Problem z Emsisoft Internet Security Pack
#1
Witam Panowie.

Mam wielki problem z tym pakietem, a mianowicie przy każdym restarcie systemu XP PRO zapora w Emsisoft Internet Security Pack jest wyłączona mimo,że ją włączałem .Czy ktoś miał taki problem i udało mu się z nim uporać ???
Odpowiedz
#2
Sorgi napisał(a):Witam Panowie.

Mam wielki problem z tym pakietem, a mianowicie przy każdym restarcie systemu XP PRO zapora w Emsisoft Internet Security Pack jest wyłączona mimo,że ją włączałem .Czy ktoś miał taki problem i udało mu się z nim uporać ???

Witam,

przypuszczam ze w tym wypadku problemem będzie sam Windows XP, pomyślał bym o zmianie systemu w miarę możliwości.

Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#3
Witaj Sorgi,

Czy masz zainstalowany Service Pack 3 w Windows XP?
Od kiedy ten problem występuje, oraz czy masz, miałeś zainstalowane inne aplikacje zabezpieczające/zaporę?

Proszę wykonaj następujące czynności
1. Uruchom Online Armor:
2. Przejdź do ustawień.
3. Upewnij się, że jesteś w sekcji ustawień ogólnych.
4. Sprawdź czy opcja "Uruchamiaj Online Armor wraz ze startem systemu" jest zaznaczona.
5. Uruchom system ponownie, i daj mi znać, czy problem nadal występuje.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#4
Witam.

Posiadam Service Pack 3.Jak tylko wrócę do domu z wyjazdu sprawdzę i napiszę czy pomogło.
Odpowiedz
#5
W takim razie czekam z niecierpliwością. Smile
Odpowiedz
#6
Witam.

Emsisoft Internet Security nie ma takiejopcji w ustawieniach ogólnych "Uruchamiaj Online Armor wraz ze startem systemu". W dziale zapora zaznaczam włączenie zapory a i tak przy restarcie jest wyłączona.Zauważyłem też znaczny spadek szybkości internetu co dziwne bo mając poprzednio zainstalowany Emsisoft Anti-Malware + oddzielnie Emsisoft Online Armor nic podobnego nie miało miejsca.

Link do zrzutu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ps.
System postawiony na nowo i to samo ;(

Mam zainstalowane oprócz tego : Malwarebytes Anti-Exploit Pro,Unchecky
Odpowiedz
#7
Witaj Sorgi.

Prosze uruchom Farbar Recovery Scan Tool (FRST) na Twoim komputerze:

Pobierz FRST

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1. Kliknij dwukrotnie, aby go uruchomić.
2. Podczas uruchomienia wyskoczy okno z powiadomieniem, kliknij "Tak".
3. Naciśnij przycisk "Skanuj".
Farbar Recovery Scan Tool stworzy następujące dzienniki:
FRST.txt
Addition.txt

Proszę, podeślijmi te dwa pliki w prywatnej wiadomości. Możesz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

np. z darmowego hostingu plików.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#8
Witaj Sorgi Ponownie,

Z jakiej wersji IS korzystasz?

Kolejną rzeczą o jaką Ciebie poproszę jest włączenie aktualizacji beta:

1. Otwórz Emsisoft Internet Security.
2. Kliknij na "Ustawienia" w menu na górze.
3. Kliknij przycisk "Aktualizacje" w menu na górze.
4. Po lewej stronie, w zakładce "Ustawienia aktualizacji", wybierz opcję "Włącz aktualizacje testowe"
5. Kliknij na "Aktualizuj teraz" na ekranie glownym.
6. Następnie uruchom system ponownie.

Daj znać czy problem nadal występuje.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#9
Witaj Mikołaj Smile.

Włączyłem w ustawieniach "Włącz aktualizacje testowe" ale nic to nie dało po restarcie nadal zapora jest nieaktywna .Korzystam z wersji Emsisoft Internet Security 9.0.0.4668.
Ps.
Podesłałem Ci te dwa pliki tak jak prosiłeś.

Pozdrawiam,

Sorgi
Odpowiedz
#10
Witaj Sorgi,

Dzięki za informacje.

Wkrótce wrócę do Ciebie z dalszymi informacjami.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#11
Nie jestem w stanie sam tego sprawdzić ale czy OA nie ma przypadkiem usługi widocznej w "services.msc" ? Smile
Windows+R=>Uruchom=>wpisz właśnie "services.msc"
Poszukaj na tej liście usługi związanej z Online Armor. Jeśli takowa istnieje i ją znajdziesz, kliknij na nią PPM i wybierz właściwości. W okienku z listy rozwijanej nazwanej Tryb Uruchomienia wybierz opcję automatycznie.

Pozdrawiam,

Bartek
Odpowiedz
#12
Witaj,

Czy mógłbyś dodać program Malwarebytes Anti-Exploit do listy wykluczeń, lub wyłączyć usługę Malwarebytes Anti-Exploit podczas startu systemu tak aby wykluczyć tezę, że ten program powoduje ten problem z uruchomieniem zapory w Emsisoft IS.

Aby wyłączyć autostart aplikacji wchodzimy w menu "Start":
1. Wybieramy "Uruchom..." i wpisujemy msconfig. Klikamy ok.
2. W zakładce "Uruchamianie" odhaczamy zbędne elementy i zmiany zatwierdzamy przyciskiem "Zastosuj".
3. Aby zmiany zostały zapisane należy zrestartować system.

Daj znać czy problem nadal występuje.
@Waves
IS nie ma zapory widzocznej w Usługach. Jedynie jest "Emsisoft Protection Service". Smile

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz
#13
Witaj Mikołaj.

Jestem teraz na wyjezdzie wiec będę za dwa dni.Jak tylko przyjadę do domu to zaraz sprawdzę czy działa .

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Witaj,
Mikołaj odinstalowałemMalwarebytes Anti-Exploit i nadal jest to samo czyli zapora nie włącza się przy starcie ;(. Zaczynam żałować zakupu tego pakietu a mam jeszcze 2 lata na niego .

Ps.
z tego co do tej pory zauważyłem to po zainstalowaniu Emsisoft Internet Security Pack system zwolnił,internet zwolnił i start systemu się dziwnie wydłużył + nie startująca zapora ;(. Dziwne jest to że długi czas używałem Emsisoft Anti-Malware +Emsisoft Online Armor i takich jajec nigdy nie miałem jak teraz.

Pozdrawiam,

Sorgi
Odpowiedz
#15
Próbowałeś odinstalować ten pakiet, wyczyścić (zresetować zaporę) i zainstalować z powrotem?
Odpowiedz
#16
Tak Toruniak nic to nie dało.
Odpowiedz
#17
W takim razie zrób logi : otl i Extras.txt bo inaczej nie dojdziemy co jest nie tak ...
Odpowiedz
#18
Dzięki za informacje. Wrócę do Ciebie jak najszybciej to będzie możliwe z nowymi informacjami.

Pozdrawiam,

Mikołaj.
Odpowiedz
#19
ja miałem ten pakiet nie miałem z nim problemu , spróbój tak ciągni to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bo coś się gryzie z Emisoftem
Odpowiedz
#20
Witaj Sorgi,

Niedługo będzie dostępna nowa wersja beta, która powinna rozwiązywać wiele problemów z zaporą.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości