AdwCleaner false positive?
#1
System nie był zainfekowany, objawów brak, skanowałem go wczoraj różnymi skanerami (HitmanPro, Comodo, Malwarebytes, Emsisoft, Windows Defender i TDSSKiller - jednym słowem comiesięczna konserwacja systemu) tak więc nie będę umieszczać tutaj logów z OTL czy FRST. Z racji braku odpowiedniego tematu chciałbym tylko dowiedzieć się, jak zinterpretować ten skan z AdwCleanera i czy usunąć ten wpis z GoogleUpdate.exe? Korzystam z Chrome, więc nie chciałbym przypadkiem pozbawić się możliwości jego aktualizacji. Z góry dzięki za pomoc.

Edit: poszperałem trochę w sieci i zauważyłem, że nie tylko ja mam ten problem. Dziwnym trafem są to przypadki z paru ostatnich dni które znalazłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Kod:
# AdwCleaner v4.101 - Log utworzony 10/11/2014 o 16:07:03
# Aktualizacja 09/11/2014 przez Xplode
# Database : 2014-11-07.1 [Live]
# System operacyjny : Windows 8.1(64 bits)
# Użytkownik : Damian - ACER
# Ścieżka : C:\Users\Damian\Downloads\AdwCleaner_4.exe
# Opcja : Szukaj

***** [ Usługi ] *****


***** [ Pliki / Foldery ] *****


***** [ Zadania ] *****


***** [ Skróty ] *****


***** [ Rejestr ] *****

Klucz Znaleziono : HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\GoogleUpdate.exe

***** [ Przeglądarki internetowe ] *****

-\\ Internet Explorer v11.0.9600.17344


-\\ Mozilla Firefox v


-\\ Google Chrome v38.0.2125.111


*************************

AdwCleaner[R0].txt - [734 octets] - [10/11/2014 16:07:03]

########## EOF - C:\AdwCleaner\AdwCleaner[R0].txt - [793 octets] ##########
Odpowiedz
#2
Tak wpis jest prawidłowy,chociaż myślę że jakby go nawet usunąć to google update będzie działało prawidłowo,bo właściwie nie ma zbytnio związku z samym aktualizatorem.
Odpowiedz
#3
Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#4
Będę to korygował fixem przy następnych działaniach programu. Zobaczymy co autor na ten temat powie Smile

Ale przetestowałem to i nic specjalnego się nie wydarzyłoSmile2
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości