Rower: kardio vs interwał
#1
Hej,
aby nie zaniedbać formy zrobionej wiosną i latem jeżdżę sobie wieczorami na rowerku stacjonarnym.
Wiem o różnych rodzajach treningów, ale chciałbym zapytać o poradę i innych, bo ktoś być może ma doświadczenie i jest w stanie powiedzieć, co byłoby lepsze.

Jak w tytule: lepsze są treningi kardio czy interwałowe?
Przy pierwszym mam na myśli "seanse filmowe" i jazdę typu 1-2 godzinki.
Przy drugim cykle: 5 minut rozgrzewka, 15 minut interwały (25 s szybko / 35 s wolno), 5 minut schładzanie

Nie mam problemów ani z tym, ani z tym.
Celem ćwiczeń jest zrzucenie jeszcze kilku kilogramów (wiem, wiem, podstawa to dieta, ale rower też jest istotny), więc teoretycznie z tego co wiem lepsze byłyby interwały, bo to zupełnie inne spalanie... no ale teoria to nie zawsze praktyka.
Odpowiedz
#2
Pewnie ze Interwały.
Odpowiedz
#3
Witaj Łukasz,

tak sie składa ze od kilku tygodni chodzę na rehabilitacje codziennie ze względu na moja nogę i kręgosłup. W wtorek rozmawiałem z terapeutka na temat zrzucenia kilku kilogramów, powiedziała ze 20-40 minut nawet co drugi dzień, puls w moim wieku nie powinien przekroczyć 140 uderzeń na minute, moc/WAT na początek jak dla mnie to 45 WAT no i utrzymywać 60-70 obrotów na minute. Wiadomo ze jesteś troszeczkę młodszy wiec u ciebie będzie inny puls i inna moc ale to jest na pewno lepsze i skuteczniejsze niż po 1-2 godzin monotonnego pedałowania. Tabele z pulsem znajdziesz w necie a moc i ilość obrotów dostosujesz do twojej formy. Zycze powodzenia i trzymam kciuki. Smile
Odpowiedz
#4
Tzn. to co robię teraz nie jest specjalnie monotonne. Staram się trzymać średniej prędkości na poziomie 24 km/h, czyli podobnie, jak jeżdżę normalnym crossem, do tego cały czas na max. obciążeniu. Co prawda puls nie idzie na max. jak przy interwałach (tam przy szybkiej jeździe jest ~30-33 km/h), ale nie jest to też jazda rekreacyjna.
Rowerek jest niestety nie najwyższych lotów, a na siłkę mam za daleko, aby to była opłacalne.
Odpowiedz
#5
Jak wspomniałeś dieta dużo robi. Ale jeżeli chcesz zrzucić to szedł bym w interwały. Jak chcesz mogę ci podrzucić artykuły do poczytania.
Odpowiedz
#6
A z chęcią :-)
Odpowiedz
#7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czytaj. Nie wiem czy dotarłeś na to forum bo typu SFD to zapewne tak. Poczytaj zobacz ludzie z ogromną wiedzą tam siedzą Smile

PS, jutro jak będę miał więcej czasu to wyszukam i ci na PW podeśle bezpośrednie linki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości