Wysoka temperatura
#1
Witam.

Panowie mam problem z komputerem podczas gry CSA i oglądania filmów/meczy bardzo skacze temperatura(88C) komputera przez to gra się ścina i nie opłaca się dalej grać czy oglądać ...

Od samego początku nie mialem problemu , zastanawiam co jest przyczyną tego błędu ....


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Albo pasta na chłodzeniu do wymiany, albo masz bardzo zabrudzony układ chłodzenia.
Przedmuchaj otwory wentylacyjne, przeczyść powietrzem sprężonym.
Odpowiedz
#3
Przedmucham otwór wentylacyjny , co do pasty to jutro sprawdzę. Obstawiłbym teżwentylatorek że poszedł na urlop - mimo że z boku dmucha bardzo ciepłym powietrzem
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

portable pokaże Ci temp z większości czujników. Dodatkowo wyłapie maksymalną temperaturę. 88 stopni to już dużo jak dla procesora, a ten procesor nie jest jakimś potworkiem, więc sugestie lukasa mogą być dobre. Może wiatraczek już odmawia posłuszeństwa. Zobacz jakie prędkości osiąga jeśli program odczyta tą wartość.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
Cytat:albo masz bardzo zabrudzony układ chłodzenia
było czysto i tak sobie przedmuchalem.buri sprawdzę
Odpowiedz
#6
Tylko jak ściągniesz radiator to zmyj u nałóż nowej pasy a nie z powrotem na starą nałożysz.
Bardziej wskazuje na to ze pastę czas wymienić. Zdejmij też bok obudowy i zobacz czy ci się kreci wiatrak, na chłodzeniu CPU.

Dodam ze ta temperatura jest jeszcze w normie.
Odpowiedz
#7
Logi wykonane tym programem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:

po 15 minutach :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


po 25 minutach :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Problem występuje także w czasie oglądania filmiku z youtube , nie mówiąc o oglądaniu meczu ( przy grze ścina się i słychać głośną pracę wiatraka)

Żeby dać nową pastę to musiał bym ją mieć Grin

Z tych logów coś wynika ??
Odpowiedz
#8
Mało tych logów, ale widać że procek osiąga ponad 85 stopni i może być ograniczany aby się nie przegrzał. Flash jest bardzo obciążający dla procka oraz integry. Teraz skumałem, że to laptop, pasta pewnie się zeschła, a widząc jak oni je nakładają w lapkach to od tego najlepiej zacząć.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Dzięki za porady Smile

Ta pasta to ile kosztuje ?

Pastę co rok się nagłada ? (pytam się bo jestem zielony w tych sprawach)
Odpowiedz
#10
Pasta to wydatek kilku-kilkunastu złotych.
Kup coś sprawdzonego jak np. Arctic Cooling MX-2 lub MX-4.

Nie trzeba wymieniać co roku, jeśli jest dobra, to pożyje długo.
Odpowiedz
#11
Dzięki wielkie Smile
Odpowiedz
#12
Jest jakiś program który pokaże jak pracuje wiatraczek i podkręci osiągi samego wiatraczka?
Odpowiedz
#13
EVGA Precision X oraz MSI Afterburner dodatkowo monitoruje prace grafiki.
Inne programy warte uwagi HWMonitor, HWiNFO32, AIDA64, GPU-Z, CPU-Z oraz Core Temp

Znajomi mają włączone gadżety na pulpicie: PCMeter, Drives Meter, GPU Meter, Network Meter, All CPU Meter.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może te informacje ci sie przydadzą.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#14
Dzięki Smile
Odpowiedz
#15
Jutro laptopek wraca od kolegi kuzyna
Wymienil paste i przeczyscil laptopa od srodka bo byl kurz , jutro dam repu.
W serwisie biora od 200 zl , jutro ma mi powiedziec czy chce kase ale na pewno do 100 zl lub flache Grin
Odpowiedz
#16
Zrobił bym ci za free i jeszcze coś dodał Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#17
Dzieki Grin
Kiedys upadl mi laptop i co chwile krzyczal ze wykryto problem z twardym dyskiem i musial kupowac czesci. Zawsze gdy mam problem techniczny zawsze daje mu laptopa i zawsze cos mu daje bo by mi lyso bylo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości