Windows 10 - Temat główny
(13.05.2018, 20:27)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Win10 Home jest 'prawie' kompletny, bo przymusu instalowania aktualizacji to ja nie pojmuję i nienawidzę...

Akurat wersja professional niewiele tutaj zmienia, masz dodatkową opcję odroczenia aktualizacji, ale wciąż nie masz pełnej kontroli. Dopiero enterprise rozwiązuje tą sprawę jak trzeba.
Natomiast w obu systemach automatyczne aktualizacje można wywalić w kosmos blokując po prostu działanie usługi wuauserv.

(14.05.2018, 09:26)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rożnica w cenie to około 400 zł, chyba nie maco przepłacać??, a konieczność aktualizacji mi nie przeszkadza. Wiec raczej zostanę przy Home, ale poczekam może się ktoś jeszcze wypowie

W Win7 była limitowana pamięć RAM, np: Home Premium potrafił (chciał) tylko obsługiwać max. 16GB. Podejrzewam, że Win10 ma podobnie bo to kolejna rzecz na której można zarobić nic nie robiąc.
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do : Windows 10 Pro 2TB, Windows 10 Home 128GB. Jakoś to przeżyje. Dzięki
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
A aktualizacje to można zablokować Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(15.05.2018, 10:08)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do : Windows 10 Pro 2TB, Windows 10 Home 128GB. Jakoś to przeżyje. Dzięki

Więc Home jest OK. Nie mam 10 u siebie, a z 7 miałem właśnie takie przeboje - po kilku latach do 8GB dokupiłem 24GB i szlag mnie trafił gdy okazało się, że wersja Home Premium obsługuje tylko 16GB.
Odpowiedz
Powiem tyle, MS widzi zyski w chmurze wiec windowsy zeszły na dalszy plan i praktycznie za nic można dostać licencje.

[Obrazek: sZKVsiU.jpg]
Odpowiedz
(15.05.2018, 15:52)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Powiem tyle, MS widzi zyski w chmurze wiec windowsy zeszły na dalszy plan i praktycznie za nic można dostać licencje.

Nie za bardzo rozumiem, nie potrzebuję już kupić klucza aby aktywować wersję Enterprise?
Odpowiedz
Przez bardzo długi czas można było dostać licencje za bycie testerem, czasem po prostu wystarczyło wpisać uniwersalny klucz z innej wersji i system się aktywował.
Można też kombinować z ubgrejdem jak ktoś posiada już jakąś wspieraną wersje systemu.
Obecnie mam cyfrowe licencje na wersje S, Pro, Workstations, Enterprise i wszystko to za darmo.
Odpowiedz
Na S to kaźdy posiada od wydania 1803
Odpowiedz
W tej ostatniej kompilacji jest OpenSSH... no no, naprawdę robi się ciekawie i jeśli jeszcze coś zrobią z koszmarną niespójnością interfejsu, to przy wymianie kompa trzeba będzie brać pod uwagę także coś na Windowsie, nie tylko Apple Tongue
Odpowiedz
(16.05.2018, 15:28)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przez bardzo długi czas można było dostać licencje za bycie testerem, czasem po prostu wystarczyło wpisać uniwersalny klucz z innej wersji i system się aktywował.
Można też kombinować z ubgrejdem jak ktoś posiada już jakąś wspieraną wersje systemu.
Obecnie mam cyfrowe licencje na wersje S, Pro, Workstations, Enterprise i wszystko to za darmo.

Ale to co napisałeś nie zmienia faktu, że system za darmo nie jest. To, że nie zawsze kwestią są pieniądze to temat oddzielny.
Zaś przepisywanie kluczy od innej wersji, nawet jeżeli pozwalają aktywować daną wersję nie czyni tego systemu legalnym, chyba, że sytuacja z przepisaniem klucza jest uwzględniona gdzieś w licencji.
Microsoftowi tak bardzo zależało na słupkach, że Win10 rozdawał prawie za darmo - jako upgrade do starszych wersji czy za bycie testerem. Ten system nigdy nie osiągnał by większej popularności gdyby nie takie podejście.
Odpowiedz
To kiedy bedzie oficjalny build ?!

-bump-
dobra dzisiaj mi windows znalazł aktualizacje Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Znacie jakiś dobry program do połączenia sie w sieci lokalnej aby przesyłać pliki miedzy 2 komputerami.

Bo Microsoft popsuł grupe domową i za ***** nie mogę tego ustawić aby 2 komputery łączyły sie ze sobą :/

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(28.05.2018, 10:36)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Znacie jakiś dobry program do połączenia sie w sieci lokalnej aby przesyłać pliki miedzy 2 komputerami.

Bo Microsoft popsuł grupe domową i za ***** nie mogę tego ustawić aby 2 komputery łączyły sie ze sobą :/

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja bym użył netcat-a do takiego przesłania ad-hoc, a w przypadku częstszego korzystania z ssh, ale pewnie wolisz coś z GUI.
Odpowiedz
a no z gui żeby było wygodne. bo z tego jeszcze brat będzie też korzystał.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Jedna z moich znajomych

Kuipła W 7, teraz wali po oczach komunikat że została ofiara oszustwa i ma klucz nielegalny.

nie pytałem o detale co i jak

Jej informatyk podpowiedział żeby zakupiła za ok 30zł licencję z laptopa który został zutylizowany.

jak to wygląda od strony prawnej? Dobra rada? bo inaczej W7 już nie kupi
Odpowiedz
Dziwne, bo do tej pory się nie spotkałem z takim komunikatem przy znajomych którzy kupowali te klucze z allegro.
Odpowiedz
System OEM według M$ powinien być kupowany tylko i wyłącznie przez tzw. dystrybutorów i tylko oni mają prawo to kupić i zainstalować.

OEM jest przypisany i instalowany pod wybrany komputer w sklepie i nie powinien być drugi raz instalowany na innym sprzęcie.. licencje może i łyknie na 2 kompie ale legalne to nie będzie.

Do instalacji systemu pomiędzy komputerami jest wersja BOX co oznacza że nie jest to integralną częścią przy zakupie komputerka a sam pełny system.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(18.06.2018, 21:13)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale legalne to nie będzie

To nie ma nic do legalności bo nie ma związku z prawem polskim.
Będzie co najwyżej niezgodne z licencją MS Wink
Tak, jestem upierdliwy, ale większość ludzi myli te pojęcia.
Odpowiedz
A bo te przepisy są chore i nawet człowiek sie na trzeźwo sie w tym miota..

Z drugiej strony jak licencja jest nie zgodna z polityką firmy / zastosowaniem to jak to może być legalne -,-
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Czyli wniosek jak chce to niech zakupi a reszta to jej sumienie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości