Raptor BETA - monitor behawioralny od McAfee
#1
McAfee opublikowało niedawno swój nowy produkt - Raptor. To na razie aplikacja w fazie BETA , więc eksperymentalna i nieco nieprzewidywalna, więc zalecana raczej dla bardziej zaawansowanych...albo inaczej...dla tych, którzy będą wiedzieć, co zrobić z "kapryśną" aplikacją i ewentualnymi konsekwencjami jej działania Smile
Raptor to prosty w obsłudze monitor behawioralny stale połączony z chmurą i tam dokonujący analizy, jest nierozbudowany w opcje i ustawienia i dość automatyczny, aczkolwiek dający użytkownikowi samodzielną decyzję, co zrobić z wykrytym podejrzanym plikiem. Monitor skanuje system w czasie rzeczywistym poszukując plików wykonywalnych o podejrzanych cechach lub lokalizacji, następnie wyświetla okno z listą takich plików, a użytkownik decyduje czy je usunąć lub przenieść do kwarantanny, czy któryś pominąć.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program jest przeznaczony dla komputerów indywidualnych (trwają prace nad wdrożeniem tego modułu do rozwiązań korporacyjnych).
Obsługiwane systemy (32 i 64) - OD Win 7, wymagane jest stałe podłączenie do sieci.
Program nie posiada wsparcia producenta i nie daje on żadnej gwarancji na niekorzystne efekty jego używania.

Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FAQ

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Wrzuciłem u siebie i fajnie iż nie trzeba instalować, po prostu się włącza i działa. A czy działa to nie wiem, nie ma żadnego interfejsu czy wskaźnika czy działa. Ciekawią mnie jak testy tego czegoś!!! Ktoś zrobi?
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#3
Na chwilę obecną dopóki oni coś z tą aplikacją nie zrobią odradzałbym używania jej.

Wykrywać może i wykrywa ale nie neutralizuje w odpowiedni sposób,przepuszcza 0day jak leci.
Odpowiedz
#4
witek21 napisał(a):Wrzuciłem u siebie i fajnie iż nie trzeba instalować, po prostu się włącza i działa. A czy działa to nie wiem, nie ma żadnego interfejsu czy wskaźnika czy działa. Ciekawią mnie jak testy tego czegoś!!! Ktoś zrobi?
Jest ikona w trayu.
Odpowiedz
#5
Projekt został dołączony od niedawna do wcześniej istniejącego i znanego narzędzia McAfee- Stnigera.
Cytat:Stinger now includes Raptor - a real-time behavior detection technology that monitors suspicious activity on an endpoint. Raptor leverages machine learning and automated behavioral based classification in the cloud to detect zero-day malware in real-time.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wciąż jednak jest także samodzielnym narzędziem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Może jakby się komuś chciało -zrobić test tego czegoś na próbkach itd. ? Ciekawi mnie co to potrafi?
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#7
Mcafee zmienił nazwę programu na Real Protect

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości