Jak oceniacie F-secure Antivirus?
#1
Jak oceniacie antywirusa firmy F-Secure? Czy poza Kaspersky, Bitdefender, możecie zaproponować coś godnego uwagi? Czyli antywirus, który nie spowalnia otwierania stron w przeglądarce?
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Sam program jest lekki, poprawiono szybkość przy uruchamianiu komputera.
W ostatniejwersji jednak tego dodatku do przeglądarki bardzo spowolnił start Firefoxa. Być może coś nie dograne z ostatnią wersją.
Na Internet Explorer nie ma spowolnienia.
Z propozycji: Emsisoft Anti-Malware.
Emsisoft jest bardzo dobrym programem antywirusowym. Nie wiem czy na tą chwilę jest lepszy.
Nieodczuwany dla systemu, żadnego spowolnienia wczytywania stron.
Odpowiedz
#3
F-secure Antivirus jest tak lekki jak kingsoft Antyvirus czyli niewidoczny dla zasobów systemowych.

Kiedyś testowałem na nim paczkę wirusów (pobrana z tej strony) to nie których wirusów nie umiał usunąć , nie wiem jak jest teraz.
Odpowiedz
#4
Geniusz napisał(a):F-secure Antivirus jest tak lekki jak kingsoft Antyvirus czyli niewidoczny dla zasobów systemowych.

Kiedyś testowałem na nim paczkę wirusów (pobrana z tej strony) to nie których wirusów nie umiał usunąć , nie wiem jak jest teraz.

Żaden antywirus nie wyłapie wszystkich szkodników.. Jest to poprostu nie możliwe.
Co do programu jest on z górnej półki , wystarczy zerknąć na testy , rozważne korzystanie z internetuw połączeniu z tym programem uważam za dobrą ochronę wartązainteresowania.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#5
F-Secure jest lekki to jego zaleta. I nie spowalnia mi wczytywania stron.
Odpowiedz
#6
Havezek napisał(a):
Geniusz napisał(a):F-secure Antivirus jest tak lekki jak kingsoft Antyvirus czyli niewidoczny dla zasobów systemowych.

Kiedyś testowałem na nim paczkę wirusów (pobrana z tej strony) to nie których wirusów nie umiał usunąć , nie wiem jak jest teraz.

Żaden antywirus nie wyłapie wszystkich szkodników.. Jest to poprostu nie możliwe.
Co do programu jest on z górnej półki , wystarczy zerknąć na testy , rozważne korzystanie z internetu w połączeniu z tym programem uważam za dobrą ochronę wartą zainteresowania.
Pozdrawiam.

Z tym się zgodzę.

Chodziło mi o coś innego powiedzmy że on w tedy wykrył 150 wirusów przy czym usunął tylko 140 bo tamtych nie umiał.
Odpowiedz
#7
Geniuszzapewne zastosował w takim wypadku kwarantannęlub zaproponował wysłanie do labu.

Odpowiedz
#8
Nie zawsze tak jest, ze proponuje wysłanie do Labu.
I są takie wirusy z którymi Antywirusy sobie nie radzą z neutralizacją ich.
Niby je usunie wyczyści, a gdzieś w systemie, jest, i po ponownym skanowaniu potrafi raz jeszcze to samo znaleźć. (Miałem taki przypadek w rzeczywistości, dziwny bo dziwny ale był)
Odpowiedz
#9
Havezek napisał(a):Geniusz zapewne zastosował w takim wypadku kwarantannę lub zaproponował wysłanie do labu.

pokazało mi bład w usuwaniu zagrożeń , wiem ze ta paczka pochodziła z safegroup , może ta ?

[malware]https://mega.co.nz/#!1BEx1RqS!8aqa3jMrea94fq0QEkRFyZ8KzJ-SHaclBIX2UAZxe9o[/malware](hasło : sg)
Odpowiedz
#10
F-secure prawie zawsze coś z paczek zostawia mimo że to wykrywa.
Odpowiedz
#11
zord napisał(a):F-secure prawie zawsze coś z paczek zostawia mimo że to wykrywa.

Zord masz rację , tylko że to nie ino F-secure zostawia , innym się też to zdarza.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości