Kontynuacja wersji płatnej czy wersja darmowa?
#1
Witam.

Niedługo kończy mi się licencja na Kaspersky Internet Security i mam dylemat czy warto dalej płacić czy skorzystać z darmowego antywirusa?
Kaspersky wydaje się troszkę ciężkim softem na moim laptopie i odkąd go mam to nigdy nie pokazał żeby coś wykrył więc chyba nie przeglądam podejrzanych stron.

Laptopa używam do przeglądania internetu, dość częstym korzystaniem z płatności internetowych, pobierania plików z "pewnych" źródeł i słuchania muzyki.

Jeśli miałbym przedłużać przygodę z płatnym softem to Kaspersky, Bitdefender, G Data czy ESET będzie najodpowiedniejszy?
A jeśli z darmowych to Avast, Bitdefender Free, 360 Total Security czy Panda Cloud?
Może macie lepsze rozwiązanie?

Laptop:
Intel Pentium B960
8GB Ram
Windows 8.1
Odpowiedz
#2
Rzuć okiem na przyklejony temat skupiający się na darmowych rozwiązaniach. Jeśli korzystasz z komputera rozważnie, to osobiście nie widzę potrzeby płacenia za oprogramowanie zabezpieczające. Poleciłbym więc rozważenie darmowych komponentów, które stworzą dla Ciebie bezpieczne środowisko pracy. Bitdefender Free z moich obserwacji działa lepiej na Winowsie 7 niż 8, ale to też chyba niestety kwestia "szczęścia" i architektury systemu. Zaproponowałbym Ci Avirę Free lub Pandę Cloud Free uzupełnioną o funkcję UAC i narzędzie EMET (jak to zawsze warto dopisywać: "o ile nie będzie sprawiał problemów". Na przykład takich jak u mnie z pakietem Office). Przydatne mogą być też odpowiednio dobrane do przeglądarki dodatki. Jeśli korzystasz z Chrome, to całkiem możliwe, że wystarczy Adguard.

Pisałeś o pakiecie IS, więc pozostaje kwestia zapory sieciowej - jeśli jej potrzebujesz. Ja często korzystam z laptopa poza bezpieczną siecią domową, ale korzystam jedynie z firewalla systemowego.

Z pakietów płatnych (JA) wybrałbym Bitdefendera lub Nortona.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Wersje płatne mają sens jeżeli użytkownik liczy na serwis/pomoc techniczną lub jest to oprogramowanie w firmie.
Dla użytkowników domowych wersje darmowe w zupełności wystarczają. Ponadto jeżeli (w razie potrzeby) potrafimy skorzystać z pomocy innych internautów - okazuje się, że jest to pomoc niejednokrotnie skuteczniejsza niż supporty.
nikita napisał(a):Rzuć okiem na przyklejony temat skupiający się na darmowych rozwiązaniach. [...]
Odpowiedz
#4
A ja polecam śledzić różnego rodzaje promocje. Ja dzięki nim od lat nie wydałem ani grosza na pakiety zabezpieczające a mam pełne wersje komercyjne.
Odpowiedz
#5
A czy sam Bitdefender Free wystarczy do ochrony systemu?
Co sądzicie o 360 Total Security / Internet Security?
Jakie dodatki do przeglądarek (Firefox, Chrome) warto zainstalować?
Odpowiedz
#6
Bitdefender jest dobry wiele innych AV korzysta z jego silnika. Sam na co dzień dba o moje bezpieczeństwo i jestem zadowolony. Polecam.
Odpowiedz
#7
Czyli Bitdefender Free a Bitdefender w wersji płatnej korzystają z tego samego silnika?
Odpowiedz
#8
Arteey napisał(a):A czy sam Bitdefender Free wystarczy do ochrony systemu?
Dla niektórych osób brak antywirusa pracującego w czasie rzeczywistym również jest wystarczający. Skoro pytasz, to prawdopodobnie przyda Ci się uzupełnienie ochrony Wink ale nie jest to oczywiście żadną regułą. Nie jestem zwolennikiem ładowania do systemu pierdyliarda zabezpieczeń "bo jest dobry sprzęt", ale myślę, że spokojnie możesz zalecić się do wcześniejszych wskazówek.

Arteey napisał(a):Co sądzicie o 360 Total Security / Internet Security?
TS testowałem przez kilka godzin na sprzęcie znajomego, ale nie przypadły mi do gustu moduły odpowiedzialne za optymalizację systemu. Opinie są podzielone, a większość z nich znajdziesz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9
Z płatnych to Bitdefender (Program który jest że tak powiem liderem w dziedzinie wykrywalności) jeszcze rok temu poleciłbym ci program G DATA ale się na nim zawiodłem...
Z darmowych to dam ci moją propozycje:
Ochrona w czasie rzeczywistym: AVG free
Uzupełnienie: Poleciłbym ci spyshlter free ale podejrzewam że masz 64-bitowy system dlatego polecam ciMalwarebytes z tym że w wersji Pro z real-time.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#10
Hmm może dodaj darmową piaskownice sandboxie i dokup Appgaurd zamiast inwestować w jakiegoś antywirusa.
skup się na restrykcjach/ograniczeniach (poszukaj dobrej zapory i hips''a)
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
W dziale konkursy, promocje masz AVG z licencją na ROK. Nie ma co się zastanawiać. Instaluj...
Odpowiedz
#12
juh napisał(a):W dziale konkursy, promocje masz AVG z licencją na ROK. Nie ma co się zastanawiać. Instaluj...

dobra opcja Smile (chodz może kompa przymulić)
Odpowiedz
#13
Geniusz napisał(a):
juh napisał(a):W dziale konkursy, promocje masz AVG z licencją na ROK. Nie ma co się zastanawiać. Instaluj...

dobra opcja Smile (chodz może kompa przymulić)

hm.. nie sądzę żeby zamulił
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#14
avg lubi przymulać start systemu
Odpowiedz
#15
Geniusz napisał(a):avg lubi przymulać start systemu
Praktycznie nieodczuwalnie kolega ma na win8 i nie widzi żadnego opóźnienia...
Lecz faktycznie lubi ale nie zawsze Smile
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości