PC-Performace test 2014, sprawdź swój sprzęt
#1
Witam,

zauważyłem ze ostatnio jakoś mało się dzieje na forum i postanowiłem w jakiś sposób wprowadzić trochę życia w nasze forum. Systemowy test Hardware w Windows 7 pokazuje tylko ogólny wynik wydajności jaki osiąga nasz sprzęt, a od Windows 8 nie ma już nawet takiej możliwości. Jest taki mały programik tylko 28MB, który jest przez 30-dni w wersji testowej ale do celu jaki dla niego wybrałem wystarczający.
PerformanceTest 8 działa na 32 jak i 64 bitowych systemach, prosty w instalacji i test trwa tylko parę minut. O co chodzi? Dla takiej malej zabawy i dla sprawdzenia wydajności własnego sprzętu instalujemy program i przeprowadzamy test. Końcowy wynik podajemy w formie screenu oraz właściwości sprzętu na jakim robimy test, dzieląc się w ten sposób informacjami o możliwościach swojego sprzętu z innymi użytkownikami forum. Mozna w ten sposób zobaczyć np. różnice PC do laptopa co może być naprawdę ciekawe.
Zachęcam do wspólnej zabawy i mam nadzieje ze wam również się to spodoba. Moze nawet redakcja przypnie temat i zostanie na stale do ponownego podania wyniku w razie wymiany sprzętu. Smile

A oto mój sprzęt na jakim robiłem test:

Laptop HP Compaq 15-a024sg; Intel i3-3110 2x2,4 GHz; 8GB RAM DDR3; 1TB HDD; Geforce 820M 1GB DDR3; Intel 4000

wynik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program PC-PerformaceTest 8 można pobrać tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Pozdrawiam wszystkich serdecznie i baw się z nami będą emocjeWink

Jacek
Odpowiedz
#2
A czemu by nie Wink

Laptop HP 8470p
i7-3216QM, 2x 8 GB DDR3, HD 4000, Samsung 840 EVO 500 GB + BenQ BL2411 (1920 x 1200 px).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Witam,

o to jest porządny wynik na porządnym sprzęcie Smile

Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#4
PC:
Intel Core-i3 550 3.2GHz, 2x 2 GB DDR3, ASUS GeForce GT430 1GB, Hitachi HDS721010CLA332 1TB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10 Home  64Bit | Firefox (uBlock) | Bitdefender

SYSTEM|PRZEGLĄDARKA|BEZPIECZEŃSTWO
Odpowiedz
#5
Na początku oszacowałem tak "jak będzie nieco powyżej 1000 punktów, to będzie ekstra". Ale jak zobaczyłem jak się tnie grafika, to już tylko czekałem na rezultat - przeszacowałem możliwości swojego laptopa ponad dwukrotnie Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czas na kupno laptopa? Niee....
Moja jedyna duma to SSD Plextora. Reszta jak z poprzedniej epoki. Core2Duo 2.26Ghz (x2), 4 GB RAM, GMA45 - czyli Thinkpad T400 Smile

Przynajmniej nie korzystam z plastikowych Acerów i innych dennych komputerków dla Ani, 17-letniej blondynki dla której liczą się samojebki na fejsie. Z ajfonem* w roli głównej.
Odpowiedz
#6
No tak, bo plastiki Lenovo są nazywane magnezem, dobra, dobra :-D

A tak na serio.. Ostatnio miałem w łapach T430 i T530i. Nie zmienilbym mojego aluminium na plastik, ale klawiatura to arcydzieło.

Wysłano z telefonu
Odpowiedz
#7
@Eugeniusz

nie przejmuj się są lepsze zobacz tutaj: Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#8
HP Probook 450 G1
Intel Core i3-4000M, 1x 4 GB RAM 1600 MHz 11-11-11-28, OCZ Vertex 4 128 GB, Intel HD Graphics 4600, AMD Radeon 8750M 1 GB SDRAM 128 bit
[attachment=0]<!-- ia0 -->performance.png<!-- ia0 -->[/attachment]

PS. Ten test jest mało wiarygodny. Porównajcie wyniki moje, lukasamd-a (jak to się odmienia?!) i Jacentego.
Gdybym włożył do lapka 2x 4 GB RAM (dual channel) 1600 MHZ z timingami 9, to miałbym co najmniej ten sam wynik co lukasamd z czterordzeniowym i7!!


Załączone pliki Miniatury
   
...
Odpowiedz
#9
Ma sens. Masz dużo lepszą grafikę, a ten wynik ostateczny to całościowe podsumowanie. Jak chcesz samego proca porównać to trzeba zerknąć na jego wyniki :-)

Wysłano z telefonu
Odpowiedz
#10
@preter

test jest ok, masz jak widzę SSD co już dobrze podnosi wynik do tego Intel 4600 gdzie ja mam tylko Intel 4000 i to tez jest duza różnica. Smile

Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#11
A można zasiać ferment i zapytać, czemu ten benchmark a nie inny? Np. 3Dmark?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#12
@M´cin

frementu nie siej ale zapytać możesz Smile


Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#13
Wynik trochę zaniżony, przy benchmarku z samolotami uświadomiłem sobie że mam wymuszony VSync i latały sobie w 60kl/s, później może zrobię drugi Craze Laptop to Acer V3-571g z i5 3230m, Geforce 730m 1000/2000 mhz, 8gb ram, SSD Crucial MX100 256gb.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#14
Witam,

po wymianie dysku HDD na SSD zrobiłem ponowny test z takim wynikiem gdzie jak widać wynik końcowy podskoczył o 615,1 punktów. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Specyfikacja nowego dysku Scandisk Ultra II SSD 240 GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości