Windows 7 niewiele szybszy od Windows Visty
#81
Plati napisał(a):Creer pewnie masz mało programów na nim zainstalowane.

PS: To jest monitor CRT? Smile


Wlasnie rzecz w tym ze mam juz wszystko zainstalowane co zwykle uzywam: cale menu start mam zapelnione.

Oto lista programow z autostartu:
[attachment=361]


Na XP to samo mialem zainstalowane i start trwal wiecznosc w porownaniu do 7.


Nie CRT tylko kamera stala blisko monitora przez co byla mala ogniskowa co przelozylo sie na znieksztalcenie brzegow obrazu.
Monitor of course LCD, przy CRT bym nie wysiedzial dlugo Grin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#82
Creer napisał(a):Monitor of course LCD, przy CRT bym nie wysiedzial dlugo Grin


Monitory CRT są o wiele lepsze jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Oczywiście mówię o dobrych monitorach CRT a nie takich z hiper marketów w promocjach, bo za długo leżały w magazynie.
LCD ma jeden plus: zajmuje mało miejsca.
Odpowiedz
#83
Ratatui napisał(a):
Creer napisał(a):Monitor of course LCD, przy CRT bym nie wysiedzial dlugo Grin


Monitory CRT są o wiele lepsze jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Oczywiście mówię o dobrych monitorach CRT a nie takich z hiper marketów w promocjach, bo za długo leżały w magazynie.
LCD ma jeden plus: zajmuje mało miejsca.

Ja nie mowie ze CRT wyswietlaja gorszy obraz, tyle tylko ze przy pracy na CRT bardzo szybko oczy mnie bola i to skakanie obrazu zalezne od czestotliwosci. Inna kwestia jest promieniowanie wydzielane przez lampe kineskopowa.
Ach no i oczywiscie zuzycie pradu Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#84
Hmm Creer to juz wiem dlaczego start trwa tak krótko. Prawie nic nie zainstalowałeś Tongue

Gdybyś zainstalował Skype, Daemon Toolsa, Avire i GG to byłby bardziej realny wynik.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#85
Plati napisał(a):Hmm Creer to juz wiem dlaczego start trwa tak krótko. Prawie nic nie zainstalowałeś Tongue

Gdybyś zainstalował Skype, Daemon Toolsa, Avire i GG to byłby bardziej realny wynik.


Deamon Tools jest Smile tyle tylko ze nie uruchamia sie ze startem systemu.
Antywirusa nie uzywam. Jest za to DefenseWall co widac na wyzej zalaczonym obrazku Smile
Zamiast Skype/GG mam Windows Live Messenger (rowniez nie startuje ze startem systemu)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#86
to ustaw tak, żeby startowały z systemem i wtedy zobaczymy jakie beda wyniki.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#87
Plati napisał(a):to ustaw tak, żeby startowały z systemem i wtedy zobaczymy jakie beda wyniki.


Nasuwa sie w tym momencie pytanie - po co? w jakim celu?
Uzywam ich tylko gdy sa mi potrzebne, ewentualnie jesli chodzi o WLMessenger, wlaczam pozniej, znacznie pozniej po wystartowaniu systemu.
Aplikacje ktore sa mi potrzebne, laduja sie od razu na starcie np. Proxomitron, DefenseWall czy OneNote, etc.
Partycja systemowa po instalacji Windows 7 miala ~7GB zajetego miejsca przez sam czysty system.
Po instalacji programow ~11,1GB jest zajete na dysku C: na chwile obecna.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#88
Creer napisał(a):
Plati napisał(a):to ustaw tak, żeby startowały z systemem i wtedy zobaczymy jakie beda wyniki.


Nasuwa sie w tym momencie pytanie - po co? w jakim celu?


spora część użytkowników komputerów ma ustawione te programy tak, by sie uruchamialy automatycznie po starcie systemu. Wtedy bedziesz mial bardziej realistyczne wyniki w stosunku do polskiego środowiska leniuchów.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#89
Plati napisał(a):spora część użytkowników komputerów ma ustawione te programy tak, by sie uruchamialy automatycznie po starcie systemu. Wtedy bedziesz mial bardziej realistyczne wyniki w stosunku do polskiego środowiska leniuchów.


No coz jest to sprawa indywidualna dla kazdego, az tak nie zalezy mi na tym, moze ktos inny przetestuje Smile
Wstyd sie przyznac ale kiedys dawno temu tez nalezalem do takich ''leniuchow'', mialem w autostarcie Firefoxa z poustawianymi zakladkami - XP uruchamial sie wtedy ok 15min... inna kwestia jest fakt ze wtedy nie bylo tak szybkich laczy internetowych jakie mamy obecnie i przy predkosci 128kbps niesamowicie sie to wleklo... naszczescie po kilku takich uruchomieniach to combo odeszlo w niepamiec Grin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#90
Z tym FF w autostarcie to troche przesada Grin

PS: Ja pamiętam jak na łączu tel. 56kbps WP włączała się 3 minuty Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#91
Plati napisał(a):Z tym FF w autostarcie to troche przesada Tongue u mnie XP uruchamia się zawsze ok. 2,5 minuty


Dlugo. U mnie ok. 50-55 sekund.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#92
mbm86 napisał(a):
Plati napisał(a):Z tym FF w autostarcie to troche przesada Tongue u mnie XP uruchamia się zawsze ok. 2,5 minuty


Dlugo. U mnie ok. 50-55 sekund.


U mnie XP podobnie sie uruchamial ok 50-60 sec
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#93
Z ciekawosci uruchomilem Windows 7 na maszynie testowej z 512MB pamieci RAM, screen z Menedzera Zadan zaraz po uruchomieniu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#94
prawdę mówiąc wasza maszyna jak i system ślimaczy - U mnie trwa to zaledwie 8-9 sekund . Posiadam XP.
Odpowiedz
#95
VenomX napisał(a):prawdę mówiąc wasza maszyna jak i system ślimaczy - U mnie trwa to zaledwie 8-9 sekund . Posiadam XP.


lol. I jaki sens ma pisanie takich rzeczy? Rownie dobrze mogles podac 5-6 sekund (mialbys troche lepszy wynik) Tongue...
Poza tym... jaka masz konfiguracje ze XP mialoby startowac w tak krotkim czasie?
Czyzbys byl posiadaczem 24 dyskow 256GB Samsung MLC SSD''s polaczonych w raid o przepustowosci 2GB/s? Watpie Wink
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#96
Creer napisał(a):
VenomX napisał(a):prawdę mówiąc wasza maszyna jak i system ślimaczy - U mnie trwa to zaledwie 8-9 sekund . Posiadam XP.


lol. I jaki sens ma pisanie takich rzeczy? Rownie dobrze mogles podac 5-6 sekund (mialbys troche lepszy wynik) Tongue...
Poza tym... jaka masz konfiguracje ze XP mialoby startowac w tak krotkim czasie?
Czyzbys byl posiadaczem 24 dyskow 256GB Samsung MLC SSD''s polaczonych w raid o przepustowosci 2GB/s? Watpie Wink

Być może jesteś specem od bezpieczeństwa ale o wydajności to ty mało wiesz, ktoś kto mało wie nie powinien się naśmiewać . Przewertowałem cały internet, pracowałem nad tym naprawdę sporo aby Windows chodził na najwyższych obrotach i wierz mi , że jest to możliwe o czym piszę. Samo zamykanie trwa od 3-5 sekund .

EDIT

Wiele można zdziałać przy pomocy programu nLite oraz dłubaniu przy rejestrze,robieniu innych czynności , które zwiększą wydajność, i nie trzeba mieć 24 dysków 256GB połączonych w raid o przepustowości 2GB/s .
Odpowiedz
#97
VenomX napisał(a):
Creer napisał(a):
VenomX napisał(a):prawdę mówiąc wasza maszyna jak i system ślimaczy - U mnie trwa to zaledwie 8-9 sekund . Posiadam XP.


lol. I jaki sens ma pisanie takich rzeczy? Rownie dobrze mogles podac 5-6 sekund (mialbys troche lepszy wynik) Tongue...
Poza tym... jaka masz konfiguracje ze XP mialoby startowac w tak krotkim czasie?
Czyzbys byl posiadaczem 24 dyskow 256GB Samsung MLC SSD''s polaczonych w raid o przepustowosci 2GB/s? Watpie Wink

Być może jesteś specem od bezpieczeństwa ale o wydajności to ty mało wiesz, ktoś kto mało wie nie powinien się naśmiewać . Przewertowałem cały internet, pracowałem nad tym naprawdę sporo aby Windows chodził na najwyższych obrotach i wierz mi , że jest to możliwe o czym piszę. Samo zamykanie trwa od 3-5 sekund .

EDIT

Wiele można zdziałać przy pomocy programu nLite oraz dłubaniu przy rejestrze,robieniu innych czynności , które zwiększą wydajność, i nie trzeba mieć 24 dysków 256GB połączonych w raid o przepustowości 2GB/s .


Takie teorie to sobie mozesz pisac o samym sobie, lub o osobach ktore dobrze znasz, nie o mnie.

Nie napisalem nigdzie ze jest to niemozliwe tylko, ze watpie w Twoj wynik tym bardziej ze slowa napisane przez Ciebie w pierwszej wypowiedzi jasno sugerowaly ze odnosisz sie do konfiguracji komputera na ktorym postawiony jest dany system i jego wydajnosci wzgledem startu systemu.

Swoja droga wrzuc filmik na YT z uruchamiania systemu, jesli to faktycznie 8-9 sek o ktorych napisales to Twoj filmik zdobedzie szybko duza popularnosc - jeszcze chyba nie widzialem takiego na YT.
Poza tym mysle ze to bylaby najlepsza weryfikacja Twoich slow z pierwszej wypowiedzi.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#98
Już chyba rozumiem - Twój czas mierzony jest od czasu naciśnięcia guzika POWER od komputera ? Mi chodzi o czas bootowania się systemu po pojawieniu się napisu START .
Odpowiedz
#99
VenomX - zrób filmik na YT - ja też chcę to widzieć, jak system ci się uruchamia w 8 sekund Tongue

"Przewertowałem cały internet,..." - jesteś lepszy od Google Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Plati napisał(a):VenomX - zrób filmik na YT - ja też chcę to widzieć, jak system ci się uruchamia w 8 sekund Tongue

"Przewertowałem cały internet,..." - jesteś lepszy od Google Tongue

Mierzę czas od pojawienia się napisu START i wtedy rzeczywiście wyniesie 8 sek .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości