Windows 10 - Temat główny
#21
Nie będzie kolejnych bet / wydań, przynajmniej oficjalnie.
MS zapowiedział, że zamiast tak jak do tej pory wydawać cyklicznie np. "Consumer Preview", "Developer Preview" itp. będą po prostu aktualizowali wersję Technical w ramach Windows Update.
Odpowiedz
#22
Zapomniałem wspomnieć o najważniejszym Cool
Odpowiedz
#23
Nie będzie dużej różnicy. Windows 10 podobnie jak Windows 8/8.1 korzysta z szybkiego uruchamiania (hibernacja kernela).
Odpowiedz
#24
Próbował ktoś może z antywirusami na W10 ? Smile
Windows 8.1 & HP 250G3:
Antywirus - Avast Free.
Odpowiedz
#25
Na chwilę obecną, mało który program antywirusowy jest kompatybilny z Windowsem 10 - oprócz Windows Defendera.
Odpowiedz
#26
Nie ma sensu na systemie w takiej wersji bawić się w jakieś inne antywirusy niż wbudowany.
O zaporach czy HIPSach nie ma już w ogóle co wspominać - to proszenie się o duże problemy.
Odpowiedz
#27
Kardo sprawdzał swoje Crystal Security na W10 i funkcjonuje..kwestia, jak to sprawdzi się na stałe, bo jako skaner może być uzupełnieniem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
Chodziło mi właśnie o coś na żądanie jak włąśnie wspomniany Crystal Security / MBAM.
Przepraszam za źle sformułowanie zdania.

P.S Widzę że User Agent pokazauje W10 jako 8.1 Smile

EDIT:
Czyli jednak informuje użytkownika przy wysyłaniu raportu do M$.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 8.1 & HP 250G3:
Antywirus - Avast Free.
Odpowiedz
#29
Mnie się bardzo podoba najnowszy Windows 10 a wraz z premierą na pewno jeszcze wyjdzie na jaw wiele nowych funkcjonalności. Martwi mnie tylko kwestia prywatności. Pewnie W10 będzie zbierał sporo danych.
Odpowiedz
#30
juh napisał(a):Martwi mnie tylko kwestia prywatności. Pewnie W10 będzie zbierał sporo danych.
A jak! MS programuje z NSA!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#31
Odkrycie ameryki Grin
Nie mów że ufasz wcześniejszym wersją windowa bo naiwny będziesz. zawsze szpiegował, teraz co najwyżej usprawnił metody. Choć nie wiadomo ile furtek funduje na starszych systemach w tak zwanych "poprawkach systemowych"

Ten Windows 8 czy też tam 8.1 coś mi sie wydaje że to będzie przejściowy system jak vista a w7.
Może za pół roku z w7 przesiądę się na tą w10 jak już będzie na co.

Mam nadzieje że do tego czasu będą wszystkie stabilne programy wspierać w10 z których korzystam.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#32
Ciekawe czy Windows 95 szpiegował Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#33
Już od czasów MS-DOS''a szpiegują Grin
Odpowiedz
#34
@help3r:
Przecież jedziesz na W8.1 (bo pokazuje 6.3).

Aha, no i nic nie szpiegują. Używacie Win10? Zgodziliście się na warunki licencji.
Odpowiedz
#35
@lukasamd
Ludzie jak małpy klikają dalej dalej dalej nawet nie wiedzą kiedy opcje a licencja byle by było już, nie wyskakiwały "durne okienka z tekstem" którego nie chce mi sie czytać bo chce już koniecznie korzystać z systemu/programu Grin

LowcyGier napisał(a):Już od czasów MS-DOS''a szpiegują Grin
Windows powstał na kradzieży -,-
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#36
Zainstalujesz CP/M na Atarynie to może wtedy nie będziesz szpiegowany Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#37
lukasamd napisał(a):@help3r:
Przecież jedziesz na W8.1 (bo pokazuje 6.3).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Już od ponad tygodnia W10 jako główny system Smile

Quassar napisał(a):@lukasamd
Ludzie jak małpy klikają dalej dalej dalej nawet nie wiedzą kiedy opcje a licencja byle by było już, nie wyskakiwały "durne okienka z tekstem" którego nie chce mi sie czytać bo chce już koniecznie korzystać z systemu/programu Grin

"Raz się żyje"
Szczerze wam powiem że każdy Windows szpieguje, a jeśli W10 ma wiedzieć trochę więcej tylko po to aby "wspomóc" rozwój wersji finalnej nie mam nic zazłe. Każdy program w wersji beta/alpha (jak i nie stabilnej) zbiera jakieś dane, więc mi naprawde nie robi to różnicy Smile
Windows 8.1 & HP 250G3:
Antywirus - Avast Free.
Odpowiedz
#38
help3r napisał(a):Szczerze wam powiem że każdy Windows szpieguje, a jeśli W10 ma wiedzieć trochę więcej tylko po to aby "wspomóc" rozwój wersji finalnej nie mam nic zazłe. Każdy program w wersji beta/alpha (jak i nie stabilnej) zbiera jakieś dane, więc mi naprawde nie robi to różnicy Smile
WYSTARCZY BIERNOŚĆ DOBRYCH LUDZI, BY MOGŁO ZADZIAŁAĆ ZŁO

Swoją drogą, nie może żadne spec zainstalować sniffera i sprawdzić jakie dokładnie dane wysyła dany Windows? Wpiąć się w ten kabel od netu, modem, czy coś? nie jestem znawcą, ale chyba w dzisiejszych czasach spokojnie można to zrobić..
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#39
help3r napisał(a):Próbował ktoś może z antywirusami na W10 ? Smile
Mam AVG IS 2015 i jak na razie nic się nie wysypało.
Odpowiedz
#40
Chyba zauważyłem jeden błąd w działaniu Windowsa 10, a mianowicie.
Gdy przy kopiowaniu dużej ilości plików mamy powtórki tych plików w miejscu docelowym i wybierzemy aby nie kopiowało nam powtórek to całe działanie kopiowania jest zakończone i nie kopiuje nam w sumie nic Sad
Chyba, że to pojedynczy bug. Mam ten problem przy kopiowaniu mp3 na odtwarzacz. Jutro zobaczę jak to się ma do innych plików i lokalizacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości