Sprzedam ESET Smart Security 7 12m
#1
Witam,

mam na sprzedaż nowa roczną licencję Eset Smart Security, nie rozpakowana nawet z pudełka - licencja NFR , wersja 2014.
Jest to nagroda wygrana w konkursie.
Mogę wystawić na allegro.
Polska dystrybucja, niezarejestrowany klucz do samodzielnej rejestracji na stronach ESET '' a
Możliwość fizycznego przesłania całego oryginalnie zapakowanego pudełka.

Kontakt na pw albo maila, loguje się kilka razy dziennie.
Mogę wystawić przez allegro.
Cena jaka mnie interesuje to 30 zł.

Nie jest to chińska licencja gdzie otrzymujesz screenshota z maila rejestracjnego, i nie wiadomo do kiedy bedzie ten klucz działał.
Odpowiedz
#2
Ale wiesz, że licencji NFR nie można odsprzedawać?
Odpowiedz
#3
Eugeniusz napisał(a):Ale wiesz, że licencji NFR nie można odsprzedawać?
Posiadam pełne nieograniczone prawa własności do nabytej nagrody.
nie można jej sprzedawać jak jesteś partnerem Polskiego dystrybutora poniewaz one są inaczej rabatowane niż standardowe licencje imienne.
Ponadto moja cena i tak jest znacznie niższa od ceny takiej licencji u dystrybutora.
Dodatkowo licencje tę wygrałem w konkursie Polskiego dystrybutora, więc nie podlegam zapisom ustawy o dumpingu.
Odpowiedz
#4
Wygranej licencji nie można odsprzedać - możesz tylko komuś sprezentować ( podarować ) Smile

Tak samo wygrana licencja nie podlega wymianie na inny produkt ( tego samego producenta ) ani wartość pieniężną.
Odpowiedz
#5
To, że w wielu przypadkach prawo ma gdzieś sytuacje związane ze sprzedażą licencji NFR, nie znaczy, że można takowe licencje sprzedawać. Sam miałem chyba z 10 rocznych licencji na ESET SS i podarowałem je znajomym. Jeśli chcesz się sprzeczać w temacie sprzedaży w/w licencji w świetle prawa i w świetle, w jakim widzi to Dagma, to skontaktuj się z nimi i udziel nam oficjalnych, możliwych do zweryfikowania informacji wraz z pozwoleniem na sprzedaż.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
tylko problem polega na tym że ja wiem że działam zgodnie z prawem, a wy wymagacie ode mnie na to dowodu, a sami nie podpieracie się żadnym zapisem do zweryfikowania gdziekolwiek.

NFR dotyczy wprowadzenia do obrotu, na rynek, przez partnera nigdy nie sięga dalej.
Tak samo ochrona dumpingowa w Dagmie, jak pewnie kolego nikita świetnie się orientujesz działa tylko do momentu wprowadzenia na rynek - mowa o serialach.

Nie mniej jednak oferta już nieaktualna
Odpowiedz
#7
demboch napisał(a):tylko problem polega na tym że ja wiem że działam zgodnie z prawem, a wy wymagacie ode mnie na to dowodu, a sami nie podpieracie się żadnym zapisem do zweryfikowania gdziekolwiek.
Bo dla większości z nas NFR jest przyznawana partnerom Dagmy (z aktualną umową partnerską o statusie Bussines) za darmo w ramach np. upominków okolicznościowych lub za 50% ceny przy zakupie minimum 5 licencji - na własny użytek. Takie zapiski widnieją w cennikach ESET dla partnerów handlowych i wynikają z doświadczenia.

W przypadku wygrania licencji nie możesz jej po prostu sprzedać, nawet za cenę niższą niż przedłużenie. To licencja, z której jedyne korzyści możesz mieć użytkując aplikację za darmo. Tak widzę to ja. Teraz Ty przedstaw swój punkt widzenia wraz z informacjami, które potwierdzą to, że sprzedając licencję NFR produktu ESET nie łamiesz prawa.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
skoro rozmawiamy o prawie fajnie byłoby podeprzeć się jego zapisami.
A w prawie stoi jak wół :



Cytat:ustawa o prawie autorskim
Art. 51. 1. (utracił moc).
2. (utracił moc).
3. Wprowadzenie do obrotu oryginału albo egzemplarza utworu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego wyczerpuje prawo do zezwalania na dalszy obrót takim egzemplarzem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem jego najmu lub użyczenia.

Dagma nie ma nic do tego dopóki działam jako osoba fizyczna.

Edit 1
Co do twojego zapisu o 5-ciu licencjach i wiecej na uzytek wlasny wynika to tylko z faktu ze wtedy sa to licencje imienne.
Zauwazyles ze Dagma nie sprzedaje boxów z serialami z rabatem nfr ?

Edit 2
Dodatkowo nie powołuj się na zapis o przensieniu prawa do użytku (płatnego czy nie) bo ograniczenia w tej płazczyźnie w przypadku serial''a nie istnieje, inaczej sprawa się ma po zarejestrowaniu - licencja imienna - wtedy łamane są zapisy licencji oprogramowania.
Odpowiedz
#9
Sprzedaż tej licencji jest w świetle polskiego prawa jak najbardziej legalna. Potwierdzają to zresztą przykłady zaczerpnięte z sieci:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie ukrywam, sam byłem zdziwiony... kolejny punkt dla konsumenta w polskim prawie, nie mamy wcale tak źle Smile
Punkt, na który powołuje się demoboch jest prawdziwy, proszę więc albo o argumenty, które podważają cytowaną ustawę, albo o wyrażanie się jedynie osób zainteresowanych zakupem.
Odpowiedz
#10
Witam,

ponownie mam do zaproponowania licencje ESET SS NFR 12m w tej samej cenie 30 zl. Oryginalnie zapakowana, gruby box, mozliwosc wysylki calego boxa za dodatkowa doplata
Chętnych prosze o kontakt przez pw badz mailowo.
Odpowiedz
#11
Kumpel otrzymał odpowiedź z polskiego oddziału

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Czy uprawnia ona do aktualizacji najnowszej wersji?
Odpowiedz
#13
Tak, oczywiscie uprawnia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości