Jak wyłączyć/usunąć mcaffe endpoint internet security?
#1
Cześć w innym laptopie mam Windows 8.1 i nie mogę odinstalować mcaffe endpoint internet security. Jak tego dokonać?
Odpowiedz
#2
McAfee ma swoje narzędzie do deinstalacji - McAfee Software Removal (znane tez jako McAfee Consumer Product Removal Tool)...najnowszą wersję masz np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Uruchamia sie plik o nazwie MCPR.exe i postępuje z godnie z dalszymi poleceniami
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Edit: Hmm w trybie awaryjnym odinstalowywanie nie kompletne.
Odpowiedz
#4
pobierz Autoruns i Regseeker...to programy portable bez instalacji, ale musisz je rozpakować...tego co pamiętam obydwa uruchomią się w trybie awaryjnym systemu. Spróbowałbym tak:
- zrestartuj komputer i wejdź w tryb awaryjny
- wciśnij alt+ctrl+delete sprawdź w procesach, czy co z MaCAfee wciąż działa, sprawdź też zakładkę usług...jeśli cos jest, to wyłącz
- uruchom Autoruns, wciśnij lupę (lub ctrl+F) i poszukaj po nazwie czy coś jeszcze się ładuje...biblioteki, sterowniki, itp...postaraj się żeby wszędzie było pusto
- wyszukaj po nazwie pliki i foldery...zrobisz to wpisując nazwę w oknie "mój komputer" w polu szukania u góry po prawej stronie...usuń, to co na pewno wiesz, że możesz
- kolejny restart i zobacz na normalnym systemie, czy wciąż coś działa
- jeśli wciąż tak, to znów wejdź z tryb awaryjny i uruchom Regseeker wpisując szukana nazwę
- usuń to, co na pewno jest z usuwanego programu
- program sam zrobi kopie rejestru i zapisze ją
Nie wiem, czy to na 100% pomoże, ale tu czasem trzeba improwizować.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Witam,

z McAfee to jest tak ze jeżeli się nie odinstalował to musisz ten program jeszcze raz zainstalować i użyć narzędzia które Ci polecił ichito, nie z pozycji dodaj/usuń, tylko tym usuniesz ten program. McAfee jest bardzo często na nowo kupionym sprzęcie i od czasu do czasu mam ten sam problem.

Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości