Pogaduchy...już otwarte :)
Zapełnić je spirytem i nasz były prezydent tam jako pierwszy poleci Grin
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
A komu ten bilet? Wink
Krótki komentarz do odkrycia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Dobre Tongue

Nikomu, bilecik w jedną stronę w związaniu do Twojego "to kiedy lecimy?".
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
Dziś rano zmarła Kora Jackowska...najważniejsza i najlepsza wokalistka polskiej sceny rokowej. Miała 67 lat 
[Obrazek: 5513.jpg]
grafika za

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ogromna strata Sad
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
To nie był dobry weekend dla polskiej i światowej kultury...w niedzielę zmarł Tomasz Stańko - światowej klasy trębacz i muzyk jazzowy.
Sad
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Mi się śniło że jeszcze Paul McCartney umarł.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Wolę dmuchać nie zimne, więc TW prośba: jak ci się przyśni kiedyś mój nick. Mów.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
Moje sny są niespełnialne Craze, kiedyś śniło mi się że odwiedziło nas UFO. W RADOMIU. Jeszcze czegoś takiego nie spotkałem, a sen miałem grubo ponad 10 lat temu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
(31.07.2018, 20:53)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moje sny są niespełnialne Craze, kiedyś śniło mi się że odwiedziło nas UFO. W RADOMIU. Jeszcze czegoś takiego nie spotkałem, a sen miałem grubo ponad 10 lat temu.

To już teraz nie będzie możliwe...lotnisko w Radomiu zamykają Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Tak i będzie nowa "wielka budowa socjalizmu" jak w czasach słusznie minionych.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Niestety nie tylko te plany wskazują na powrót do czasów "niesłusznie minionych" wg obecnych prominentów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Mam taką hipotezę, że komuna jest wprowadzana na nowo po to, żeby Naczelnik mógł ją obalić po swojemu Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Świetny spot:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pamiętajmy.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
Śmieszne czasy nastały - firmowy nowy lap, super, fajnie, śmiga i gniecie wydajnościowo dotychczas posiadanego... a nie mogę do niego podłączyć nawet pendrive... bo 4x USB Type-C wystarczy każdemu v__v
Odpowiedz
W moim moge podłączyć słuchawki, ale zewnętrznego mikrofonu już nie. USB 3x type A Tongue

A, sory, jeszcze display port przez USB C Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
(30.08.2018, 19:07)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W moim moge podłączyć słuchawki, ale zewnętrznego mikrofonu już nie.

Dlaczego?
Najczęściej przy 1 porcie audio bez problemu można podłączyć zestaw słuchawki + mikrofon, muszą po prostu wchodzić jednym minijackiem.
Odpowiedz
Polska astronomia jeszcze niedawno tak była opiewana przez polski rząd
Cytat:Natomiast wicepremier i szef resortu nauki Jarosław Gowin powiedział do uczniów szkoły w Kobyłce, że w Polsce także mamy wybitnych uczonych, których poziom naukowy dorównuje Stephenowi W. Hawkingowi. „Mamy np. Kandydata do Nagrody Nobla fizyka prof. Tomasza Dietla z Warszawy. Mamy kosmologa światowej sławy ks. prof. Michała Hellera. Bardzo mi zależy, jako ministrowi nauki, aby ci naukowcy mieli swych następców. Żebyście odkryli w sobie ciekawość świata” – zwrócił się Jarosław Gowin do uczniów. I wyraził nadzieję, że spośród słuchających go dzieci wyrosną następcy Hawkinga, Dietla czy Hellera.

„Nauka jest fascynująca, może odkryć przed wami nowe horyzonty” – dodał jeszcze wicepremier Gowin.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Właśnie gruchnęła wieść, że w nowym projekcie dotyczącym oficjalnego wykazu nauk w Polsce wykreślono astronomię, jako samodzielną naukę...ale dodano "prawo kanonicze" i "nauki teologiczne". Oburzeniu, komentarzom merytorycznym i kpinom nie ma końca, a astronomowie wystosowali oficjalny protest. 
Mam nadzieję, że głupi ten pomysł nie zostanie zrealizowany, bo oznaczałoby to, że cofamy się o setki lat w nauce, kulturze i mentalności obywateli zwłaszcza młodych. Może jednak o to właśnie chodzi?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wydaje mi się, że to kwestia raczej systematyzująca.  Astronomia w sensie
nauki uprawianej przez wymienionych naukowców to stricte dział fizyki,
ew. fizyki matematycznej; i nie tyle astronomia, co raczej kosmologia fizyczna
w oparciu o ogólną teorię względności (z pewnością nie przestanie się tego uczyć / wykładać). 

Natomiast taka typowa astronomia bardziej tradycyjna to kojarzy mi się z jakimiś przyrządami
do pomiarów kątów pomiędzy gwiazdami, itd., nauką o gwiazdozbiorach, i innymi tego typu. 
Ja bym to raczej widział jako dział geografii Cool (bardziej pod względem metodologii niż zakresu badań).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości