Problem z konfiguracją firewalla w Emsisoft Internet Security
#1
Witam
Jestem użytkownikiem Visty 32bit Service Pack 2.
Wczoraj zrobiłem reinstalację systemu, potem zainstalowałem EIS.
W momencie instalacji Emsisoft Internet Security internetdziałał mi bez zarzutu, ale po restarcie komputera straciłem połączenie z siecią (mam wifi).
Po wyłączeniu firewalla w EIS i włączeniu zapory systemowej Windowsa wszystko wróciło do normy.
Również opcja włączonych dwóch firewallipozwala na korzystanie z netu bez problemów.
Może ktoś podpowie mi jak skonfigurować EIS, żeby nie było takich niespodzianek.
Odpowiedz
#2
Witaj,

Sprubuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty sieciowej. Możesz użyć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

darmowego programu.
Po instalacji, uruchom ponownie komputer i daj znać czy problem ustąpił.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#3
Witaj
korzystam z Driver Booster 2 - pokazuje mi że wszystkie sterowniki mam aktualne.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Nie wiem, czy z pakietem Emsi instalują się sterowniki sieciowe TLEM, jak to jest przy samodzielnej zaporze...może to jest przyczyną błędów modułu zapory?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Witaj ulisses,

Niedługo będzie dostępna nowa wersja beta, która powinna rozwiązać właśnie Twój problem z zaporą.
Jak tylko przejdzie pomyślnie testy, zostanie wydana stabilna wersja.
Z góry przepraszam za wszelkie wynikające z tego faktu problemy.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#6
Mikołaj napisał(a):Niedługo będzie dostępna nowa wersja beta, która powinna rozwiązywać wiele problemów z zaporą.
Czekam z utęsknieniem. Na tą chwilę zainstalowałem Emsisoft Anti-Malware.
Chodzi bezbłędnie.
Emsisoft Internet Security, jak będzie dopracowany,a wszystko na to wskazuje, że coś się dzieje,chociażby po wadze instalatora która się często zmienia.
Będzie naprawdębardzo dobrym pakietem. Tak trzymać.
Pzdr
Odpowiedz
#7
Dziękuję za info.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Witaj ulisses,

Czy mógłbyś zainstalować najnowszą wersję beta? Powinna ona rozwiązać Twój problem.
1. Otwórz Menu Główne programu.
2. Przejdź do "Ustawienia"-->"Aktualizacje".
3. Zaznacz "Pobieraj aktualizacje testowe".
4. Następnie kliknij "Aktualizuj teraz" u góry po prawej stronie.
5. Uruchom ponownie komputer

Daj mi znać czy problem został rozwiązany.
Nie zapomnij potem odznaczyć "Pobieraj aktualizacje testowe", po sprawdzeniu wersji beta.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#9
Witam
niestety aktualizacja nic nie pomogła.
Po wyłączeniu zapory Windowsa rozłączyło mi net. Musiałem powrócić do poprzedniej konfiguracji (obie zapory włączone).
Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
@ulisses wrzuć tutaj screen z ustawień zapory i jak wygląda u Ciebie centrum bezpieczeństwa. Smile
Odpowiedz
#11
Witaj ulisses,

Prosze uruchom Farbar Recovery Scan Tool (FRST) na Twoim komputerze:

Pobierz FRST

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1. Kliknij dwukrotnie, aby go uruchomić.
2. Podczas uruchomienia wyskoczy okno z powiadomieniem, kliknij "Tak".
3. Naciśnij przycisk "Skanuj".
Farbar Recovery Scan Tool stworzy następujące dzienniki:
FRST.txt
Addition.txt

Proszę, podeślijmi te dwa pliki w prywatnej wiadomości. Możesz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

np. z darmowego hostingu plików.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#12
Pojawiła się nowa beta: 9.0.0.4799.
Może ona rozwiąże problem.
EIS, ten stabilny, nawet jak byś miał na dysku, pobierz na nowo z strony producenta.
I Zobacz instalując w ten sposób. Wersja stabilna - nie wyłączać, restartować komputera, i za chwilę na to betę.
Odpowiedz
#13
Witaj ulisses,

Dzięki za podesłanie logów. Dzisiejszej nocy tak jak Toruniak wspomniał powyżej, wydaliśmy kolejną aktualizację beta. Proszę w wolnej chwili zainstalują tę poprawkę, uruchom ponownie komputer i daj mi znać czy problem z odcinaniem dostępu do internetu przez zaporę ustąpił.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#14
Zrobiłem tak jak zaproponował @Toruniak.
Sposób zadziałał ale po restarcie komputera znów rozłączyło mi internet i musiałem włączyć zaporę Windowsa, żeby z niego móc korzystać Sad

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Witaj ulisses,

Teraz w takim razie zrób aktualizację, używając mojej instrukcji. Dopiero po ponownym uruchomieniu systemu, pewne moduły aktualizacji implementują nowe poprawki.

Pozdrawiam,

Mikolaj
Odpowiedz
#16
Witam
@Mikołaj,chciałbym przekazać informacje, co zaobserwowałem dziś po odinstalowaniu programu i ponownej instalacji (potem aktualizacji bety).
Po aktualizacji bety i ponownym restarcie kompa musiałem wyłączyć zaporę EIS, żeby uzyskać połączenie z internetem.
Ponowne włączenie zapory EIS nie powodowało już problemów z dostępem do internetu.
Wszystko działa dobrze z takimi ustawieniami do ponownego restartu komputera,po ponownym uruchomieniu systemu muszę znów wyłączyć na chwilę zaporę EIS i ją włączyć, żeby uzyskać ponowne połączenie z internetem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Witaj ulisses,

Dziękuję bardzo za ważne informacje odnośnie użytkowania wersji beta. Jak tylko będę wiedział coś więcej odnośnie Twojego problemu, wrócę do tego wątku.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#18
Witam,
Ponieważ nikt nie odpowiedział na moje pytanie o firewall w EIS w wątku o EIS, więc zapytam jeszcze raz tutaj:
Czy może ktoś wyjaśnić, czy firewall zawarty w EIS ma jakąś przewagę w stosunku do zapory w Windows 8.1?
Chodzi mi o to czy lepiej dla ochrony i wydajności będzie używać EAM z zaporą Windowsa czy EIS? Tym bardziej że opcji konfiguracji firewalla w EIS prawie nie ma, a zapora w Windows 8 jest oceniana bardzo wysoko i jest zintegrowana z systemem.
W sumie to mam licencje i na EAM i EIS i raz używam jednej, a raz drugiej opcji. Tylko nie wiem którą jlicencję potem przedłużyć.
Odpowiedz
#19
Patrząc przyszłościowo lepiej brać pod uwagę EIS. Modułu HIPS nie ma, jednak nie jest wykluczone, że zostanie dodany w przyszłości.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:Każda reguła globalnych pakietów określana jest przez zestaw kryteriów, do których pakiety muszą pasować. Emsisoft Internet Security 9 analizuje każdy pakiet przychodzący lub wychodzący i odsyła go do reguły. Jeśli pakiet do reguły nie pasuje, odsyłany jest do kolejnej. Ciekawostką jest też wsparcie dla IPv6 oraz ukrywanie systemu po podłączeniu do publicznej / otwartej sieci.
Tu cytat z Łukasza
Cytat:Pomimo że zapora jest inteligentna i podejmuje decyzje automatycznie, użytkownik może ręcznie zarządzać połączeniami, a także dodawać własne reguły i edytować te już istniejące. Możliwe jest również tworzenie reguł dotyczących zbiorczych ograniczeń aplikacji (tak zapory jak i modułu kontroli zachowań), jak również wysyłanie powiadomienia email w przypadku wykrycia wirusa.
Edit:
Pisząc i HIPSIe. Sam program miał premierę w czerwcu.
To jest trochę mało czasu. To trochę wygląda tak, jak by to było jeszcze docierane, dopracowywane.
To moje wrażenie. Jednak wzór mają dobry. EIS bazuje wykorzystując część zapory z Online Armor, który jest bardzo dobrym programem. Mają godny wzorzec.
Raczej tego nie zepsują tylko ulepszą.
Pzdr
Odpowiedz
#20
Online Armorjest w zarówno w Emsisoft Internet Security jak i oddzielny produkt.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości