Zestaw do Tabletu Toshiba Encore WT8-A-102
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 32bit


Zastosowanie:
Portale informacyjne, zakupy, bankowość


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
RAM: 2GB - dlatego antywirus powinien być "lekki"
Procesor: 4 rdzeniowy, 1.3GHz, Intel Atom Z3740
Dysk: 32 SSD - mało miejsca na dysku dlatego powinien zajmować mało miejscaWink

Antywirus i firewall może być płaty jak i darmowy

Co proponujecie, żeby nie drenowało baterii i nie zajmowało dużo miejsca???
Odpowiedz
#2
ja u siebie w tablecie z 1GB ram-u mam cos takiego:
Zapora systemowa, UAC na max, Malwarebytes Anti-Exploit Free, Spyshelter Free, Windows Defender i do skanowania na żądanie Malwarebytes Anti-Malware Free.
Przeglądarka IE jako że wygodniejsza w tablecie + listy ochrony przed śledzeniem.
Odpowiedz
#3
Na Asusie T100 miałem wrzuconego Norton Security i radził sobie bardzo dobrze, nie było czuć spowolnienia.
Jeżeli użytkownik jest świadomy, to ja bym się ograniczył do czegoś innego właśnie pokroju SpyShelter + skaner na żądanie.
Odpowiedz
#4
Dzięki za sugestie.
NIS 2014 używałem na lapku i stacjonarnym od zawsze. Na tablecie nie próbowałem. Malwarebytes Anti-Malware też mam na PC wersji premium i sobie chwalę.
SpyShelter coś tam słyszałem i poczytam sobie o nim.
Testuję teraz Webroota i przyznam, że jest lekki ale potrafi rozdymać się do olbrzymich rozmiarów nawet 2,5GB
A tu jeden z wątków poruszających ten problem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Możesz sprawdzić najnowsze wersje po zaktualizowaniu systemu. Część problemów wynikać mogła z konstrukcji Windows 8/8.1, dopiero niedawna opcjonalna aktualizacja systemu je rozwiązała.
Odpowiedz
#6
Zainstalowałem SpyShelter ale mam też KeyScrambler, którego używam od wielu lat czy to się nie będzie gryzło?
Czy wystarczy zainstalować samego SpySheltera i przejmie on funkcje KeyScrambler?
Odpowiedz
#7
bolongo napisał(a):Zainstalowałem SpyShelter ale mam też KeyScrambler, którego używam od wielu lat czy to się nie będzie gryzło?
Czy wystarczy zainstalować samego SpySheltera i przejmie on funkcje KeyScrambler?
Jeżeli wersja Premium czy tam Firewall to tak. Jeżeli masz free to zostaw KeyScrambler.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Ja polecam Kasperskiego , według mnie najbardziej ogarnięty i warty uwagi pakiet.

Odpowiedz
#9
Dzięki za sugestie i pomoc.
W tej chwili zostaję przy następującym zestawie:
  • Webroot SecureAnywhere Antivirus - ze względu na lekkość i ... promocję HSBC (wahałem się też czy nie zainstalować Pandy AV PRO)

    Malwarebytes Anti-Malware PRO

    AdFender (co prawda adGuard zdecydowanie lepiej radził sobie z reklamami na stronach ale po moich doświadczeniach i informacjach z tego wątku

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

    wolę adfendera

Jeszcze raz dzięki za sugestie i pomocSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości