Zestaw komputerowy
#1
Proszę o ocenę komputera za około 1100 zł. Komputer głównie do internetu, czasami filmy i mało wymagające gry. Nie potrzebuję dedykowanej karty graficznej, nie planuję overclockingu ani wymiany części.

Procesor Intel Pentium G3258
Płyta główna MSI H81M-E33
Pamięć RAM 4GB GoodRam Play 1600 MHz CL9
Dysk twardy WD Blue 1TB
Zasilacz Corsair VS 350W
Napęd LG GH24NSB0
Obudowa Zalman ZM-T1 Plus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Bratu składałem ostatnio kompa i jedno mogę odradzić to ten napęd. Nie wiem czy trafiłem felerną sztukę, brat nie chce się bawić, ale ja przy tym wytrzymać nie mogę - terkocze, trzeszczy jak włoży się płytę, dźwięk wydaje nawet jak nie odczytuje się płyty! Polecam po złożenie sprawdzić ten napęd i jak coś to zgłaszać. Ciężko coś polecić innego bo obecnie to większość tych napędów tłuczona po taniości.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Z mojego doświadczenia wiem, że przypadłość trzeszczenia i wycia dotyczy większości napędów LG. Ze swej strony polecam Samsungi - są cichutkie.
...
Odpowiedz
#4
Dzięki za opinie. Chyba wybiorę napęd Samsung SH-224DB/BEBE.
Odpowiedz
#5
@czajnik

mam pytanie, czy rozważałeś zakup komputera za granica czy tylko w Polsce?

np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


podałem tylko parę przykładów, wszystkie są w twoim budżecie czyli do 1100 zł razem z systemem Windows 8.1 x64.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz
#6
Nie chcę kupować za granicą. Raczej kupię w Morele.net.
Odpowiedz
#7
Co do zakupu kompa to lepiej pytaj na pclab lub purepc.

Jak chodzi o sklepy to polecam morele albo agito. W agito zostawiłem już 14k i jestem zadowolony z ich sklepu.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
Ja odradzam zasilacz - tanie Corsairy potrafią nieźle hałasować (kiepskie wentylatory).
Na taki komp bez dodatkowego GPU polecam BeQuiet L8 300 W - baaardzo cichy (sam miałem 350 W), a mocy starczy, taki komp pociągnie w max. stresie mniej niż 100 W.
Odpowiedz
#9
Z mojej strony taka propozycja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I tak: sam posiadam Celerona tyle, że nieco słabszego o 100MHz (w rzeczywistości nie robi to większej różnicy).
Oczywiście celeron jest słabszy od zaproponowanego przez Ciebie Pentiuma, ale przy takich wymaganiach jak Internet, filmy to celeron wystarczy.
Corsair VS to śmieć... może nie spali PC, ale to najniższa półka jaka jest... nie polecam tego zasilacza nikomu, kupiłem go do PC siostry i równie szybko go sprzedałem. W międzyczasie pożyczyłem go koledze na kilka dni i to co pokazywał miernik było nie do przyjęcia. XFX to kilka półek wyżej. Mimo tego, że to już stary model jest to bardzo dobry zasilacz. U mnie pracuje identyczny już bodajże czwarty rok. XFX zapewni stałe napięcia, jest dość cichy i bezpieczny dla sprzętu. Umnie przez tydzień pracował z G1820 + Radeon R9 280X.
Ogólnie poleciłbym dozbierać trochę pieniędzy do dysku SSD, a wówczas lepszym wyborem będzie nie WD Blue a WD RED ze względu na to, że jest bardzo cichy.
Odnośnie napędu zmieniłem go na najtańszy od Samsunga, zastanów się czy jest Ci w ogóle potrzebny. Ja mam, ale bardzo rzadko korzystam z napędu LG i to fakt, że do cichych nie należy Wink

Jeszcze wartym uwagi zasilaczem jest ten Fortron:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fortron to sprawność GOLD a XFX Bronze. XFX ma dość długie kable, 5 lat gwarancji, Fortron ma ubogie kable i 2 lata gwarancji, moim zdaniem lepszy jest XFX, ale sam zdecyduj..
Odpowiedz
#10
czajnik napisał(a):Proszę o ocenę komputera za około 1100 zł. Komputer głównie do internetu, czasami filmy i mało wymagające gry. Nie potrzebuję dedykowanej karty graficznej, nie planuję overclockingu ani wymiany części.

Procesor Intel Pentium G3258
Płyta główna MSI H81M-E33
Pamięć RAM 4GB GoodRam Play 1600 MHz CL9
Dysk twardy WD Blue 1TB
Zasilacz Corsair VS 350W
Napęd LG GH24NSB0
Obudowa Zalman ZM-T1 Plus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaproponuje coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości