Webroot SecureAnywhere ID Shield software FREE
#1
Witam,

dzisiaj podczas przeglądania jednego z niemieckich forów wpadłem na bardzo ciekawy program mianowicie na Webroot SecureAnywhere ID Shield software FREE. Jest to darmowa wersja znanego programu antywirusowego firmy Webroot. Program jest polecany przez amerykańskie banki do ochrony prywatności podczas wykonywania transakcji bankowych. Program zawiera bardzo obszerny zakres ustawień i możemy indywidualnie dostosować go do naszych potrzeb. Webroot SecureAnywhere ID Shield software FREE działa cały czas w tle sprawdzając wszystkie procesy. Jest ochrona przed phishingiem, malware,spyware,wirusami,anty-keylogger oraz malicious software. Możemy dodać dana aplikacje do modułu rozszerzonej ochrony, w moim przypadku dodałem Waterfox i eMail Client, gdzie nie zauważyłem żadnego wpływu na prace tych programów. Wydaje mi się ze program Webroot SecureAnywhere ID Shield software FREE jest doskonałym dodatkiem do ochrony przeglądarki oraz naszych danych jak i bankowości. Program aktualizuje się automatycznie, istnieje możliwość przeskanowania całego komputera jak i poszczególnych plików oraz folderów.
Jedynym minusem jest to ze nie ma możliwości usunięcia automatycznie znalezionych szkodników, taka opcja jest tylko w wersji płatnej.
Celem programu jest blokowanie wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw wiec można to jakoś przełknąć, można jednak ręcznie usunąć dany plik uznany za szkodliwy.
Moim zdaniem bardzo dobre rozszerzenie ochrony do zainstalowanego antywirusa jak i możliwość użycia jako skanera na zadanie oraz przede wszystkim do ochrony danych i przeglądarki.

Kilka screenów niestety w języku niemieckim gdyż nie znalazłem opcji zmiany na inny ale taka mozliowscistnieje podczas instalacji tego programu jak czas pozwoli przeinstaluje w angielskim i zmienię te screeny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



EDIT Dodalem screeny w jezyku angielskim, program posiada Safe Start SandBox gdzie mozemy uruchamiac nieznane lub podejrzane pliki itp.




Program można pobrać z strony jednego z amerykańskich banków:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Za błędy z góry przepraszam i zachęcam do przetestowania

EDIT: wyleciał Bitdefender TrafficLight z przeglądarki i teraz jest właśnie Webroot SecureAnywhere ID Shield jako ochrona. Razem z EAM i SpyShelter Firewall działa wszystko płynnie i spokojnie.

Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#2
To mi pachnie na powtórne narodziny Prevx SOL, bo to tylko skaner, detekcja i ochrona podczas sesji internetowych...ale z kolei ilość opcji i możliwości konfiguracyjnych wskazywać by mogła na Prevx 3, który był samodzielnym AV. Jakby nie było 4 lata temu (też w listopadzie) Webroot przejął Prevx i chyba nieco słuch po nim zaginął, choć chyba właśnie wtedy pojawił sie WSA...ale pamięć może mnie mylić. jakby nie było warto wypróbować...jako ochrona podczas najbardziej newralgicznych operacji (łażenie po sieci i przeróżne operacje logowania) może się dobrze sprawdzić Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Witam,

pomimo tego ze nie ma możliwości usunięcia znalezionych po skanowaniu szkodników, program ma naprawdę duza mozliowosc konfiguracji i jeżeli się sprawdzi może być naprawdę dobrym rozwiązaniem do ochrony nie tylko w sieci ale i ogólnie komputera jako ze jest również ochrona nośników USB. Mam na myśli blokowanie przed zarażeniem jakimś wirusem itp. Poczekamy zobaczymy jak to mówią, jak na razie jestem pod wrażeniem. Zapomniałem dodać ze jest tez moduł ochrony kont na Facebooku. Smile
Moze okazać się dobrym rozwiązaniem na starszy slaby sprzęt dla kogoś kto szuka lekkiej ochrony w real-time w dodatku darmowej i od czasu do czasu przeskanować EEK lub MBAM w celu usunięcia ewentualnych śmieci.
Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#4
Czyli dobrze rozumiem, że program nie ma prawa operować na plikach systemowych i prywatnych dokumentach (o ile nie są to aktualnie pobierane przez przeglądarkę obiekty), itp., bo "działa" tylko podczas sesji http i w zasadzie nawet jeśli usunie pobrany plik, to można go pobrać raz kolejny, a dodatkowym atutem jest możliwość zabezpieczenia USB?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Witam,

Webroot SecureAnywhere ID Shield działa cały czas w tle i sprawdza wszystkie uruchomione lub aktualnie przez nas uruchamiane procesy, jak również chroni nasz komputer przed przyniesionymi na np. USB szkodnikami. Program działa cały czas i nie tylko podczas pobytu w sieci, każdy proces jest sprawdzany w real-time i w razie potrzeby blokowany, program daje nam możliwość zablokowania ręcznie danego procesu. Dodatkowym atutem programu jest Safe Start SandBox gdzie ,można uruchomić nieznane lub podejrzane pliki, programy itp. Przeinstalowałem program i zmieniłem screeny na w języku angielskim. Możliwości programu są naprawdę ogromne jeżeli to się sprawdzi w działaniu to będzie to godny polecenia program zabezpieczający.


Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#6
Widzę po wynikach szukania w Google, że ten program jest rekomendowany przez wiele banków i znalazłem nawet firmowane przez nie przewodniki do tego programu pisane na bazie oficjalnego firmowanego przez Webroot...tu 2 przykłady

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu oficjalny przewodnik pod WSA IDS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program na pewno chroni podczas sesji online, ale działając w tle monitoruje to, co się uruchamia, więc właściwie to AV na bazie chmury działające w tle, ale bez możliwości usuwania/leczenia.

-------------------------------
edit:
A jak z zasobami?...pamięć...procesor? Pytam, bo to była czasem bolączka WSA.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Rozumiem, źle przeczytałem Smile zrozumiałem to zupełnie odwrotnie! Już wszystko jasne, wielkie dzięki.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
Witam

zrobię obiad małemu i podam zużycie CPU i RAM Smile

Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#9
Na pierwszy rzut oka to Webroot z 2012. Dla programu jak ten wersje free to rozwiązanie świetne a nawet złe Wink
Chodzi mi o to, że powiększając źródła danych podnąszą skuteczność a jednocześnie zmniejszają przepustowość i możliwości analizy.
Pewnie w Boulder zainwestowali w nowy sprzęt albo się im

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zepsuł.
Odpowiedz
#10
Ja wiedziałem, że tak będzie! Grin Powiedz, bo wiesz o tym sofcie chyba wszystko...warto jest to zainstalować w wersji darmowej? Gdzieś na Wildersach znalazłem wątki, że są konflikty z przeglądarkami czy Sandboxie...tak myślę, że chyba ze wszystkim, co ma cokolwiek wspólnego z piaskownicą.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
ichito napisał(a):Ja wiedziałem, że tak będzie! [...]
No bardzo Ci dziękuję, ale mnie przeceniasz. Niestety z rok temu wypadłem z tematu. Moje próby promocji Webroota w PL odbiły się od korporacyjnej ściany więc teraz, jak sądzę, wiesz więcej ode mnie.
Odpowiedz
#12
Jak z apetytem na pamięć i CPU?
Odpowiedz
#13
Szkoda, że tak się jakoś nie powiodło...ale to otwarcie na kolejny etap...będzie OK Smile A Twoja wiedza o tym sofcie naprawdę jest unikalna.
Zainstalowałem...jest naprawdę lekko, co widać na screenie poniżej (wszystkie moje aktywne zabezpieczenia)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program poprawnie wyłapuje podejrzane strony internetowe i zaskoczył mnie taką reakcją...natomiast zdziwiony byłem, że wykrył 2 infekcje - to chyba jednak FP, a rzecz dotyczy sterowników Intel Matrix Storage Managers, pod które jak się okazuje mogą podszywać się szkodniki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
Witam

zużycie CPU i RAM praktycznie nie zauważalne, lekko szybko i jak na razie jak już napisał ichito dobrze blokuje podejrzane strony. Wygląda na to ze zostanie na dłużej a kto wie może i na stale.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#15
@Jacenty
Masz zainstalowany jakiś program Emsisoftu czy na czysto? Nie gryzą się, nie ma konfliktu?
Odpowiedz
#16
Witam,

na systemie jest kolejno:Webroot SecureAnywhere ID Shield; Emsisoft Anti Malware 9; SpyShelter Firewall; Adguard Premium i nie ma najmniejszych problemów, wszystko działa płynnie i szybko. W przeglądarce czyli u mnie to Waterfox 33.0.2 wyłączyłem i odinstalowałemBitdefender TrafficLight, tak ze nie ma w niej żadnych dodatków jest tylko Adguard Premium i właśnie Webroot SecureAnywhere ID Shield do ochrony Waterfoxa. Przeglądarka odchudzona ze tak powiem działa dużo szybciej. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.Smile


Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz
#17
To ta wersja którą za darmo można upgrejdować do pełnej wersji webroota. Maksymalnie do 8.0.4.17

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jeśli chcesz skorzystać z pełnej wersji musisz posiadać zainstalowany Webroot SecureAnywhere ID wyłączyć aktualizację programu a następnie zainstalować Webroot SecureAnywhere Antivirus w wersji 8.0.4.17 jest to ostatnia jaka umożliwia przejście z darmowego rozwiązania na w pełni funkcjonalną wersje.


Instalator Webroot SecureAnywhere Antivirus w wersji 8.0.4.17

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości