Eset czy coś darmowego?
#1
Witam.

Znajomy z pracy poprosił mnie o pomoc w wyborze między Eset Smart Security a jakimś darmowym rozwiązaniem.
Teraz testuje miesięczną wersję KIS 2015 ale wydaje mu się troszkę ciężka.
Czy antywirus powinien mieć zaporę sieciową?
Co moglibyście mu polecić z darmowych rozwiązań?

Laptopa używa głownie do przeglądania sieci, kupowania i oglądania filmów.
Odpowiedz
#2
Podstawa taka, co wymaga, od danego pakietu.

Ma być lekki ? Ma być to pakiet czy sam Antywirus ?
Jeżeli wchodzą płatne rozwiązania, i coś lekkiego zastanowił bym się na jego miejscu nad Norton Security

Z darmowych, można dać Avast,Panda Cloud, Baidu czy 360IS/TS
Do tego jakiego firewall np dużo razy wspominany OA, czy Fajnie skonfigurowany Comodo, czy Privatefirewall.
Zaznaczę ze Comodo można zainstalować jako cały pakiet z Antywirusem.
Do tego dodatki do przeglądarki, i mamy fajny zestaw.

Ja jeszcze odeśle, do podwieszonego tematu, który napisał @nikita.
Odpowiedz
#3
z bezpłatnych to Baidu lub 360 Total security , z płatnych Emisisoft

Jeżeli pakiet ma być bezpłatny to Baidu i zapora OA lub zapora od Comodo.
Odpowiedz
#4
Jeżeli masz coś wydajnościowo podobnego do mojego PC (Procesor Intel G1820 + SSD) to polecam dość lekki zestaw w postaci 360TS + Comodo Firewall (potrzebna konfiguracja) + KeyScrambler + EMET 5.1 (potrzebna mała konfiguracja, aby uruchomić Adobe Reader, IE i programy które będą powodowały problemy). Przeglądarka np Google Chrome, lub Chromium Secure od Comodo. Ja korzystam z Google Chrome z dodatkami Adblock, Ghostery i bitdefender light traffic.
Odpowiedz
#5
Pomyśl nad rozwiązaniem bez AV. Ja bym zaproponował MCShield dla ochrony dysków, Malwarebytes Anti-Exploit Free do ochrony javy i przeglądarki przed exploitami, Spyshelter Free do ochrony przed loggerami oraz jakiś dodatek do bezpiecznego przeglądania internetu i zarazem blokowania reklam np. Adguard. Do skanowania na żądanie Malwarebytes Anti-Malware Free.
Get free demos for

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

best of luck.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości