Pakiet dla 3 różnych maszyn
#1
Na wstępie witam wszystkich Wink Prosiłbym o poradę w sprawie konfiguracji 3 komputerków które posiadam.

Na każdym komputerku używam Dragon+Ghostery+NoScript+ZenMate
Każdy jest okresowo skanowany Malwarebites i Emisoft

1
System operacyjny:
Windows 7 PRO

Zastosowanie:
Główny komputer, robię na nim wszystko, od grania, przez zakupy, po wirtualizacje

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
I7(3gen) 16GB

Obecnie zabezpieczenie
BitDefender 2014 IS
AppGuard
AdGuard - testowe na 6m ;(
Shadow Defender

Nad czym myślę
Zastanawiam się nad dodaniem jakiegoś Firewalla (np SSFW)

2
System operacyjny:
Windows 7 PRO


Zastosowanie:
Komputer żony, FB, blogi, maile, czasami allegro


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
C2D 2.6 8GB

Obecnie zabezpieczenie
BitDefender 2013 IS - dlaczego 2013? Jak instalowałem 14 i 15 to system mi się wywalał, jak na razie nie mam czasu się pobawić
Adguard

Nad czym myślę
- po pierwsze przeinstalowanie BD na 2015 (w weekend będę miał nareszcie czas Grin)
- Zakup AppGuard
- Zakup Firewalla

3 - komputer służbowy
System operacyjny:
Windows 7 HP


Zastosowanie:
Używam go w pracy, czasami muszę go podpinać do różnych dziwacznych sieci/pendraków/itp


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i3 (2gen) 8GB

Obecnie zabezpieczenie
ComodoIS
AdMuncher

Nad czym myślę
Tutaj mam straszliwy problem, jako że jest to sprzęt firmowy, a szef mówi: MCSE zainstaluj i się odczep (tylko nie wie że jest darmowy do 10stanowisk w firmie).
Dlatego potrzebuję czegoś darmowego dla FIRM (o ile oczywiście potrzebujęGrin, CIS jest skonfigurowany wg porad z tego forum)

Dzięki za wszelki porady Wink
Odpowiedz
#2
1. Po co tam firewall dodawać, masz go w pakiecie od Bitdefender, wiec nie widzę sensu dodawać kolejny.
AppGuard bym usunął, dał tam coś pokroju HitmanPro Alert z cyproguard czy Malwarebytes Anti Exploit czy EMET. Dodatki są do przeglądarki, jak trochę znasz się więcej w sumie nie za bardzo potrzeba.
I ustawił bym UAC na maxa.

2. Komputer żony, zapewne woli automat, i by sie jak najmniej jej pytało. Jeżeli zamierzasz kupić wsadził bym tam Nortona, lekki i dobry, i nie pytający się za dużo.
Do tego tak Samo Hitman Alert czy Malwarebytes Anti exploit w przeglądarce to samo co jest na samym początku wiec ok. I tak samo UAC na maxa bym dał.

3. Zaczne UAC na maxa, i jeżeli dobrze ci sie korzysta z CIS to bym przy nim został.

To takie moje sugestie, zobaczymy co ciekawego inni koledzy podpowiedzą Smile
Odpowiedz
#3
Dzięki za posta.

1.
Skleroza nie boli, sprawdziłem i masz oczywiście rację co do FW.
Co do AppGuarda - przyzwyczaiłem się do niego Wink Ale pomyślę nad HPA

2.
Zostanie BD, kupiłem lickę na 2 lata, więc nie będę zmieniał.

3.
Tu nie mam wyjścia, Tylko CIS ma Free for Commercial Use
Odpowiedz
#4
Jeżeli dobrze Ci się pracuje z BitDefenderem i masz lickę to nie ma sensu go wymieniać. A więc:

1) BitDefender IS + Adguard (może być tylko dodatek jeżeli przeglądarka obsługuje) + Shadow Defender (jak bawisz się w wirtualizację) + UAC (max)

2) BitDefender IS +Adguard (może być tylko dodatek jeżeli przeglądarka obsługuje) + UAC (max)

3) Możesz zamiast CIS spróbować FortiClient (bezpłatny pakiet endpoint protection) + Zapora Systemowa + UAC (max). MSE jest darmowy, ale może być zainstalowany maksymalnie na 10 stanowiskach.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#5
Dzięki za pomoc, zobaczę FortiClient na VM na start.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości