Zachowanie systemu - freeze explorera przy starcie
#1
Ledwie tydzień temu zanomy widząc mojego niemal 5-letniego laptopa nie mógł wyjść ze zdziwienia, że to tak ''ładnie chodzi''

Nie jestem żadnym expertem, ale cholera pilnuję się i jestem ostrożny i korzystam ze sprawdzonych źródeł.

W sobotę wrzuciłem kolesiowi plik na jego pendrive [nie po raz pierwszy]
Od soboty obserwuję dziwactwa na moim Vaio.

Mianowicie,
zaraz po starcie sytemu [win7] nie jest możliwe korzystanie z paska zadań u dołu ekranu, meu start też nie - cały pasek nie odpowiada na kliknięcia.
Rada? ctr+al+ del - strzałkami w dół do menedżera zadań i włączenie go jakby ''odblokowuje'' explorera - dziwne, nie?

Ale to nie koniec - włączenia np kingsoft writera skutkuje tym, że jedna belka odpowiada na moje klinięcia, ale druga, poniżej już nie. Nowy plik zamyka poprzednie, nie można no nie da się pracować istny cyrk.

Malwarebytes - nic.
Ten darmowy polecany jak mu tam francuski adware cleaner nic.
shellexview - 220 obiektów i nie widzę nic dziwnego - wkleić zawartość?



Próbuję przywrócić obraz C:
error

wrzucam płytę z macrium - przywróciłem system uff

Ale... klikam na ''pokaż pulpit, menu Start - i dalej zamarznięte dopóki nie wejdę w menadżera zadać.

Co jest do jasnej-ciasnej?

Jakiekolwiek sugestie bardzo mile widziane a wdzieczność zapewniona bo w .
Odpowiedz
#2
Nie wgrywałeś jakieś skórki systemu/podmieniałeś explorera?
Odpowiedz
#3
Hej Waves,
Robiło się takie akcje, jeszcze w 2008 roku. Widziałem już różne rzeczy ale w tej sytuacji zgłupiałem całkiem.

Co robić dalej?

Oczywiście nie uśmiecha mi się przywracanie całości do ustawień z dnia zakupu - potem czeka jakieś 8-9h konfiguracji, stąd macrium, który uratował mój tyłek już z 12x.

Chce mi się drzeć ''jakim cudem?''
Odpowiedz
#4
Ten sam problem miałem ostatnio z laptopem koleżanki (preinstalowany Windows 7). Tylko start w awaryjnym pozwalał na jakiekolwiek używanie komputera. System do przywrócenia - kilka tygodni i znowu to samo. Żadnych zmian oprogramowania, żadnych konfliktów (tylko Avira Free siedziała w systemie i to na pewno nic z nią, bo przed pierwszą usterką był Avast)... Także żadnego oczywistego, jednoznacznego powodu awarii, a czuję, że to nie ostatnie przywrócenie systemu...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
A żeś mnie pocieszył nikita że hej, przecież to musi być softwarowe.
Zrobiliście powrót do systemu z dnia zakupu z płyt dołączonych do laptopa i dalej to samo?

eset online scanner zapuściłem bo już nie mam pomysłów.

odnośnie softu do bezpieczeństwa - w tej minucie jadę na TimeFreeze i tylko to.

Podejrzewałem jakieś koflikty z OA free i shadow defender - ale niby czemu skoro ostatnie 4 lata działały razem bez zarzutu.
Odpowiedz
#6
korbennn napisał(a):Zrobiliście powrót do systemu z dnia zakupu z płyt dołączonych do laptopa i dalej to samo?
Tak, przywrócone z partycji recovery i stało się to samo po jakimś czasie. Teraz po drugim przywróceniu przyglądam się sprawie, ale coś mi mówi, że to może być wina dysku Grin nie pytajcie... A komputer swoją drogą nie taki stary, nieco ponad 2 lata ma.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Juz dodaję:

CrystalDiskInfo - dobry
HDDScan - wszystko zielone

co jeszcze możemy sprawdzić?
Odpowiedz
#8
A próbowałeś czystej instalki nie recovery?
Odpowiedz
#9
nikita napisał(a):ale coś mi mówi, że to może być wina dysku
Miałem na myśli siebie; tego bym Ci nawet nie życzył. Ostatnio tachion mnie oświecił informacją, żeby po prostu zerknąć w systemowe logi i to bym zrobił na Twoim miejscu. Tyle że musi się cos wydarzyć (albo mieć przesłankę), żeby "zalogować" szczegóły, więc albo coś drobnego (co później spowoduje problem) albo już w trakcie występowania problemu (tudzież po).
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#10
heros, jak? mam 2 możliwosci: partycja Recovery i dyski wypalone w dniu zakupu [to w sumie to samo]
oraz obraz wykonany macrium.

Masz na myśli jakiś image z internetu?

Jeśli tyle lat było dobre - nadal musi być dobre, nie nie namieszałem, wirusa brak.
Laptop się ma ku końcowi?

@nikita, log w event viewerze?
Odpowiedz
#11
korbennn napisał(a):@nikita, log w event viewerze?
Tak, Dzienniki systemu Windows/Dzienniki aplikacji i usług; z prawej filtrowanie - tworzenie widoku niestandardowego i zaznaczasz błędy i krytyczne (lub wg potrzeb). Może akurat coś się tam znajdzie, co naprowadzi na dalszy trop.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#12
Lukałem tam, nie maierzyłem nic, ale ze mnie żaden znawca, oddaje się w Wasze ręce:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


/gwarantuję że plik jest czysty, więc bez obaw
Odpowiedz
#13
Jak możesz zrób logi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


FRST.txt >Addition.txt >Shortcut.txt + OTL.txt i Extras.txt
Odpowiedz
#14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


allin1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


gotowe, dziękuję za chęć niesienia pomocy Wszystkim
Odpowiedz
#15
Widzę że z Javy i Flash Playera nie korzystasz.

Wykonaj te działania.

Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt

Kod:
CloseProcesses:
Winlogon\Notify\VESWinlogon-x32: VESWinlogon.dll [X]
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.com/ig/redirectdomain?brand=SVEA&bmod=EU01
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.google.com/ig/redirectdomain?brand=SVEA&bmod=EU01
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL =
SearchScopes: HKCU - {1F97214D-68A0-4646-886C-BFFEC20432C3} URL = http://rover.ebay.com/rover/1/710-42480-16445-5/4?satitle={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL =
SearchScopes: HKCU - {733EA2D7-7FF0-4F34-8CD5-FA8AC5741BAF} URL = http://services.zinio.com/search?s={selection}&rf=sonyslices
SearchScopes: HKCU - {D63D3FCB-067D-476E-B68C-E215AFF879B9} URL = http://www.google.co.uk/search?hl=en&q={searchTerms}&meta=
BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper -> {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} -> C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll No File
BHO-x32: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper -> {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} -> C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll No File
FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\amazon-en-GB.xml
FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\chambers-en-GB.xml
FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\eBay-en-GB.xml
FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\yahoo-en-GB.xml
S3 ACDaemon; C:\Program Files (x86)\Common Files\ArcSoft\Connection Service\Bin\ACService.exe [X]
S3 VcmXmlIfHelper; "C:\Program Files\Common Files\Sony Shared\VcmXml\VcmXmlIfHelper64.exe" [X]
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\mcmscsvc => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\MCODS => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\mcmscsvc => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\MCODS => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\MpfService => ""="Service"
EmptyTemp:

Zapisany skrypt umieść obok ściągniętego programu FRST
Następnie w programie kliknij Fix,po wykonaniu pokaż raport z tego działania.

Do rozpatrzenia ten konflikt:
Kod:
Error: (10/13/2014 10:23:35 PM) (Source: SideBySide) (EventID: 80) (User: )
Description: Activation context generation failed for "C:\Windows\WinSxS\manifests\amd64_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7600.16385_none_fa645303170382f6.manifest1".Error in manifest or policy file "C:\Windows\WinSxS\manifests\amd64_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7600.16385_none_fa645303170382f6.manifest2" on line C:\Windows\WinSxS\manifests\amd64_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7600.16385_none_fa645303170382f6.manifest3.
A component version required by the application conflicts with another component version already active.
Conflicting components are:.
Component 1: C:\Windows\WinSxS\manifests\amd64_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7600.16385_none_fa645303170382f6.manifest.
Component 2: C:\Windows\WinSxS\manifests\x86_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7600.16385_none_421189da2b7fabfc.manifest.

Brak SP1 Dla systemu,pobierz i zainstaluj,może rozwieje wszelkie problemy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Porażony stanem rzeczy wciąż nie instaluję niczego do pracy/ zabawy bo nie wiem na czym stoję.

Flash od zarania dziejów przy pierwszym uruchomieniu freezował mi przeglądarkę, a potem ruszło i pracowałem bez przeszkód. Z javy zrezygnowałem z 5 lat temu, nie jest mi potrzebna do żadnego z moich zadań.

SP1 zawsze instaluję, był zainstalowany wczoraj i wcześniej też kiedy wszystko było tip-top, ale się skończyło.

Jaka kolejność działań?
Wg instrukcji? skrypt, potem SP1?
Odpowiedz
#17
Nie wytrzymałem i wykonałem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na razie sytuacja bez zmian, tzn. raz działa belka przy zegarze a zamrożone są wszystkie otwarte okna, a raz odwrotnie, szał.


Jedziemy z SP1 czy czekamy?
Odpowiedz
#18
Nie chcę chwalić dnia...

ale...

przeskanowałem w pamięci mózgu mego ostatnie doniesienia z frontu, czyt. problemy innych z ich maszynami.

Intuicja podpowiadał mi od początku, że winę ponosi sprzęt, nie soft, nie mój umiłowany Win7.

Zacząłem od wyjęcia baterii z Vaio - jest nieoryginalna. Nadal to samo.

Następnie mnie olśniło - tu pada wulgaryzm - moja znienawidzona mycha M705, w której najpierw padł jakiś czujnik [opisałem na forum] a teraz zasmarkany nano odbiornik jest winowajcą całego zamieszania, ha!

Skąd wiem? Wysunąłem i po problemie. Mam w zapasie M185, tragedia, ale przynajmniej działa jak należy Smile

Jestem szczęśliwy, że nie MUSZĘ kupować nowego lapa i wdzięczny Wam za poświęcenie uwagi a nade wszystko czasu.

Ale to nie koniec... co z nano? Próbować wpiąć do innego portu USB niż zawsze miałem? Podpiąć do innego lapa i potestować?
Przywrócić ponownie macrium najpierw? Zlokalizować sterownik do myszki i usunąć/ zaktualizować? Jak się zająć tym cholernym niewypałem od Logitecha?
Odpowiedz
#19
A

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

brałeś pod uwagę? Nie żebym Ci takich klopotów życzył, ale tak dla podniesienia ciśnienia rano będzie w sam raz Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
ichi, ty mnie nie dobijaj jak mi poziom endorfiny wreszcie stanął na właściwym poziomie od 4 dni Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości