Nokia Lumia 735
#1
Hej , właśnie myślę o zakupie tego smartfonu i mam kilka pytań odnośnie tego modelu :

1. Ile jest aplikacji na Windows Phone 8.1? - tak dużo jak na andka ??
2. Którysystem jest lepszy i łatwiejszy : android czy Windows Phone 8.1

Jeżeli ktoś go miał lub ma to niech napisze kilka slów o nim czy dobrze się pracuje z nim itp
Odpowiedz
#2
Korzystam od kilku tygodni i jestem szczerze zadowolony. W jakości wykonania widać różnice względem poprzedniczki (Lumii 925), ale aktualnie nie wymagam od budżetowego telefonu cudów. Kolejna różnica - tutaj zasługująca na spory plus - czas pracy. Telefon pracuje znacznie dłużej niż 925, więc niewielka różnica w pojemności baterii robi swoje. Tutaj jedna kwestia jest zastanawiająca, bo po odłączeniu telefonu od ładowarki, stan naładowania bardzo szybko spada ze 100 do 98, 97, itd., ale wyraźnie wolniej wskaźnik naładowania topi się od 90%. Czas pracy po jednorazowym ładowaniu szacuję na około 2,5-3 doby, czyli nieraz o około 30% dłużej niż w przypadku w/w starszej siostry. Aparat nie powala, ale ciężko oczekiwać czegoś lepszego, skoro specyfikacja sprzętu jest podana na tacy. Reszta bez zarzutów, aczkolwiek nie polecam bawienia się w ściąganie i zakładanie obudowy bez wyraźnej potrzeby, ponieważ z tego co mi wiadomo, zatrzaski wyrabiają się, co jest w zasadzie normalną koleją rzeczy.

Geniusz napisał(a):1. Ile jest aplikacji na Windows Phone 8.1 ? - tak dużo jak na andka ??
Sklep Windows Phone nie dysponuje tak sporą ilością aplikacji. Dokładnie nie wiem ile ich jest, ale jestem przekonany, że taka informacja jest ogólnodostępna

Geniusz napisał(a):2. Który system jest lepszy i łatwiejszy : android czy Windows Phone 8.1
Mimo tego, że Windows Phone jest systemem bardziej hermetycznym, schludnym i czytelnym (przez co wydaje się łatwiejszym), to jest to czasami kwestia subiektywna. WP jest "osiągalny" bez problemu również dla osób starszej daty (sprawdzone info), w co wątpiłbym w przypadku Androida.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, że udało mi się kupić akurat ten model i serdecznie polecam.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
ok, dzięki Smile
Odpowiedz
#4
Znajoma zachorowała na ten model.

nikita,
czy możliwe jest wejście do zabezpieczonej sieci WPA2 ze stałym I.P.
słownik do j ang offline za free
Opera mini - da się zainstalować
YT i Vevo działa pod przeglądarką czy potrzeba jakiejś aplikacji
- jakość rozmów?
aplikacja Lense,- raz widziałem taki wpis że istnieje aplikacja umożliwiająca skan notatek OCR

czekam cierpliwie Smile
Odpowiedz
#5
Myślisz, że będę sobie zaśmiecał nieskalany system tymi aplikacjami? Tongue

Opera Mini nie wyszła jeszcze z wersji beta (dlaczego akurat to miałoby być wyznacznikiem? Suspicious), słownika nie znam innego niż ten od MS - Translator, który de facto umożliwia pobranie paczek do korzystania offline, ale nie wiem jak to działa w praktyce niestety... Office Lens działa i robi robotęSmile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Translator od MS działa bardzo fajnie oprócz tłumaczenia wpisanego tekstu może też tłumaczyć napisy widziane przez kamerę i to w trybie offline.
YT i VEVO odtwarzają się bez problemu w przeglądarce, działają też filmiki z yt osadzone na innych stronach.
Odpowiedz
#7
zord, też jedziesz na tym modelu?

jakich mankamentów dopatrzyliście się dotychczas?

jadę do salonu oglądać
Odpowiedz
#8
Ja mam 920.
Odpowiedz
#9
Kupione.

Jakieś podpowiedzi dla początkującej? aplikacje tylko z oficjalnego źródła, tj, sklep WP, tak?

Z mapami Here sam pomogę. Co wyłączyć żeby bez naszej wiedzy nie łączył się z netem a wyłącznie z WiFi?
Odpowiedz
#10
Apki tylko ze sklepu, w necie znajdą się jakieś xapy ale trzeba trochę się nakombinować żeby się zainstalowały a i tak bardzo często się zdarza że nie działaj


Żeby nie łączył się z komórkowym internetem w ustawieniach przechodzisz do komórkowe+SIM i wyłączasz transmisje danych.
Odpowiedz
#11
Zastanawiam się nad powrotemna WP. Ostatnio miałem Lumię 625 na WP 8 i szybkość pracy pozostawiała wiele do życzenia. Na razie pracuje na Moto G LTE od kilku miesięcy (jeszcze nie laguje), ale myślę na zamianie na Lumię 735. Ponadto chyba jeszcze nie przesiąkłem usługami Google.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#12
Co masz na myśli szybkość, bo WP działa zawszepłynnie i bez zająknięcia na każdym sprzęcie. Wiadomo że jak mocniejsza konfiguracja to aplikacje uruchamiane są szybciej , to tylko tyle, ale Lumia 735 działa naprawdę bardzo sprawnie.Popatrz na testy na YT porównujące ją z 930tką.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A co ma Ci lagować w Moto G jak to czysty Android ?
Odpowiedz
#13
Podczas np. wznawiana aplikacji pojawiał się napis wznawianie i chwilę to trwało co nie miało miejsca przy żadnym Androidzie jakiego posiadałem. Mam nadzieję, że Moto G nie będzie lagował bo ogólnie dobrze mi się z niego korzysta. Jest wiele opinii, że Andek zaczyna spowalniać po pół roku. Sam jeszcze tego nie doświadczyłem. Miałem ostatnio w ciągu roku 4 telefony w tym 3 na Andku, ale to krótki czas. Dzięki za filmik.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#14
facecik napisał(a):A co ma Ci lagować w Moto G jak to czysty Android ?
Może Moto G nie laguje podczas wykonywania tak podstawowych czynności jak przeglądanie wiadomości, dzwonienie, uruchamianie systemowych aplikacji (kalkulator, kalendarz), ale odpalenie Deezera i Chrome to już katastrofa. Po 3 minutach brakuje pamięci i Deezer jest zabijany. Potem jest problem z uruchomieniem Deezer Wink

Na iPhone tego nie mam, mogę słuchać muzyki z Deezer, surfować w Internecie i zero problemów, nic się nie dzieje.
Odpowiedz
#15
Jak się ma sytuacja na WP 8.1?
Odpowiedz
#16
Miałem ostatnio okazję pobawić się trochę Lumiami 730, 830 i 930. Ogólnie fajnie słuchawki. Jednakże porównywałem prędkość otwierania aplikacji (głównie takich samych) oraz powrotu do ekranu startowego względem mojej Motki i wrażenia na mnie nie zrobiły. Fakt jest faktem, że różnie to może być za np. pół roku czy rok na tych samych telefonach. Po za tym świetny design i ekrany oraz płynność działania. Wielozadaniowości to tam praktycznie nie ma, a przynajmniej na razie, ale w tym pewnie tkwi ta płynność. Ot ciekawostka - panowie z Media Marktu z działu telefonów nie wiedzieli nawet, że Motorola coś produkuje na polski rynek. Odnosząc się do wpisu Eugeniusza powyżej to jednak Moto G i iPhone to trochę inna półka.
Odpowiedz
#17
Moto G to budżetowy sprzęt , gdyby nie czysty Android to nie ma się czym zachwycać ,mam na myśli bebechy.
Nokia 735 , to pod każdym względem lepsza słuchawka od Moto G, nie wspominając o 930.
Z kolei IPhone to inna bajka , i nie ma co tu porównywać.
Odpowiedz
#18
facecik napisał(a):Z kolei IPhone to inna bajka , i nie ma co tu porównywać.
Noooo :p, iphone rocks Smile
Odpowiedz
#19
Czysty Andek wiele daje. Gdyby w większości go stosowano to może by nie miał tak negatywnych opinii odnośnie chociażby płynności pracy.
Odpowiedz
#20
A ja powiem przewrotnie... czysty Android to kupa. Miałem 5 Nexusów (S, Galaxy Nexus, 4, 5, 7 [2013]) i nie chcę do tej serii wracać - wieczne kompromisy, niby tanie, ale w praktyce wychodzi dlaczego tak jest.
System oryginalny też strasznie ograniczony... nie tak bardzo jak WP, ale personalizacja też nie jest zbyt wielka, trzeba rootować i albo custom rom, albo xposed + rzeczy typu gravitybox wrzucać, aby to miało ręce i nogi. Co z tego że szybkie, skoro w sumie na nic nie pozwala? Wystarczy zobaczyć jak "ogromne" możliwości ma domyślny launcher oferowany przez Google.
Od kwietnia lecę na LG G2 ze zmodyfikowanym oprogramowaniem fabrycznym i wiem, że następnym smartfonem na pewno nie będzie Nexus. Najprędzej G4, bo póki co zmiana sensu by nie miała.
To tak nawiasem od osoby, która przeszła przez multum sprzetów z Androidem na pokładzie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości