Cloud Service Discovery Free - analiza podatności w chmurze
#1
Znalazłem dość ciekawy program (serwis), którego zadaniem jest badanie i analizowanie co i jak jest połączone do chmury z danymi, z której korzystamy, a tym samym szukanie ewentualnych podatności i wycieków informacji. Ma to spore znaczenie, gdyż we wszelakiego rodzaju chmurach, z których korzystamy za pomocą urządzeń stacjonarnych lub mobilnych, przechowujemy swoje mniej a czasem bardziej wrażliwe dane, a przykładem przykrych konsekwencji może być przypadek wycieku nagich zdjęć celebrytów z chmurze Apple - iCloud (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na temat tego i podobnych wydarzeń).
Program nazywa się Cloud Service Discovery Free, rozwijany przez amerykańską firmę Managed Methods co oznacza m.in. że istnieje również płatna i oczywiście bogatsza w funkcje wersja, a różnice między nimi poniżej.
Oczywiście jest to program bardzo specyficzny i raczej dedykowany dla tych, którzy często korzystają z sieciowych usług przechowywania danych czy współdzielenia ich ze współpracownikami, niemniej nawet dla zwykłego posiadacza kilku "giga" w chmurze na zdjęcia może to być interesujący program.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rejestracja, która jest wymagana

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
jak zawsze dajesz dobre informacje Smile
Odpowiedz
#3
Za darmo mogę sprawdzić, czy jestem zagrożony, a za pieniądze mnie zabezpieczą? Urocza metoda biznesowa Grin
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Bo to raczej serwis dla firm niż użytkowników domowych.



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#5
M''cin napisał(a):Za darmo mogę sprawdzić, czy jestem zagrożony, a za pieniądze mnie zabezpieczą? Urocza metoda biznesowa Grin
Nie pierwsza taka i nie jedyna...jest pełno programów darmowych, oferujących ograniczona funkcjonalność, której pełną wersją mamy za pieniądze...właściwie w każdym przypadku, kiedy mamy różne sposoby licencjonowania możemy o czymś takim mówić.

Na marginesie...szukając informacji na temat usługi od Managed Methods znalazłem inne, bardzo podobne lub niemal identyczne programy
Skyfence Cloud Discovery

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

CipherCloud for Cloud Discovery

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Skyhigh FREE Cloud Discovery

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

CloudWeaver Discovery

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości