Pytanie odnośnie internetu
#1
Witajcie, jestem uczestnikiem programu Unijnego "Nie wykluczeniu cyfrowemu" w powiecie włodawskim. Aktualnie mam internet 512 KB/s
Strony wczytują się znośnie, ogólnie jednak jest to bardzo wolny net. Jednak te 512 KB/s mam dzięki uprzejmości mojego operatora.Normalnie powinienem mieć 144 i teraz moje pytanie. Jak na takim łączu wczytują się strony i jak się ściąga plik? Z jaką prędkością maksymalną?

Odpowiedz
#2
Arkovianin napisał(a):Z jaką prędkością maksymalną?
Prędkość określona zapisami w umowie jest gwarantowana do pierwszego węzła sieci informatycznej. Jeśli masz internet 512KB/s , to takie masz ściąganie (download) Smile i nic innego z tym nie zrobisz.

Masz tak, rozmiar pliku/strony podziel sobie przez poziom transferu (pamiętaj o ujednoliceniu jednostek!) i masz czas potrzebny do pobrania danego pliku czy załadowania strony, w sekundach.
Odpowiedz
#3
Ja wiem jakie mam ściąganie. Ja pytam z jaką prędkością się ściągają pliki przy 144KB/s mając 512 średnio leci 60 KB/s np 100 MB ściąga się w 30 minut

Odpowiedz
#4
Przepraszam, mówię o czymś nazbyt oczywistym dla Ciebie, ale czy nie pomyliłeś KB z Kb, czyli kilobajtów z kilobitami? 512 Kb to w grubym przybliżeniu około 60 KB Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#5
Przy szybkości 144 Kb/s 100 megowy plik pobierał by się około 1 godziny 49 minut.
Odpowiedz
#6
No to,masakrycznie wolno, jeśli mi obetną prędkość to zrezygnuje z takiego gównianego internetu. Jak jest z wczytywaniem stron. Ile np trwa w przybliżeniu wczytanie stron

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?

Odpowiedz
#7
Bez reklam WP zajmuje około 5 mega czyli będzie się ładować około 5 minut 27 sekund, ale ty chyba coś nie tak zrozumiałeś bo nawet jeśli jest to darmowy internet to i tak nie mogą oferować aż tak niskiej szybkości.
Odpowiedz
#8
Nie masz w okolicy jakieś lokalnego dostawcy internetu? Znam sytuację gdzie za użyczenie miejsca na dachu na nadajnik taki ISP za darmo dawał dostęp do sieci i to z całkiem przyzwoitą szybkością Wink
Odpowiedz
#9
Waves napisał(a):Nie masz w okolicy jakieś lokalnego dostawcy internetu? Znam sytuację gdzie za użyczenie miejsca na dachu na nadajnik taki ISP za darmo dawał dostęp do sieci i to z całkiem przyzwoitą szybkością Wink
Dokładnie. U mnie na wsi zostało to rozwiązane w taki sposób, a prędkości oferowane przez dostawcę są bardzo dobre i wynoszą od 3 do 15 Mb w cenach od 40 do 80 zł.
...
Odpowiedz
#10
Ja mam aktualnie radiowy, z deklarowaną prędkością 512 Kb/s... na 25 osób Tongue
U mnie niektórzy korzystali z tego rozwiązania:
aero2.pl/bdi.html
i byli zadowoleni. Nie wiem niestety, czy u Ciebie będzie to banglać, bo (salwy śmiechu) mam za wolny net i nie mogę wczytać ich strony Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#11
Areo jest w sumie bardziej dla osób z smartfonami. Jeśli dobrze się orientuję to trzeba co jakiś czas wpisywać captche, żeby mieć dostęp do internetu Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości