Windows 10 - Temat główny
Ja też nie spotkałem kanara od 7 lat a tylko autobusem poruszam sie, a moja matka też i regularnie spotyka a jeździ tymi samymi linami tylko o innych porach Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Za to w pociągach podmiejskich Grin

Serio, też sobie kiedyś liczyłem, i jadąc na gapę + płacąc mandaty wydałbym mniej niż na bilety ZTM.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Sorry ale cena produktu nie jest żadnym wyznacznikiem legalności produktu. Co kto i w jakiej cenie sprzedaje - nigdzie prawo nie determinuje, że sprzedaż po niższej cenie od razu oznacza produkt nielegalny.
Pirat mógłby równie dobrze sprzedawać podróby w tej samej cenie co oryginały. I co wtedy?
Jeżeli chodzi o Windows to MS w ogóle nie oferuje żadnego narzędzia (poza próbą aktywacji systemu), dzięki któremu można by było sobie sprawdzić czy zakupiony produkt jest faktycznie legalny czy też nie.
Przynajmniej nie oferował. Nie wiem czy coś się tutaj zmieniło.
Odpowiedz
Owszem, mamy wolny rynek ale każdy policjant, prokurator, sędzia zapytają się Ciebie, czy nie wzbudziła w Tobie podejrzenia cena produktu? Jak jest różnica między 500 a 300 zł to jeszcze okej, promocja, wyprzedaż, likwidacja oferty, ale pomiędzy 500 a 50 już coś jest nie tak.

Już nie bądźcie tacy naiwni i cwani. Wszystko ma swoją cenę, także licencja.

(26.06.2018, 10:59)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pirat mógłby równie dobrze sprzedawać podróby w tej samej cenie co oryginały. I co wtedy?
Nic. Problem w tym że wtedy jego oferta znika w gąszczu innych, takich samych i nakład pracy oszustowi nie zwróci się. Trzeba kusić ceną.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Pirata można sprawdzić na infolinii podając klucz, lub szybciej wklepać go w Google, te klucze są jak najbardziej legalne, kwestia jak weszły w posiadane handlarzy.

I była taka sytuacja, że policja namierzyła proceder na duża skale, w mojej firmie nawet zdarzył się taki jeden kwiatek po starym informatyku Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Aha i ostatnio znajomy mi wyjaśniał dlaczego musimy kupować Windowsa per core jak ma to teraz miejsce, bo wymusiła odsprzedaż oprogramowania w wersji OEM
Odpowiedz
(26.06.2018, 15:28)smq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pirata można sprawdzić na infolinii podając klucz, lub szybciej wklepać go w Google, te klucze są jak najbardziej legalne, kwestia jak weszły w posiadane handlarzy.
Odnośnie infolinii to pierwsze słyszę, jak robiłem rekonesans to nigdzie nie było takiej możliwości, jedyna to próba aktywacji systemu.

Jasne, będę klucz który zakupiłem klepał w Googlach ...\

Klucze nie są legalne, bo jeżeli są to nie ma tematu.
Te klucze pochodzą najczęściej z jakiejś licencji korporacyjnej, najczęściej są to przedruki kluczy aktywowanych już systemów. Miałem w ręku sticka z pięknym hologramem wyglądającym identiko jak oryginalny. Chińska produkcja, klucz już dawno wykorzystany. Na Allegro niektórych handlarzy wyłapali, mieli tego od groma. Podobno 1 stick w "wytwórni" wart jest jakieś 5 dolców. U nas opychają je od 100 zł w górę.

Oczywiście na aukcji piękne zdjęcie oryginalnego pudełka, lub oryginalnej płyty. W opisie przewija się info, że klient otrzymuje sticka i płytę. Na pytania w stylu czy płyta oryginalna zero odpowiedzi. Ostatecznie dociera stick plus wypałka.
Odpowiedz
Podczas aktywacji systemu/klucza konsultant powie co nie tak z CD-keyem (np OEM).

Takich aukcji nie widziałem w sumie, przeważnie jest to sam Cd-key, który aktywuje się bez problemu, ale może masz racje on z licencji korporacyjnych.
Odpowiedz
(29.06.2018, 16:56)smq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podczas aktywacji systemu/klucza konsultant powie co nie tak z CD-keyem (np OEM).

Tylko tutaj wracamy do początku - sprawdzenie klucza podczas aktywacji systemu. A jeżeli produkt zakupiłeś na później? Bo dany Windows wychodził ze sprzedaży, albo już wyszedł z obiegu tradycyjnego i szukasz niedobitków?
Powinno być jakieś narzędzie MS w systemie, wklepuję klucz, ten łączy się z serwerem MS i weryfikuje stan klucza. W ten sposób można błyskawicznie zareklamować wadliwy produkt.
Odpowiedz
Tak to działa, poprzez aktywację. Kiedyś dostałem komunikat, że klucz może nie być oryginalny ^^
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Może nie być? To jak komunikat po sprawdzeniu dysku w macOS: zdaje się że wszystko jest w porządku Wink
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Wiecie, bo to na zasadzie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
(02.07.2018, 08:25)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(29.06.2018, 16:56)smq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podczas aktywacji systemu/klucza konsultant powie co nie tak z CD-keyem (np OEM).

Tylko tutaj wracamy do początku - sprawdzenie klucza podczas aktywacji systemu. A jeżeli produkt zakupiłeś na później? Bo dany Windows wychodził ze sprzedaży, albo już wyszedł z obiegu tradycyjnego i szukasz niedobitków?
Powinno być jakieś narzędzie MS w systemie, wklepuję klucz, ten łączy się z serwerem MS i weryfikuje stan klucza. W ten sposób można błyskawicznie zareklamować wadliwy produkt.

To jest narzędzie nazywa się aktywacja działa od XP, masz problem z aktywacją dzwonisz na infolinie wtedy podają dlaczego klucz nie chce przejść lub Ci go aktywują. Chcesz pewny, że masz oryginalny klucz? Kup go od pewnego pośrednika nie wiem czy Action jeszcze istnieje, ale na pewno jest ABC Data która zaopatruje media markt i małe sklepy.
Odpowiedz
(03.07.2018, 14:21)smq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To jest narzędzie nazywa się aktywacja działa od XP, masz problem z aktywacją dzwonisz na infolinie wtedy podają dlaczego klucz nie chce przejść lub Ci go aktywują. Chcesz pewny, że masz oryginalny klucz? Kup go od pewnego pośrednika nie wiem czy Action jeszcze istnieje, ale na pewno jest ABC Data która zaopatruje media markt i małe sklepy.

Chcę sprawdzić zakupiony klucz a nie aktywować system. Taka drobna różnica.
Odpowiedz
Windows 10 RS5 RTM build 17763.1 PL ESD

Retail
64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Business
64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ESD decrypter:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
O dzięki za wstawkę, potem sprawdzę nowinki Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
@zord czy to już pewne że taka wersja trafi do wszystkich ?
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
Tak na 99%
Odpowiedz
i jak z tego esd zrobić ISO ?
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
Pobierasz dekrypter rozpakowujesz wrzucasz do tego folderu plik esd klikasz decrypt-ESD.bat i pojawi się coś takiego:

[Obrazek: Svgrb97.jpg]

wybierasz co tam chcesz i po chwili jest obraz iso
Odpowiedz
Dzięki
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości