Windows 10 - Temat główny
1903 będzie dopiero za miesiąć automatem się instalował. Teraz jest tylko opcja ręczna, aby błędów uniknąć.
Odpowiedz
czyli to taki jeszcze insider choć na wiki już pokazuje że stabilny current :/

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Do tej wersji wyszło chyba z 5 aktualizacji zbiorczych ostatnia 2 dni temu niestety piaskownica jak od początku kwietnia mi nie działała tak nadal nie działa.
Odpowiedz
Wyjątkowo nie wiem czy znowu iść za ciosem i instalować od razu. Mam dziwne przeczucie, że tym razem pójdzie coś nie tak i lepiej będzie poczekać aż samo wskoczy.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
(22.05.2019, 15:59)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyjątkowo nie wiem czy znowu iść za ciosem i instalować od razu. Mam dziwne przeczucie, że tym razem pójdzie coś nie tak i lepiej będzie poczekać aż samo wskoczy.

Kopia zapasowa systemu i do przodu Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
No z reguły zawsze robię kopię, ale czasami jest ryzyko jest zabawa Wink

Kopię ważnych plików to raczej regularnie, przekonałeś mnie, ale może raczej w następnym tygodniu bo będzie więcej czasu.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
(22.05.2019, 13:14)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czyli to taki jeszcze insider choć na wiki już pokazuje że stabilny current :/

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja widzę sytuację jako Microsoft wspierający kilka różnych wersji stabilnych na raz i 1903 jest już formalnie najnowszą z nich.
Pewnie niektórym osobom system się sam zaktualizuje do 1903, tylko nie będzie to masowa liczba takich przypadków.
Odpowiedz
Wiedziałem, że będzie coś skopane.... Mam komunikat na moich grach "aplikacja została zablokowana przez administratora" a moje konto działa na prawach admina.
   

Dobra to SRP w HardConfigurator, może niepotrzebnie z niego korzystam bo za cienki w to jestem :/
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
@buri a może w takim razie OSArmor...to chyba bardziej przyjazne dla użytkownika i bardziej konfigurowalne?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ogólnie to chyba SRP wyłączę bo i tak mi nie jest potrzebne, raczej korzystam z rekomendowanych ustawień, które łatają trochę ten system.
W sumie dla mnie obojętny system, bo i tak od razu idą aplikacje w ruch oraz gry. Normalnie czy to win, linuks czy coś innego chyba by mi różnicy nie zrobiło większej.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
To tylko piaskownica i kopia systemu opcjonalnie wirtualizacja ...
Jak masz stałe zaufane aplikacje to nie ma sensu młucić jakąs niesamowitą ochrona i skanerami system
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem na win10 - focus stealing, ale tylko i wyłącznie podczas gry w Diablo 3.
Gdy wchodzę do gry, wychodzę z gry lub gdy kliknę "accept" w ustawieniach. Kombinuje już dość długo i reinstall systemu, gry , nic nie dało...
Czy ktoś się zetknął z tym dziadostwem?

Jeśli ktoś nie wie ocb, to wywala mnie do pulpitu i gry nie ma, przywracam przez ALT TAB, i tak za każdym razem.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Przecież ostatnio aktualizacja Diablo 3 była i pewnie dlatego jest problem...
Odpowiedz
Microsoft i Intel:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam procek AMD, nic nie mam w laptopie z Intela. I co? Też mi aktualizację instaluje Grin Grin Grin
Odpowiedz
(11.06.2019, 01:53)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przecież ostatnio aktualizacja Diablo 3 była i pewnie dlatego jest problem...

Pytałem i nikt nie ma takiego problemu wśród moich znajomych.
Kapa.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
C:\osrss\osrdl.exe
setuphost.exe w windows.~BT

jak to ciulstwo raz na zawsze zablokować/ usunąć

mojj firewall ciągle mnie informuje o ich próbach działania w tle mam tego dość

ktoś opatentował?

p.s
używam stopupdates10
Odpowiedz
Krixos

Z Win10 nic nigdy nie wiadomo teraz różnie może być. Może coś innego to powoduje, próbowałeś bez SSFW ?

korbennn

Harmonogram zadań > Microsoft > Windows > UpdateOrchestrator

I jeśli są tam cztery lub więcej zaplanowanych zadań, zaczynające się jako UpdateAssistant to spróbuj je wyłączyć.

Teoretycznie jeśli zadania zostaną wyłączone to usługa osrss nic nie będzie robiła. Jeśli było by to możliwe, to można by było wyłączyć lub usunąć usługę ale niestety nie jest to możliwe, tak samo usunięcie aktualizacji KB4056254, KB4023057 która to wywołała.
Odpowiedz
@Krixos
Ja w ostatni weekend również chciałem popykać sobie w D3. Ściągnąłem, zainstalowałem i niestety notoryczne freezy gry - co kilka minut. Może faktycznie jest coś na rzeczy (system albo D3). Nigdy nie miałem problemów z grami Blizzarda. Niestety nie chciało mi się zgłębiać problemu, więc uninstall D3...
Odpowiedz
Znalazłem...

Sa na Disabled a mimo to mają być triggered dziś/ jutro

wolno przeklinać?
Odpowiedz
(14.06.2019, 12:27)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Krixos

Z Win10 nic nigdy nie wiadomo teraz różnie może być. Może coś innego to powoduje, próbowałeś bez SSFW ?

Nie mam zainstalowanego SS, nawet Defender wyłączam na czas gry.

@Buli 
Mnie również zdarzają się freezy 1-10 sekundowe  Wall  i to od kilku miesięcy. Laptop był dwa razy w serwisie i problem nadal występuje, także sama gra może mi stwarzać te problemy. Próbowałem chyba wszystkiego co przeczytałem i sam wykombinowałem. 
Chociaż odnośnie freezów, jakby znikały, gdy wyłączam przeglądarkę Chrome (słucham często muzyki z YT, live stream).
 
SSFW + Sbie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości