Jaki Router do neostardy
#1
Witam szukam jakiegoś routera do neostrady.............

komputer (laptop)dotychczas jechał na kabelku ale czas na zmiany.
Poradzcie cos.........

Wymagania :
prosty i łatwy w obsłudze(obsługwać kompa będą ojciec i dziadek więc ma działać bezproblemowo)
bez zbędnych dupereli
najlepiej tani
i oczywiście aby działał
może być podłączany do modemu


jakieś propozycje

jakby ktoś się nudził i poszukał to proszę o lineczki


P.S

Ja korzystamz IPLUSA więc nei za bardzo kumam z czym to się je.
Odpowiedz
#2
Musimy znaleźć ruter z ADSL przede wszystkim. Jaką firmę preferujesz? Można mieć dobre rutery Linksysa (Cisco) czy D-Linka (sam korzystam). Nie polecam tanich typu Edimax, Pentagram (trochę lepszy od Edimaxa). Niezłe są produkty ASUSa - dużo bajerów, ale droogie.

Dla Neo będą droższe, np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Ja używałem routera Creative, który kosztował 60 zł z przesyłką. Teraz mam zwykły modem DSL ZTE na kościach Conexanta, który dostałem kilka lat temu z Tepsy.
Odpowiedz
#4
A taki TopCom :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

co sądzicie ?? Dostałem go od ERY wraz z netem ERA DOMOWA na WI-Fi Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#5
Myslę nad tymi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co o nich sądzicie

te taniochy poniżej 100 sprawdzą się?
Odpowiedz
#6
Routera bezprzewodowy poniżej 100 zł to tandeta. Chyba, że ktoś lubi mieć często zrywane połączenia Smile
Odpowiedz
#7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja mam taki. Wg czytelnikow "Benchmark.pl" produkt roku 2009. Jednak do neostrady on nie pasuje. Z reszta mimo, ze jest bezprzewodowy mam przez kabel dla wiekszego bezpieczenstwa.

Wczesniej mialem D-linka 604, ktorego zakupilem za 106 zl bardzo dawno temu i polaczenie zrywal tak raz na tydzien-dwa. Potem sie popsulTongue

Tego 1 D-Linka 524 ma chyba moj kumpel, ale nie jestem pewien. Zapytam sie go i dam znac.
Odpowiedz
#8
A co powiecie o tym moim ? Od ERY był za 1zł Grin Połączeń nie zrywa, włamów nie ma Smile Mam nawet zbanowane kompy mojego brata ciotecznego, bo mnie wkurzył Wink Mi wystarcza... mogę zarządzać całą siecią Craze Jednego zbanuje innemu dam dostęp. Ja myślę, że tobie taki powinien wystarczyć... Co najważniejsze neo będzie działała, bo ERA działa jak NEOstrada na łączy TP Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#9
Ja mam ruter D-Link DIR-100 za 89 zł ale bez modemu ADSL, więc jest tańszy. Podstawowe funkcje.
Odpowiedz
#10
modem niejest mi potzrebny,chciałbym zwyczajny router bez bajerów
do neostrady,podłączam router do modemu i śmigać ma..........
bez zawiłej konfiguracji i td

ma być prosty




Jeszcze pyatnko router z modemem jakbym kupił to wtedy wywalam modem od neo tak?
i bezposrednio się do gnaizdka tel podłączam?



kupię sam router bo raczej tańsze są/
Odpowiedz
#11
linksys wag 200 anex A:shy:
Odpowiedz
#12
Musisz mieć ruter z modemem ADSL (z wtyczką RJ-11).
Odpowiedz
#13
A ten może być?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jest z modemem
Odpowiedz
#14
Może być...

Aby używać rutera bez modemu, musiałbyś mieć przejściówkę Rj-11- Rj-45 a taka nie istnieje.
Odpowiedz
#15
ja używam routera bez modemu wpięty do karty sieciowej na płycie głównej [ integra]ETHERNET modemu niemam.

gdzie sie podział mój post wczesniejszy?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości