomoc.

zbc napisał(a):@Andy
Oczywiście, że zezwól i zaznacz zapamiętanie opcji. Rozumiem, że HIPS jest na ustawieniu "Tryb bezpieczny". Prześlij mi oficialną stronę tego programu, to wyślę, żeby dodali ten program do białej listy.
Jeżeli masz jakieś uwagi/pytania, to pisz.


Tak, HIPS mam ustawiony na tryb bezpieczny. A Piaskownicę wyłączoną.
Kodeki pobrałem ze strony którą podał Dolar444 i MPC HC zainstalował się z tymi kodekami.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
A co do kolejnych pytań to jeszcze pewnie będę miał ich trochę w miarę poznawania Comodo FW.
Np: Instalowałem Firewall a w opcjach mam możliwość skanowania w poszukiwaniu wirusów gdy wejdę w zakładkę "Zadania".
Rozumiem że to skaner na żądanie i nie ma typowej ochrony rezydentnej jak w przypadku gdybym zainstalował pakiet Comodo IS?

A swoją drogą Comodo FW to dość rozbudowany pakiet i całkiem przyjemny.
Odpowiedz
#9
Ta możliwość "Skanowania" tam służy trochę do czegoś innego, niż do szukania wirusów.
Dokładniej służy do tego, ze podczas skanowania program skanuje pliki, i widzi które są zaufane, i na ich podstawie, zapewne buduje reguły, co wychodzi co przychodzi.
Wiec to nie jest dokładnie skaner antywirusowy.
Odpowiedz
#10
dolar444 napisał(a):Ta możliwość "Skanowania" tam służy trochę do czegoś innego, niż do szukania wirusów.
Dokładniej służy do tego, ze podczas skanowania program skanuje pliki, i widzi które są zaufane, i na ich podstawie, zapewne buduje reguły, co wychodzi co przychodzi.
Wiec to nie jest dokładnie skaner antywirusowy.
Tak, ta opcja to skaner w chmurze, ale nie skanuje całego komputera, może wykryć coś szkodliwego.

@Andy
Nie ma sprawy Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
To zadam jeszcze jedno pytanie żeby nie tworzyć nowego wątku.
Dodam że Comodo testuje na Windows 7 HP SP1 64 bit.
Comodo wrzucił mi do nierozpoznanych plików setupempdrvx64.exe
Kod:
c:\windows\system32\setupempdrvx64.exe
A to raczej bezpieczny program bo to chyba jakiś plik systemowy? Przynajmniej tak mi się wydaje.
I moje pytanie czy tak pozostawić, czy dodać ten nierozpoznany program do "Zaufanych"?
Odpowiedz
#12
@Andy
To nie jest plik systemowy, ale wygląda, że zaufany...przypiasny jest do CHENGDU YIWO Tech Development Co., Ltd., a to jest producent znanych programów dyskowych EaseUS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Silniki skanerów na HerdProtectdają mu dokładnie 0/68 wskazań Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
ichito napisał(a):@Andy
To nie jest plik systemowy, ale wygląda, że zaufany...przypiasny jest do CHENGDU YIWO Tech Development Co., Ltd., a to jest producent znanych programów dyskowych EaseUS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Silniki skanerów na HerdProtect dają mu dokładnie 0/68 wskazań Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dzięki Ichito. Faktycznie instalowałem ostatnio program EaseUS PM więc to jest plik od tego programu.
W takim razie dodam go do zaufanych programów.

Jeszcze raz dziękuję za szczegółową odpowiedź i szybką pomoc.
Oczywiście wszystkim przyznaję punkty za odpowiedziBeer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości