Jaki zestaw proponujecie
#1
Mam pytanko do Was.

Od wczoraj mam nowego laptopa i nie wiem co zainstalować na nim. Posiadam legalnego NOD32. Moja propozycja jest taka:

- NOD32 + COMODO lub
- Avira Free + COMODO

Jakie są wasze sugestie i co byście wybrali. Tylko jedno: żadnych innych AV i firewalli Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem NOD+Comodo
Odpowiedz
#3
Niezależnie od tego który zestaw wybierzesz będziesz zadowolony Smile
Odpowiedz
#4
No właśnie i tu jest pies pogrzebany. Bo na jednym kompie miałem Avirę i NOD32 i jeden program po drugim zawsze coś wykrywał. Dlatego stąd mój dylemat z tym laptopem - który z programów wybrać. Testować to już testowałemPablosss Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#5
Bierz NODA ma mniej fałszywek a po skonfigurowaniu nie gorszy niż Avira.
Odpowiedz
#6
Zawsze jeden po drugim coś wykryje Wink
Odpowiedz
#7
No to biorę NOD32 + COMODO na laptopa.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#8
Dla mnie NOD jest bezkonkurencyjny .
Odpowiedz
#9
VenomX napisał(a):Dla mnie NOD jest bezkonkurencyjny .


Byłby bezkonkurencyjny, gdyby posiadał większą wykrywalność ale niestety nie jest to jego atut. Gdybym już musiał bulić kasę to kupił bym Defensewalla i używał z leciutką i bardzo skuteczną Avirą Personal, tym bardziej, że DW kosztuje 35 zł a NOD32 140 zł.
Odpowiedz
#10
Jurek napisał(a):DW kosztuje 35 zł


Chyba masz na myśli aktualizację po roku a nie zakup Tongue Zakup kosztuje +- 140zł.
Odpowiedz
#11
Hmmmmm DW kosztuje 35 zl?

Co do tematu to jak dla mnie: Avira free + Comodo IS 3,9.

Ewentualnie Panda 2009 Pro +CIS 3,9, ale to zalezy jak mocnego
masz laptopa. Poza tym mowiles, ze tylko NOD i Avira sie liczą dla CiebieSmile
Odpowiedz
#12
Pablosss napisał(a):Chyba masz na myśli aktualizację po roku a nie zakup Tongue Zakup kosztuje +- 140zł.


Gdy skończył mi się trial, to wydawało mi się, że podana była cena 35 zł.
Na oficjalnej stronie jest jednak98.89 PLN :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Za dodatkowe 35.99 zł otrzymujemy DW na CD. Z tym mi się chyba pomyliło Smile
Odpowiedz
#13
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Dla mnie NOD jest bezkonkurencyjny .


Byłby bezkonkurencyjny, gdyby posiadał większą wykrywalność ale niestety nie jest to jego atut. Gdybym już musiał bulić kasę to kupił bym Defensewalla i używał z leciutką i bardzo skuteczną Avirą Personal, tym bardziej, że DW kosztuje 35 zł a NOD32 140 zł.


Dla mnie jest bezkonkurencyjny, w dodatku udało mi się go nabyć z licencją na 2 lata za 120 zł . Ja nie opieram się na testach w przeciwieństwie do ciebie, moje doświadczenie wiele pokazało . Wybrałem to co dla mnie najlepsze, zmienię wtedy jeśli mnie zawiedzie .
Odpowiedz
#14
Tylko i wyłącznie NOD. Ten program jest miodzio. Hehe Dawno mnie tu nie było Smile
ESET NOD32 Antivirus3.0.672.0 + Online Armor + Spybot - Search & Destroy + Malwarebytes' - AntiMalware
Odpowiedz
#15
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):DW kosztuje 35 zł


Chyba masz na myśli aktualizację po roku a nie zakup Tongue Zakup kosztuje +- 140zł.


Sprostowanie, pierwszy zakup licencji na DW kosztuje: 98.89 PLN (29.95 USD) wg

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(przy placeniu via PayPal)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#16
Zbyszek: jeśli posiadasz już legalnego NODa, to korzystaj z niego.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
Najdłużej używałem Noda i Avirę a więc bardzo dobrze wiem, że pomimo iż są bardzo dobrymi antywirusami, daleko im do doskonałości. Wprowadzenie przez Avirę technologii proaktywnej jeszcze bardziej zwiększy jej skuteczność ale podobnie jak Creer coraz bardziej jestem jednak zdegustowany tym sposobem ochrony.

Tradycyjne hipsy jak Host Protection czy Defense+ są w dużym stopniu uzależnione od właściwej decyzji użytkownika a na najwyższym poziomie ochrony, katują komunikatami. Poza tym przy braku wirtualizacji nie stanowią zbyt solidnej ochrony.

Coraz bardziej skłaniam się w kierunku rozwiązań typu DefenseWall i GeSWall a lekki antywirus jako uzupełnienie.
Odpowiedz
#18
Jurek napisał(a):Coraz bardziej skłaniam się w kierunku rozwiązań typu DefenseWall i GeSWall


Te programy nie są dedykowane dla osoby która nie ma pojęcia o systemie. Zwykły użytkownik nie będzie wiedział jak ma zareagować gdy DW wyświetli jakiś komunikat. Odnosząc to do antywirusa jest zupełnie inaczej. Gdy AV wyświetli komunikat o znalezieniu wirusa jestem przekonany że zdecydowana większość osób klika na usuń / blokuj itp. Komunikaty pochodzące z DW tak zrozumiałe już nie są niestety.
Odpowiedz
#19
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Coraz bardziej skłaniam się w kierunku rozwiązań typu DefenseWall i GeSWall


Te programy nie są dedykowane dla osoby która nie ma pojęcia o systemie. Zwykły użytkownik nie będzie wiedział jak ma zareagować gdy DW wyświetli jakiś komunikat. Odnosząc to do antywirusa jest zupełnie inaczej. Gdy AV wyświetli komunikat o znalezieniu wirusa jestem przekonany że zdecydowana większość osób klika na usuń / blokuj itp. Komunikaty pochodzące z DW tak zrozumiałe już nie są niestety.


Kolejne sprostowanie - Pablos wez pod uwage fakt ze w momencie gdy DW wyswietla komunikat np o tresci: "Plik XXX probuje uzyskac dostep do zabezpieczonego pliku C:\Windows\system32\" - nie jest to pytanie. Tzn. DW automatycznie zablokowal dostep do tego pliku, Tobie natomiast tylko wyswietla komunikat ze cos jest nie tak z uruchamianym plikiem. Masz do wyboru w okienku pop-up DW button OK lub Zakoncz, klikniecie na OK spowoduje zamkniecie okienka popup, nie zezwoli natomiast na dostep do zabezpieczonego pliku. Klikniecie na Zakoncz - bezwarunkowo zamyka dany program ktory probuje wykonac okreslona czynnosc.

W przypadku keyloggerow, DW informuje poprzez czytelne okno ze program XXX sczytuje uderzenia klawiszy, nawet malo zaawansowy uzytkownik chyba bedzie wiedzial o co chodzi.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#20
Cytat: DW informuje poprzez czytelne okno ze program XXX sczytuje uderzenia klawiszy

W moim przypadku DW informował o Skypie. Skype informuje drugiego rozmówcę czy aktualnie piszesz czy i ma on czekać na twoją odpowiedź, czy skończyłeś z nim gadkę (symbol pisaka z postępującymi kropeczkami w prawym górnym rogu).
Co do ceny - 35 pln płacisz za przedłużenie, jeśli masz kod startowy. Dla użytkownika wersji trial jest to mylące bo po opcji kup uruchamia się okno z ceną 35 zł, a to cena za license extension.
Co do DW - u mnie są z nim pewne problemy. Zwalnia mi wczytywanie stron (Firefox/XP prof), ale co gorsze, zawiesza totalnie kompa jeśli zostawię go na dłużej (np. pójdę na obiad). Jak tak dalej będzie nie będę jadł.
Nie umiem zdiagnozować problemu, bo po resecie (tylko to można zrobić) logi DW są czyste.

A co do wyboru: byłbym za Avira Free + COMODO
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości