Windows 10 - Temat główny
(13.05.2018, 21:27)M\cin napisał(a): Win10 Home jest 'prawie' kompletny, bo przymusu instalowania aktualizacji to ja nie pojmuję i nienawidzę...

Akurat wersja professional niewiele tutaj zmienia, masz dodatkową opcję odroczenia aktualizacji, ale wciąż nie masz pełnej kontroli. Dopiero enterprise rozwiązuje tą sprawę jak trzeba.
Natomiast w obu systemach automatyczne aktualizacje można wywalić w kosmos blokując po prostu działanie usługi wuauserv.

(14.05.2018, 10:26)TheShadow napisał(a): Rożnica w cenie to około 400 zł, chyba nie maco przepłacać??, a konieczność aktualizacji mi nie przeszkadza. Wiec raczej zostanę przy Home, ale poczekam może się ktoś jeszcze wypowie

W Win7 była limitowana pamięć RAM, np: Home Premium potrafił (chciał) tylko obsługiwać max. 16GB. Podejrzewam, że Win10 ma podobnie bo to kolejna rzecz na której można zarobić nic nie robiąc.
Odpowiedz
rzeczywiste MS sztucznie ograniczył możliwość obsługi Ramu do : Windows 10 Pro 2TB, Windows 10 Home 128GB. Jakoś to przeżyje. Dzięki
Kaspersky Internet Security + SecureAPlus + Ransomfree
Odpowiedz
A aktualizacje to można zablokować Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(15.05.2018, 11:08)TheShadow napisał(a): rzeczywiste MS sztucznie ograniczył możliwość obsługi Ramu do : Windows 10 Pro 2TB, Windows 10 Home 128GB. Jakoś to przeżyje. Dzięki

Więc Home jest OK. Nie mam 10 u siebie, a z 7 miałem właśnie takie przeboje - po kilku latach do 8GB dokupiłem 24GB i szlag mnie trafił gdy okazało się, że wersja Home Premium obsługuje tylko 16GB.
Odpowiedz
Powiem tyle, MS widzi zyski w chmurze wiec windowsy zeszły na dalszy plan i praktycznie za nic można dostać licencje.

[Obrazek: sZKVsiU.jpg]
Odpowiedz
(15.05.2018, 16:52)zord napisał(a): Powiem tyle, MS widzi zyski w chmurze wiec windowsy zeszły na dalszy plan i praktycznie za nic można dostać licencje.

Nie za bardzo rozumiem, nie potrzebuję już kupić klucza aby aktywować wersję Enterprise?
Odpowiedz
Przez bardzo długi czas można było dostać licencje za bycie testerem, czasem po prostu wystarczyło wpisać uniwersalny klucz z innej wersji i system się aktywował.
Można też kombinować z ubgrejdem jak ktoś posiada już jakąś wspieraną wersje systemu.
Obecnie mam cyfrowe licencje na wersje S, Pro, Workstations, Enterprise i wszystko to za darmo.
Odpowiedz
Na S to kaźdy posiada od wydania 1803
Odpowiedz
W tej ostatniej kompilacji jest OpenSSH... no no, naprawdę robi się ciekawie i jeśli jeszcze coś zrobią z koszmarną niespójnością interfejsu, to przy wymianie kompa trzeba będzie brać pod uwagę także coś na Windowsie, nie tylko Apple Tongue
Odpowiedz
(16.05.2018, 16:28)zord napisał(a): Przez bardzo długi czas można było dostać licencje za bycie testerem, czasem po prostu wystarczyło wpisać uniwersalny klucz z innej wersji i system się aktywował.
Można też kombinować z ubgrejdem jak ktoś posiada już jakąś wspieraną wersje systemu.
Obecnie mam cyfrowe licencje na wersje S, Pro, Workstations, Enterprise i wszystko to za darmo.

Ale to co napisałeś nie zmienia faktu, że system za darmo nie jest. To, że nie zawsze kwestią są pieniądze to temat oddzielny.
Zaś przepisywanie kluczy od innej wersji, nawet jeżeli pozwalają aktywować daną wersję nie czyni tego systemu legalnym, chyba, że sytuacja z przepisaniem klucza jest uwzględniona gdzieś w licencji.
Microsoftowi tak bardzo zależało na słupkach, że Win10 rozdawał prawie za darmo - jako upgrade do starszych wersji czy za bycie testerem. Ten system nigdy nie osiągnał by większej popularności gdyby nie takie podejście.
Odpowiedz
To kiedy bedzie oficjalny build ?!

-bump-
dobra dzisiaj mi windows znalazł aktualizacje Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości