Problem z konfiguracją firewalla w Emsisoft Internet Security
#21
zycho napisał(a):Witam,
Ponieważ nikt nie odpowiedział na moje pytanie o firewall w EIS w wątku o EIS, więc zapytam jeszcze raz tutaj:
Czy może ktoś wyjaśnić, czy firewall zawarty w EIS ma jakąś przewagę w stosunku do zapory w Windows 8.1?
Chodzi mi o to czy lepiej dla ochrony i wydajności będzie używać EAM z zaporą Windowsa czy EIS? Tym bardziej że opcji konfiguracji firewalla w EIS prawie nie ma, a zapora w Windows 8 jest oceniana bardzo wysoko i jest zintegrowana z systemem.
W sumie to mam licencje i na EAM i EIS i raz używam jednej, a raz drugiej opcji. Tylko nie wiem którą jlicencję potem przedłużyć.

Sam osobiście ci tam odpowiedziałem.
Odpowiedz
#22
dolar444 napisał(a):
zycho napisał(a):Witam,
Ponieważ nikt nie odpowiedział na moje pytanie o firewall w EIS w wątku o EIS, więc zapytam jeszcze raz tutaj:
Czy może ktoś wyjaśnić, czy firewall zawarty w EIS ma jakąś przewagę w stosunku do zapory w Windows 8.1?
Chodzi mi o to czy lepiej dla ochrony i wydajności będzie używać EAM z zaporą Windowsa czy EIS? Tym bardziej że opcji konfiguracji firewalla w EIS prawie nie ma, a zapora w Windows 8 jest oceniana bardzo wysoko i jest zintegrowana z systemem.
W sumie to mam licencje i na EAM i EIS i raz używam jednej, a raz drugiej opcji. Tylko nie wiem którą jlicencję potem przedłużyć.

Sam osobiście ci tam odpowiedziałem.

dolar444 napisał(a):To możesz zainstalować sobie EAM, i do tego Zaporę od Emsisoftu w darmowej wersji.
W tedy masz duże pole konfiguracji.

@dolar444
Jak nie zrozumiałeś pytania to po co wypisujesz takie bzdety, tylko po to żeby nabić sobie posta. Bo co ta odpowiedź wnosi do mojego pytania... Question

..........................................................................................

@Toruniak, dzięki za info
Odpowiedz
#23
zycho napisał(a):@dolar444
Jak nie zrozumiałeś pytania to po co wypisujesz takie bzdety, tylko po to żeby nabić sobie posta. Bo co ta odpowiedź wnosi do mojego pytania... Question

..........................................................................................

@Toruniak, dzięki za info

Ja twoje pytanie bardzo dobrze zrozumiałem, ale jak ty szanowny użytkowniku nie potrafisz przeczytać, ze pisze ze Zapora Windwos ma mniej konfiguracji, i lepiej opłaca się zainstalować w takiej wersji co ja podałem, to sorry nie moja winna, ze nie potrafisz sie rozczytać.
Posty to ja mogę sobie nabijać gdzie indziej. Bo najmniej dla mnie znaczą.
Najwidoczniej nie potrafisz czytać i rozumieć.
Odpowiedz
#24
Witam,

zycho napisał(a):Witam,
Ponieważ nikt nie odpowiedział na moje pytanie o firewall w EIS w wątku o EIS, więc zapytam jeszcze raz tutaj:
Czy może ktoś wyjaśnić, czy firewall zawarty w EIS ma jakąś przewagę w stosunku do zapory w Windows 8.1?
Chodzi mi o to czy lepiej dla ochrony i wydajności będzie używać EAM z zaporą Windowsa czy EIS?

Po pierwsze kolega @dolar444 odpowiedział Ci wystarczająca wyraźnie na twoje pytanie wiec nie ma po co się spinać wystarczy czytać z zrozumieniem, po drugie nie wiem gdzie przeczytałeś ze:

Cytat:a zapora w Windows 8 jest oceniana bardzo wysoko i jest zintegrowana z systemem.


zapora Windows 8 jest dobra jako podstawowa ochrona, ale nie jest w cale aż tak bardzo wysoko oceniana a tym bardziej nie można jej absolutnie porównywać do Online Armor pod żadnym względem. W EIS nie ma tyle możliwości ustawień co w OA ale w zaporze Windows 8 tez jest nie wiele bez dodatkowej nakładki.

Nie masz powodu by prowokować i obrażać innych użytkowników. Nawet jakby nikt nie odpowiedział poprzednio na twoje pytanie tam gdzie je zadałeś to nie jest powód by to samo pytanie stawiać ponownie w innym temacie zupełnie nie związanym z twoim pytaniem gdzie się próbuje rozwiązać poważny problem a nie zaśmiecać postami, to jest dublowanie postów i natręctwo z twojej strony. Smile

@toruniak

Cytat:Pisząc i HIPSIe. Sam program miał premierę w czerwcu.
To jest trochę mało czasu. To trochę wygląda tak, jak by to było jeszcze docierane, dopracowywane.
To moje wrażenie. Jednak wzór mają dobry. EIS bazuje wykorzystując część zapory z Online Armor, który jest bardzo dobrym programem. Mają godny wzorzec.
Raczej tego nie zepsują tylko ulepszą.

EIS nie posiada modułu HIPS ponieważ używa Behawior Blocker zawartego w EAM na którym EIS jest oparty. EIS nie bazuje na OA i ma z nim niewiele wspólnego, moduł Firewall w EIS to całkiem nowe rozwiązanie bardziej inteligentne niż do tej pory w OA i oparte na całkiem nowym rdzeniu, dlatego jest mniej opcji do konfiguracji, dopracowywanym jak widać po ilości zgłoszeń z problemami jakie maja użytkownicy EIS i to nie tylko tu na forum ale ogólnie.

EIS vs EAM+OA:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EIS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



@Geniusz

Cytat:Online Armor jest w zarówno w Emsisoft Internet Security jak i oddzielny produkt.

Nie można pisać ze OA jest zawarty w EIS bo nie jest, w celu stworzenia EIS utworzono całkowicie nowy oparty na nowym rdzeniu moduł inteligentnego Firewalla specjalnie dla EIS.


Wróćmy do właściwego tematu o który tutaj chodzi czyli o problem z modułem Firewall jaki ma @ulisses

@ulisses

Przeczytaj to sobie bardzo dokładnie i myślę ze to rozwiąże twój problem, jest bardzo dobrze opisany problem z dostępem do internetu powodowany przez EIS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#25
Zdawałoby by się konkretne pytanie zadałem o porównanie zapory Windows 8.1 i zapory z EIS.
I gdyby była jakaś sensowna odpowiedź w wątku o EIS, to bym nie pytał tutaj.

@Jacenty
Jeżeli dla Ciebie odpowiedź @dolar444:
"dolar444 pisze:
To możesz zainstalować sobie EAM, i do tego Zaporę od Emsisoftu w darmowej wersji.
W tedy masz duże pole konfiguracji"

to jest rzeczowa odpowiedź na moje pytanie, to proponuję żebyś sam jeszcze raz przeczytał mój pierwszy post z pytaniem w skupieniu...
I ograniczył się do odpowiedzi na pytanie - jeżeli oczywiście chcesz pomóc i znasz odpowiedź.

I jeżeli już ktoś zaśmieca to forum, to takimi właśnie pseudo-postami jak ten wyżej, których na tym forum jest coraz więcej.

I dzięki za pozostałe - rzeczowe - informacje.
Odpowiedz
#26
@zycho

biorąc pod uwagę że nie wiem jaka by była twoim zdaniem sensowna odpowiedz dla Ciebie, porostu zignoruje twój poprzedni post i tak będzie najlepiej. Skupmy się na tym aby pomoc koledze @ulisses to wszystko.
Odpowiedz
#27
Nic tylko klaskać w paluszki...
Panowie.. DajcieSobie luz.. nowy rok..
Jacek, wejdź na skaypa się kawy napijemy..
Pzdr
Odpowiedz
#28
Sławek troszeczkę jestem zajęty, grzebie w laptopie chce go jeszcze zaraz poskładać, za jakieś pol godzinki będę na Skype a jak nie to popołudniu będę miał czas to pogadamy. Szczęśliwego Nowego Roku Sławek. Smile
Odpowiedz
#29
Witaj ulisses,

Dzięki za informację, o rozwiązaniu problemu. Cieszę się, że najnowsza wersja stabilna rozwiązała problem.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości