Jak zachowuje się system bez sterownika do karty graficznej?
#1
Witam otóż chcę zainstalować sobie Win7 64 bit i tylko sterownika do karty graficznej mi brakuje (go 6100 nvidia)
Jak zachowuje się na dłuższą metę system który nie ma zainstalowanego sterownika do karty graficznej. Da się jakoś pracować?
Proszę o jak najwięcej szczegółów

#2
Szczegóły? Proszę.

Sterownik standardowy trybu VGA:
- alokuje minimalną ilość pamięci RAM karty (myślę że 2 MB to maks), przez co maksymalna rozdzielczość ekranu to 800x600px
- nie działa przyspieszenie sprzętowe
- procesor komputera odpowiada za rysowanie elementów graficznych

W skrócie, przy kompletnie podstawowym sterowniku VGA, nie da się normalnie pracować.
#3
Przy każdej akcji dosłownie widać, jak komputer rysuje poszczególne elementy na pulpicie Tongue Wystarczy, żeby zainstalować sterownik jak trzeba i tylko do tego.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
#4
Nie przesadzacie? Tak na windows 7 jak i 8.1 bez sterowników do grafy mogłem ustawić np. 1920 x 1200 px i działało to względnie normalnie, tyle, że bez aero. A sterowniki do karty znajdziesz na stronie nvidii zapewne.
#5
lukasamd napisał(a):Nie przesadzacie? Tak na windows 7 jak i 8.1 bez sterowników do grafy mogłem ustawić np. 1920 x 1200 px i działało to względnie normalnie, tyle, że bez aero. A sterowniki do karty znajdziesz na stronie nvidii zapewne.
Dokładnie tak jest, chyba że posiadasz jakąś egzotyczną kartę. Sterowniki w systemie te do Nvidia jakoś zawsze nie sprawiały mi problemu.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#6
buri napisał(a):
lukasamd napisał(a):Nie przesadzacie? Tak na windows 7 jak i 8.1 bez sterowników do grafy mogłem ustawić np. 1920 x 1200 px i działało to względnie normalnie, tyle, że bez aero. A sterowniki do karty znajdziesz na stronie nvidii zapewne.
Dokładnie tak jest, chyba że posiadasz jakąś egzotyczną kartę. Sterowniki w systemie te do Nvidia jakoś zawsze nie sprawiały mi problemu.

Macie racje panowie.
Powiem tak systemowe sterowniki daja sobie rade i z Nividia jak i z AMD.
Może jest to trochę bardziej kanciate, ale da sie spokojnie pracować, na pewno w W7 czy W8.1.
Tak jak lukas powiedział nie ma areo, ale da się działać, i po chwili idzie się przyzwyczaić.
#7
Dziękuję za odpowiedzi. Maksymalną rozdzielczość bez sterownika mogłem ustawić na 1024x768 Mam Nvidie GO 6100 ale nie działają do niej sterowniki 64 bitowe te które są na stronie Nvidii

#8
64 bitowe sterowniki nie zadziałają na 32 bitowym systemie operacyjnym.
Łap te, powinny działać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sterowników do kart GeForce zawsze szukaj tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
#9
preter napisał(a):64 bitowe sterowniki nie zadziałają na 32 bitowym systemie operacyjnym.
<span>Łap te, powinny działać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

</span>
<span>Sterowników do kart GeForce zawsze szukaj tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

</span>

To wiem że nie będą działać. Ja mam 32 bitowy system,ale szukam sterów do 64 bo planuje jego instalacje. Do 32 bitowej wersji mam wszystkie sterowniki

#10
W takim razie spróbuj zainstalować starszą wersję z archiwum sterowników:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
#11
Dokładnie celuje w starsze sterowniki, ba możesz nawet zejść coś poniżej 200 serii sterowników.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#12
Same problemy z tymi sterownikami.... a jaki jest Nforce w tej karcie?? 405 420 czy 430?
Nie ma sterowników pod Nforce 405

#13
Arkovianin napisał(a):Same problemy z tymi sterownikami.... a jaki jest Nforce w tej karcie?? 405 420 czy 430?
nForce to chipset płyty głównej z tego co kojarzę. Podaj model płyty głównej lub sprawdź w Menadżer urządzeń (jeśli jest tam taka informacja) bądź za pomocą programu HWInfo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Arkovianin napisał(a):Nie ma sterowników pod Nforce 405
Jesteś pewny? Przeglądnij sobie stronę wyników Google:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
#14
Nazwa płyty głównej Asus F5000M Series Notebook

Jeszcze takie coś znalazłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


#15
Arkovianin napisał(a):Nazwa płyty głównej Asus F5000M Series Notebook
To jest nazwa serii laptopa. Masz laptopa? Podaj konkretny model tego Asusa.
...
#16
Aida mi tak napisała,że to model płyty głównej. Model laptopa to Asus F5M AP002 a te sterowniki co znalazłem, już jedne takie znalazłem i jak przeinstalowałem system na 64 bit to ten zestaw co znalazłem - komplet: wszystko w jednym pliku, nie działały.

Ze strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tej też pobierałem, nie wierzę,że nie ma sterowników działających pod 64 bit do tej karty, no dajcie spokój, skoro do badziewnej kamery 1.3 MPX są to i do VGA muszą być. To nie jest zła karta. Nawet programem Driver Pack Solution w najnowszej wersji nic nie znalazło. Mogą być sterowniki modyfikowane, takie jak Omega Drivers. Mogę nawet mieć stery ze zgodnością nawet do starego poczciwego XP tylko oby działały i były w wersji 64 bitowej.

#17
Arkovianin napisał(a):Model laptopa to Asus F5M AP002 a te sterowniki co znalazłem, już jedne takie znalazłem i jak przeinstalowałem system na 64 bit to ten zestaw co znalazłem - komplet: wszystko w jednym pliku, nie działały.
Na stronie Asusa widnieją sterowniki tylko 32 bitowe tylko do Windowsa XP i Visty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli 64 bitowe nie działają, to trudno. Ciesz się, że działają na 32 bitowym Windows 7.

Poza tym, moim zdaniem ten laptop jest za słaby na 64 bitowy system.

Tak na przyszłość - na początku warto zaznaczyć czy korzystasz z laptopa czy komputera stacjonarnego, gdyż najpierw należy instalować sterowniki producenta laptopa. Później ewentualnie można eksperymentować ze sterownikami ze strony producenta karty graficznej i chipsetu.
...
#18
Ale co będzie jak Microsoft przestanie wydawać wersję 32 bitowe systemów? Laptop wyposażony jest w procesor 2x 1.9 ghz Amd thurion X2 dual processor ma 2 gb ramu i przez pewien czas na 64 bitach byłem i wszystko było pięknie zużycie pamięci ram było w granicach 50 60 % w tle był tylko antywirus no i oczywiście przeglądarka i chodził jak marzenie. Tylko ta cholerna grafika Sad Wiem,że na stronie Asusa do tego modelu są tylko 32 bity, ale to głupota mieć64 bitowy procesor i nie móc cieszyćsię systemem 64 bit. Sterowniki systemowe od Microsoftu w wersji 64 bit także nie istnieją. Debile dobierali specyfikacje tego laptopa? Głupota totalna mieć procesor 64 bit i nie móc zainstalować na nim grafiki 64 bitowej.

#19
Arkovianin napisał(a):Ale co będzie jak Microsoft przestanie wydawać wersję 32 bitowe systemów?
Pozostanie Tobie tylko pogodzić się z tym faktem i pozostać przy starszej wersji systemu bądź zainwestować w nowy sprzęt Smile

Arkovianin napisał(a):Laptop wyposażony jest w procesor 2x 1.9 ghz Amd thurion X2 dual processor ma 2 gb ramu i przez pewien czas na 64 bitach byłem i wszystko było pięknie zużycie pamięci ram było w granicach 50 60 % w tle był tylko antywirus no i oczywiście przeglądarka i chodził jak marzenie. Tylko ta cholerna grafika Sad
Rozumiem, że na 64 bitowym systemie tylko z kartą graficzną był problem. A 32 bitowe sterowniki nie działały?

Arkovianin napisał(a):Wiem, że na stronie Asusa do tego modelu są tylko 32 bity, ale to głupota mieć 64 bitowy procesor i nie móc cieszyć się systemem 64 bitowym
Ale 32 bitowy system łatwiej zabezpieczyć Wink
...
#20
Żadne sterowniki ze strony Nvidii nie pasują ? Z tego co widzę do GeForce 6100 nForce 405 pod viste 64 bit jest kilkadziesiąt wersji do wyboru. Ostatnia wersja GeForce 307.83 z lutego 2013.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości